Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Javasolnátok olyan angol...

Javasolnátok olyan angol nyelvű filmeket/sorozatokat, amelyeket nézve fejleszthetném a B1-es megcsappant nyelvtudásomat?

Figyelt kérdés
Nagyon elkeseredett vagyok, mert hosszú évek óta nem tudom fejleszteni az angolom. B2-es nyelvvizsgám is van, most szereztem meg a diplomámat (IT), de egyszerűen nem tudok semmilyen munkakörbe jelentkezni, mert mindenhol követelik a folyékony/magabiztos/tárgyalóképes angol nyelvtudást és beszélni pedig szinte egyáltalán nem tudok (2-3 mondat, aztán beáll a kékhalál, mert nem jut eszembe a szó és annak szinonímiája sem). Mondanátok emellett valami hatékony tanulási stratégiát, mert elegem van, hogy a diplomáért is éveket sz**tam, de nyelvtudás hiánya miatt így sem kellek sehova.

2020. jan. 20. 11:34
 1/5 TappancsMancs ***** válasza:

Lehet, hogy valaki tudna javasolni pont néhány olyan filmet ami a B1 és B2 szinthez igazodik, de szerintem elég az is ha nézel mindenféle angol nyelvű filmet. Annyival érdemes talán szélesíteni a palettát, hogy ne csak mozifilmeket és ne csak sorozatokat nézz, mert azok nyelvezete a tartalom miatt nem terjed ki mindenre. Hanem nézz news riportokat, ismeretterjesztő filmeket, youtube csatornákat vegyes témában... Bármit látsz ami más téma akkor már nézzed is. Így a tartalom miatt teljesen vegyes szavakkal, mondatokkal fogsz találkozni.


Vannak a Youtube-on magyarok is akik az USA-ban élnek, és a kiejtést mutatják, az meg egy hasznos területe a nyelvtanulásnak.

2020. jan. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
akármelyik. én Crimina Mindst néztem gimiben, mert szeretem a kihívásokat. pár rész alatt hozzászoktam Reed hadarásához :D
2020. jan. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A Downton Abbeyben nagyon könnyen érthetően beszélnek.
2020. jan. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%
Harry Potter
2020. jan. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az még kérdés, hogy mi is a cél? Egyáltalán csak többet érteni, vagy társalgási fordulatokat felcsípni? Ez utóbbi érdekében én inkább e célra konstruált nyelvlecke-célú történeteket javasolnák, BBC-től kettő ilyent ismerek, a Trading words és az Are you reasy?-t, ezek üzleti életben játszódó történetek, olyan 20 óra egyenként. A 4shared-en fenn van. Ezek rádiósak. Rádiónál azért kiderül, érted, vagy nem érted. Bár egyes humoros tv sorozatok is majdnem jók ilyenre, mint például a Vicar of Dibley, abban is van társasági érintkezés elég. No meg a Keeping up Appearances. Hát, ha véletlenül még humorod is lenne, ami a gyakorin a válaszadóknál ritka dolog, akkor még élvezed is. :)
2020. jan. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!