Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Nincs is olyan, hogy "rossz a...

Nincs is olyan, hogy "rossz a nyelvérzékem" ?

Figyelt kérdés
Az angol tanárom (aki maga is angol) azt mondta, hogy nem létezik olyan, hogy valakinek jobb a nyelvérzéke, csak olyan van, hogy rosszul tanulja, vagy olyan van, hogy lusta. Ez tényleg így van, vagy túlzás?

2021. máj. 6. 14:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg mindenhez kell valami fokú adottság, ami azt jelenti, hogy az illető mennyi energiabefektetéssel mennyi eredményt ér el. Ráadásul a legtöbb dolog összetett, pl: lehet a hallásértést jobban tudja fejleszteni valaki, mint a nyelvtant, míg a másik fordítva.

A lényeg, hogy létezik, de szerintem a nyelv olyan, amiben az emberek többsége viszonylag jó szintre tud jutni..

2021. máj. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
65%
Van olyan, hogy valakinek rosszabb a nyelvérzéke, de ennek volt előjele, a megkésett beszédfejlődés. Vagy pedig kiderül róla, hogy autista. Azonban nem vagy reménytelen te sem, különben nem tudtad volna kiírni a kérdésedet. Magyarul már tudsz, ugye?
2021. máj. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Aki azt mondja, hogy mindenkinek ugyanolyan a nyelvérzéke, az mondhatja azt is, hogy mindenki ugyanúgy tud futni.

Egyik sem igaz.

A különbség, hogy pl. konkrétan a futásnál tudjuk, hogy vannak gyors ill. lassú izomrostok, e szerint lesz valaki rövid- vagy hosszútávfutó. Persze nagy erőfeszítéssel lehet, hogy a másik távot is tudja valamilyen formában teljesíteni.

A nyelvérzék meg ennél összetettebb.

2021. máj. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem a legjobb a nyelvérzékem, mégis sikerült németből középfokú nyelvvizsgát tennem.
2021. máj. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!