Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Szegény családból származó...

Szegény családból származó fiatalok miért nem járnak egyetemre? A csóróknak miért nincs esélyük a továbbtanulásra? Hosszú lesz de szerintem..

Figyelt kérdés

Szóval tegnapi nap folyamán meghívott egyik egyetemista haverom egy egyetemi klubba tartott pókerre.Külön mentünk mivel én munkából mentem.Mivel járok másfelé is pókerezni így megszoktam h vannak nagyarcok.Pókereztem már együtt Vb-t Eb-t nemzetközi kupákat megjárt volt focistával jólmenő vállalkozókkal a Hell energiaital"kitalálójával"stb.Szóval gondoltam h nem lesz egyszerű a dolog.Mint ahogy azt is h én leszek az egyetlen aki nem jár oda arra az egyetemre.Megérkeztem a klubb elé.....Mercik bömbik terepjárók sportkocsik cabriók.Rendesen én éreztem magam szégyenbe h hová is jövök.Bennt a teremben 18-26év közötti arcok tele arannyal.Leültünk az asztalhoz ahol mindenki egységesen kitette a 3 100ezren felüli mobilját ill. a náluk kötegekben lévő 20ezreseket.Kezdődöttt a játék ami közbe akadtak alkalmi spanok is akiktől megtudtam h ha legközelebb is u.ez a 3 mobil van az illetőknél akkor ők köcsögök és ki vannak nézve.Az idő előrehaladtával megtudtam h én vagyok a teremben az egyetlen akinek nincs sem saját lakása sem nyaralója....de a még csak a kocsim sem fiatalabb 5 évesnél.Ezeket a lakás nyaralós dolgokat úgy tudtam meg h nem is kérdeztem senkitől ők úgy kiabalgattak át egymásnak persze h az egész klubb hallja.Átlagban 70-80ezret játszottak el a srácok+pocsolták a pultnál az 1550Ft-os viszkit.Persze megtudtam azt is h itt nem az a lényeg h minél kevesebb pénzből minél többet nyerj..nem ha ez így van akkor szintén köcsög vagy...itt az a lényeg h a többiek lássák h van pénzed és h minél többet költs.Kb.hajnal 2-kor jöttem el.Kiderült ismerem az osztót az öccse ide jár és megkérte h vigyen már engem haza.El is indultunk de mielőtt kimentünk volna a srác bocsánatot kért h ilyen szarral fog haza vinni de az A6-os amit kapott neki nem jött be...de tudja ajánlani nekem mert jó autó csak neki valamiért nem fexik....és most várja az új Land Rover terepjáróját szóval ne haragudjak h hazavisz ezzel a szarral.....nos az a szar egy 4 éves BÖmbi volt....útközbe beugrottunk a kolisokhoz akik a srác szerint.."beugrunk még a csórókhoz mert van egy kis saruk felém"bementünk a csórókhoz 4ágyas szobák 4 laptoppal aranakkal 2 számítógéppel.Én naiv gondoltam h jönnek majd a kicsit kopottabb ruházatú egyzserűbb emberkék de ez sem így lett...sőt az egyik srácról kiderült h neki 3 lakása is van a városban(amúggy 200kilométerre lakik)de a koli jobban bejön neki alakásai meg jók arra h oda vigye a csajokat.Mikor kiértünk a koli elé rágyújtottam szétnéztem a parkolóba....nos ha van valakinek kedve fogadni velem akkor annyit felajánlok h ahány 10évnél idősebb kocsit lát én annyiszor adok neki 1000Ft-ot viszon én ahány 5évnél fiatalabbat látok annyiszor csak 500Ft-ot kérek...és nem arulok el titkot azzal h nagyon jól jönnék ki a buliból.

Szóval így a hosszú sztori után kérdezném h miért van az h csak gazdagok járnak ma egyetemekre????És ezek az emberek sírtak 2 éve h nem akarnak tandíjat fizetni de egy éjszaka elb.asznak 100ezer ft-okat.Annak aki mély szegénységben élő családba született már nincs is esélye tanulni?????


2010. máj. 18. 17:36
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
Ha kialakult véleményed van, mi a jó életnek kérdeztél? Te, aki még az egyetemnek a közelében sem voltál, csak vannak pénzes egyetemista haverjaid... Valóban, marha nagy belátásod van, hogy milyen egy felsőoktatási intézményben az összetétel. Senki nem mondta, hogy fősulira, egyetemre nem járnak gazdagok, mert igenis, járnak. Pl. a polgármesterünk fia és lánya is jár, igaz költségtérítésesre. DE! Azért, mert eddig te csak ilyenekkel találkoztál, még nem mindenki milliomos....
2010. máj. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
69%

Én igazat adok a kedves kérdezőnek 100 %ig!

Aki valóban csóró családból származik nem fogják eltartani 23-25 éves koráig!

