Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik második idegen nyelvet...

Melyik második idegen nyelvet válasszam ezesetben?

Figyelt kérdés

Átlagos nyelvérzékkel, angol felsőfok után szeretnék egy második idegen nyelvet megtanulni, (B2-ig) ami “egyszerűbb”, de(!) azért hasznos is valamennyire. (Munka és egyéb elfoglaltságok mellett)

Amik szóba jöhetnek:

- olasz: nagyon tetszik a nyelv hangzása, bár nem tudom mennyire hasznos

- szerb: tetszik a hangzása, de a nyelvtan durvának tűnik

- német: tetszik a hangzása, a nyelvtan durva itt is, de talán nem annyira mint a szerbnél, viszont állítólag hasznos Európában.


Szerintetek melyikkel járnék a legjobban?



2023. júl. 6. 08:52
 1/8 anonim válasza:
68%
A németet sok helyen használják, sok helyen elfogadják és jól jön ha tudod, mert nagy segítség a mai világban. A nyelvtan rész eléggé összetett, de kitartással és szorgalommal meg lehet tanulni, rengeteg lecke, videó van a neten. Amiket felsoroltál, azon nyelvek közül a német a leghasznosabb és több helyen beszélik mint a többit. Én azt ajánlom hogy tanuld meg. A szerb szerintem felesleges, az olaszt pedig nem szokták kérni és kevesebb helyen beszélik
2023. júl. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
10%
Én inkább az olaszt mondanám. Egyrészt, akivel tudnál németül beszélni, az jó eséllyel beszél angolul is, tehát fogsz tudni kommunikálni vele. Másrészt, ha olaszul megtanulsz, valamennyire érteni fogod a többi újlatin nyelvet is. Harmadrészt, ha az olasz tetszik a legjobban, akkor azt sokkal könnyebben fogod tudni megtanulni, mint bármi mást, ami kevésbé áll közel hozzád.
2023. júl. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
24%

Szerintem a némettel mennél a legtöbbre, én mondjuk franciát tanultam, nagyon hasonló, mint az olasz, nem annyira nehéz. Viszont a németre ránéztem, jesszusom.. elismerésem annak, aki tud németül, nagyon egy hányinger nyelvnek tűnik, ráadásul nehéz is. