Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A magyarok sajnos nem arról...

A magyarok sajnos nem arról híresek, hogy nyelveket beszélnének. Ennek ellenére én magam is meg sok ismerősöm is több mint két nyelvet beszélünk. Ha vannak itt még hasonló emberek, mely nyelveket beszélitek?

Figyelt kérdés

2020. júl. 30. 09:56
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:

#10 Az pont százéve volt. ;) Jövőre már száztíz évet kell mondanom. ;)

De egy évtízedre bevált ez a mondás nekem. :)

2020. júl. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
De nem is kellett ahhoz Trianon. Pont a gyászos magyar nemzetiségi politika olajozta meg a trianoni döntés elfogadását a nemzetiségek körében. Volt itt egyszer szó róla, hogy valamelyik skandi országban, mivel van hatezer bennszülött, hát mind a két nyelv államnyelv. Ott kezdődik.
2020. júl. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
#12 Tény, hogy Trianon elött a németek és magyarok voltak az egyenlőbbek. Jó, meg Horvátországban a horvátok is. A többi nemzetnek nem közöségi jogai voltak itt, csak egyéni a nyelvhasználat és kúltura területén is.
2020. júl. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%

"Angolt anyanyelvi szinten, és tanítom is."

Te vagy az, anyanyelvi szinten, aki szerint a who nem használható többesszámú jelentésben?

2020. júl. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
14. Nem, de láttam azt a kérdést is
2020. júl. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:

Csehországba gyakran járok mivel szlovákiai magyar vagyok

Csehek szuper idegen nyelvtudásáról annyit,hogy a csehen kívül nagy nehezen tudnak valamit angolul páran

Németül max azok beszélnek akik ott éltek vagy élnek mivel Csehországból is sok fiatal megy el nyugati országba


Amúgy én szlovák-cseh,magyar anyanyelv és angolt tanultam iskolákban illetve magamtól latin és görög(történelem mánia ON)

2020. júl. 31. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
#16 Igen, csehek több nyelven beszélnek. Cseh és papíron szlovák nyelven. 😉 🤣
2020. júl. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:
16 és 17 - én Prágában élek 10 éve már, én is ezt tapasztalom. A csehek angol tudása nem a legjobb. Jó, vannak cseh kollégáim, multicégnél vagyok, nem véletlen, hogy ők beszélnek angolul, néhányan németül is. De az akcentusok egyeseknek háááát, hagy kívánni valót maga után... De mindig, amikor jön a lista, hogy melyik nép milyen jól beszél idegen nyelveken, a csehek mindig előttünk vannak. Ja, mert behazudják a szlovákot... Az nem nehéz, a két nyelv eleve nagyon hasonló...
2020. júl. 31. 10:40
 19/36 anonim ***** válasza:
A szlovákok és a szlovénok is folyékonyan értik egymást, mégse szokták ezt behazudni. :)
2020. júl. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
#19 Nem jutott még az eszükbe, vagy félnek, hogy a másik nyelvet esetleg ciril betűvel is írják. 😁
2020. júl. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!