2010. máj. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 A kérdező kommentje:
De erről beszélek én is.Ismerek több családot is ahol a ngy gyerek azért halasztja a tanulmányait h otthonra betudjon segíteni mert az apja meghal és rajta kívül van még 2 testvére.
2010. máj. 18. 21:42
 24/42 anonim ***** válasza:
Nem értem miért kell kiforgatni a válaszolók szavait. Mi még nem találkoztunk egyszerre ilyen sok gazdag egyetemistával mint te, de mindehol vannak gazdagok ezt senki sem vitatja. Aki gazdag annak minden könnyebb. De a szegényebbek előtt is nyitva áll a felsőoktatás. Az átlag magyar sem nevezhető éppen gazdagnak, még is sok(talán a legtöbb)ilyen családból származó jár egyetemre. Akik meg létminimum alatt él az dolgozni akar, pénzt akar szerezni a családjának. Később levelezőn is lehet tanulni, ha szeretné. De mint már mondottam a gazdagoknak minden könnyebb.
2010. máj. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
Túláltalánosítasz. Az előttem szólók leírták a lényeget, úgyhogy mást nem fűzök hozzá.
2010. máj. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
Na áááácsi.Nappalin is ment volna pénz nélkül.akkor is melóztam volna, azért ennyire ne nézz le.
2010. máj. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:

,,Én igazat adok a kedves kérdezőnek 100 %ig!

Aki valóban csóró családból származik nem fogják eltartani 23-25 éves koráig!,,


Tényleg nem fogják... Engem sem,ezért kell melóznom suli mellett már jó pár éve. Otthonról egy deka pénzt nem kapok....

2010. máj. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 A kérdező kommentje:

Tegnap 23:38 Azt mondod h nappalin is ment volna pénz nélkül.Nos nekem ebben csak annyi az érdekes h kiket én ismerek azoknak soxor reggel 8tól este 6ig vannak óráik.Te ilyen időbeosztás mellett tudtál volna dolgozni.Na ezt azért te sem várod el h elhiszem.De ha igen akkor h csináltad volna?Reggel8-ra bemész 6-kor kijössz utána meg minden este jársz éjszakásba?????Mert ez elég hihetetlenül hangzik.A mai munkanélküli világba meg ne akard nekem bemesélni h van olyan munkahely ami hozzád igazodik.h jajj szegény xy egyetemre jár és hozzánk akkor jön be dolgozni amikor ő akar.Mert én 7évi munka után mondom neked h ilyen cég nincs.Olyan cég vn h kihajtják a beled sőt sok helyen még az ebédidőt is bedolgoztatják veled.De ha te dolgozol akkor neked ezt tudni kéne.Szóval most vagy nem dolgoztál még soha az életbe vagy nem jársz egyetemre

és dolgozol.

Szóval ha mondjuk 8-6ig vannak az óráid akkor te mikor és hol dolgozol???????????

2010. máj. 19. 10:51
 29/42 A kérdező kommentje:

És még csak annyit szeretnék kérdezni az itt hozzászólóktól h melyikőtök a csóró szegény családból származó???Ja h egyikőtök sem az.

Nekem ennyi elég is.Csak így nem eléggé hihető a hozzászólásotok.Mert mindenki csak azzal jön h én ismerek olyat aki ismer szegényt meg hogy biztos vannak szegények is.De ti válaszolók sem vagytok azok.1 olyan válaszadó nem volt aki azt mondta volna h mi nagyon szegények vagyunk én még is egyetemree járok.

És nekem ez valahogy elég válasznak.A többi meg csak mellébeszéd.

2010. máj. 19. 10:55
 30/42 anonim ***** válasza:
100%

jaja ez igy igaz itt a szó, nekem se magyarázza be senki hogy nappali tagozat mellett ő még eljár munkába. Esetleg hétvégére elmegy árufeltöltönek vagy hostesskedni a Tescoba nevetséges 3000 Ft-ért amivel kitörölheti a sza.ros seggét!

Én csak egy 3 szobás panelba élek szüleimmel, de havonta

-panelprogram 20 ezer

-rezsi télen akár 50-60 ezer

-kaja 4-ünknek akár 80-100ezer mert ugyebár(hetente egy 20as tutti elmegy)

Ezek mellett én még tartassam el magam az idősödő szüleimmel 25 éves koromig? Vannak akik megtehetik de én nem!

Sőőőt bulizni se tudom hogy a jó p*icsába tudtok elmenni minden hétvégen, ugye ide minimum egy 5000-es kell! Most jöhettek azzal a szöveggel hogy ti nem mentek el minden hétvégén vagy ehhez hasonlók de én az egyetem mellett lakok és velük van tele a szórakozóhely!

Nem kell ide a puder, akik televannak pénzzel, vagy éppen anyucinak a kisfia és jajj nahogy már elmenjen dolgozni a kis kezecskéjével még megemeli magát a végén, azok csak egyetemre járnak, pénzelve vannak és kivan nyalva a fenekük!

2010. máj. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!