Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ez jó döntés? Mi történik ha...

Ez jó döntés? Mi történik ha ezt folytatom amikor külföldiekkel beszélgetek?

Figyelt kérdés

Facebookon ismerősöm egy oldal ahol grúz nyelven beszélnek, és észrevettem hogy csomószor a saját nyelvükön írnak de a mi betűinkkel.

Azt szoktam ilyenkor csinálni hogy kiemelek egy szót ami megtetszik de nem tudom hogy mit jelent és leírom oda kommentbe vagy ismételgetem. Legutóbb pl. megláttam egy mondatban azt hogy “dadavida” és odaírtam sokszor egymásután.😃

Évekkel ezelőtt voltam kint Franciaországban, ott beszélgetett 2 francia ismerősünk és valami t betűs szó megtetszett és azt mondogattam nekik.😂

Ennek van ertelme vagy nincsen? Ha te külföldi lennél és ezt csinálná egy turista akkor örülnél neki?

Ez jó szokás?



2021. jan. 2. 10:34
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
Cigány vagyok, nemcigány barátaim szoktak ilyeneket csinálni, amikor rákérdeznek egy-egy szóra, akkor egész nap azt fújják. Kicsit idegesítő.
2021. jan. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!