Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi alapján találták ki, hogy...

Mi alapján találták ki, hogy a "guggol" legyen ennyi "g", amikor senki se mondja így? Vagy pl a bodza is érdekelne.

Figyelt kérdés

Előre is nagyon köszönöm a segítségeket.


Mert az "árboc"-ot ilyen formában még meg tudhatták annak idején indokolni csak-csak, holott senki se mondta úgy, hogy árboc; és tehát voltak mondott szavak,és azokat kellett leírni, és nagyon örvendtem az ötletnek, mikor -talán 2-3 éve(?) -behozták ezt, hogy okés, most már az árbócot lehet hosszú ó-val írni. :):)


De szal pl a guggol-nál mi volt az elv? Vagy pl mondjátok ki a bodzát rövid "dz"-vel. Mert ha azt pl valaki elnevezte boddzának hosszú "dz"-vel, minek nevezték át?

De egyébként szóval szeretném ezt a kettő szót, hogy bodza, és guggol különválasztani; mert hátha más-más ok miatt találták ki, hogy legyen ez így.


Tehát előre is nagyon köszönöm, az sem probléma, hogyha valaki saját elméleteket ír, találgatásokat, tippeket is szívesen olvasok, azokra is, bármilyen gondolatra ezzel kapcsolatosan kíváncsi vagyok meglehetősen. :)



2020. jan. 21. 18:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Felénk igencsak meglepödne mindenki, ha árbÓcot mondana bárki is....
2020. jan. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mentek a zöldek az eddigiekre. :)
2020. jan. 21. 22:56
 13/14 BringaManó ***** válasza:
#11: merre van az? (én meg igencsak meg vagyok lepődve, hogy létezik ilyen hely :-)
2020. jan. 26. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Bács-kiskun megye
2020. jan. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!