Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért van ez csak engem idegesít?

Miért van ez csak engem idegesít?

Figyelt kérdés
Komolyan ismerősök is és a neten is rengetegszer találkozom ezzel és nem értem miért teszik az emberek de engem nagyon idegesít. Mikor beszélek és véletlen szerűen beszúrnak egy angol szót mert hogy ők ezzel milyen menők lesznek pl játékban " húúú ez jó volt nice"..... vagy " same velem is volt már ilyen".... egyszerűen annyira de annyira szánalmasnak tartom és idegesítőnek ezek azok az emberek akik lószart nem tudnak általában angolul. Nem értem mi az értelme?

2019. dec. 25. 19:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Fölöslegesen ne idegesítsd magad, fogadd el, hogy az emberek szinte mind hülyék.
2019. dec. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 aparalyza válasza:
25%

Ezt hívják hunglish nyelvnek.

Nem a menőzés, a gondolkodás hiánya teremti!

2019. dec. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%
nincs itt semmi gondolkodás hiánya. biztos van aki menőzni, felvágni akar vele. mások hozzá vannak szokva hogy angolul játsszák a játékot, a legtöbben angolul írnak a chatbe, így az angol szó előbb jut eszükbe mint a magyar. és van, aki jobban szeret bizonyos kifejezéseket angolul (én pl jobban szeretem használni a random szót, mint a véletlenszerűt, mert rövidebb), vagy olyan kifejezést használ, amit magyarra egy szóval nem lehet lefordítani, pl creepy.
2019. dec. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
17%
#3, a hulye magyar mar csak egy szavas mondatokat tud?😂 10-15 eve meg tudtak beszelni magyarul, nem tortek az anyanyelvuket. Hat igen, a lebutulase, sznobbozas, meg ha nem is tud ertelmesen angolul vagy mas idegen nyelven, mar jo par eve elkezdodott. Majmolnak a majmok, sokszor hibas ertelemben. 🐒
2019. dec. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%
Ha csak egy ember is van egy társaságban, aki nem tud angolul, akkor ez ugyanannyira bunkóság, mintha odasúgnék egy-egy szót valakinek. És nincs olyan, hogy "de ezt a szót mindenki ismeri". Nem mindenki él mémeken és játékokon. Aki nem képes venni a fáradtságot és megkeresni a magyar kifejezést, az nem tiszteli a beszélgető partnerét.
2019. dec. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

Amit kérdező, te írtál, az szánalmas szint. De ha valaki játszik, és 'játéknyelvként' hunglisht használ, az még nem egy nagy gond.

Sőt, én továbbmegyek. Informatikai munkakörökben helyzettől függően angol nyelv mindennapos lehet. Ott is elég sok hunglisht hallottam már (habár ott kicsit 'műveltebb' szinten).

2019. dec. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
33%

4. Ahoz képest te se tudsz írni magyarul, ahogy látom.


Kérdező: Én nem mozgok ilyen körökben, úgyhogy nem idegesít. Ez szerintem leginkább a játékos, vagy infós közösségekre jellemző, máshol nem nagyon találkozni vele. Viszont elismerem, hogy vannak olyan szavak, amiknek nem nagyon van magyar megfelelője, ilyenkor én is ezeket használom, mert magyarul csak körülírni tudnám (amúgy a magyar alapból egy inkább körülíró nyelv). De persze csak akkor, ha a másik is tudja, hogy mit jelent.

2019. dec. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%

Bizton állíthatom, hogy átlag feletti mind a magyar, mind az angol tudásom, és mégis beszúrok néha egy-két angol szót a magyaromba. Vannak helyzetek, amikor egy-egy angol szó egyszerűen kifejezőbb/kényelmesebb (rövidebb, szebben csengő, stb).

Legjobb példa: rip


Hidd el, senki sem gondolja át a mondata elején, hogy melyik szót lenne menő használni. Főleg nem az olyan retardok, akikről te beszélsz :]


Érzékeny vagy ebben a témában, ez egyértelműen látszik. Talán magadban kellene keresned a hibát

2019. dec. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Most lehet, hogy öregnek hangzom, de a fiataloknak mindig is volt egy saját nyelvük. Ahogy nőnek fel szeretnének távolodni a szüleik generációjától és ennek része ez is. Amit a szülők is értenek az nem lehet "király" (használják még ezt a szót manapság?). Most a videojáték nagyon népszerű és amúgy is a legtöbb média nyelve az angol, tehát végül is adott, hogy onnan vegyenek át dolgokat.
2019. dec. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ultolsó.


Nem használják :D , de szerintem ez amúgy nem emiatt van. Csak egy korai lázadó korban lehet ez igaz, de kb. 16 éves kortól szerintem már van annyi esze az embernek, hogy lássa, hogy más szavak használatával semmi értelme távolodni, nem ettől lesz önálló. Ez inkább tudat alatt alakul ki, ahogy az angol médiumokból akarva, akaratlanul átvesznek dolgokat.

2019. dec. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!