Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi alapján válasszak 2....

Mi alapján válasszak 2. idegen nyelvet?

Figyelt kérdés

Angol után két nyelv között őrlődök egy ideje, nem tudom melyik lenne a jobb választás. Szerintetek?


1. Német:

+Műszaki területen mindenkitől azt hallom, hogy hasznos

+Tetszik a hangzása

-A nyelvtan angol után nagyon fura és a sok apróság sem ragad meg a névelőknél például


2. Olasz:

+Nagyon tetszik a hangzása stb.

+”Egyszerűnek” tűnik, nem bonyolult a nyelvtan, érthető, jól lehet vele haladni szerintem

-Később nem tudom ér-e valamit műszaki területen vagy kidobott/elvesztegetett idő a tanulása



2022. nov. 9. 22:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Ha a múzsaki terület szempont, akkor mindenképpen a németet. És egyébként is több hasznát veszed.
2022. nov. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem a német. Ha nincs határozott célod az olasszal (pl Olaszországba kiköltözés). A műszaki területen tényleg semmit nem ér, a hangzása ugyan szép, nem bonyolult a kiejtés, a nyelvtana viszont egyáltalan nem egyszerű, csak mások a nehézségek mint pl a németben.
2022. nov. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%
Az olasz nyelvet azoknak érdemes választani, akik már tudnak románul (pl. Romániában született magyarok, román rokonok, barátok stb.), játszva megtanulják. A németet mondanám én is, több helyen hasznosítható.
2022. nov. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%

Semmiképp sem random gyk felhasználók válaszai alapján dönts.

Hogy mást ne mondjak, éppenséggel elkezdheted mind a kettőt. Én a helyedben adnék neki egy fél évet, amíg mindkettőt heti rendszerességgel tanulom, és megnézném, melyik szólít meg jobban.

2022. nov. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Ugyan nem fél évet, de pár alkalmat vettem mindkét nyelvből. Az olasz “szólít meg jobban” viszont bennem van az amit sok helyen hallani, hogy nem sok értelme van, nem sok helyen lehet hasznosítani főleg műszaki területen egy némettel szemben pl.

Viszont a németre nem állt rá az agyam és annyira nem is tetszik, mint az olasz.

2022. nov. 10. 15:59
 6/12 anonim ***** válasza:
Akkor pedig mérlegelned kell hogy melyik a fontosabb, a hasznosság vagy maga a hobbi. Azt azért vedd figyelembe hogy Mo-n nincs sok lehetőség olasz tanulásra szóval az lehet hogy egy bizonyos szint fölött nehéz lesz így haladnod.
2022. nov. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Esetleg a spanyol (több országban megértik) vagy az orosz nyelv érdemes lehet még?
2022. nov. 10. 16:14
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
A spanyol jobb választás lenne igen, mivel világszinten többen beszélik (világnyelv) és európában is elterjedtebb.
2022. nov. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%

4-es az 5-ösre:

Akkor egyértelműen az olasz, és ragaszkodj is hozzá, bárki bármit mond. A nyelvtanulás nem olyan, hogy felkészülsz egy vizsgára, bebiflázod a tételeket, aztán elfelejtheted. Felesleges egy olyan nyelvvel szenveded, amivel csak muszájból küzdesz. A nyelvtanulást élvezni kell, megtalálni a nyelv szépségeit, izgalmas kalandnak megélni. Naponta motiváltnak kell maradnod, érdekelnie kell. Akkor menni is fog, szinte észrevétlenül, magától, egyszer csak azt veszed észre, hogy tudsz kommunikálni külföldiekkel.

Hiába "hasznosabb" egy nyelv, ha a végén csak utálod az egészet.


És a spanyolra reagálva: ha kérdés lenne, hogy akkor már egészen más nyelvet kezdjél-e, ezerszer is inkább az angolt mondanám, végül is világnyelv, gyakorlatilag mindenhol megértik ami számít, még a németek és az olaszok is.

De nyilván ha az olasz tetszik jobban, akkor most ez sem releváns.


Menj ki Olaszországba, csavarogni. Vigyél egy szem hátizsákot, és próbálj ott megélni pár hónapig. Pld vállalj el valami egyszerű nyári munkát. Legyenek olasz barátaid. Közben tudatosan figyelj, tanulj, jegyzetelj, esténként szótárazz, olvass olaszul. Eleinte fogcsikorgatós lesz a mélyvíz, de ha tényleg van kedved az olasz nyelvhez, akkor megéri.


(Tíz év angol tanulás után egy év USA-ban csavargó vándordiák tapasztalattal mondom.)

2022. nov. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem nem kell választanod. Tanulj meg németül olyan szinten, amilyen neked kell, aztán megtanulsz olaszul is.
2022. nov. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!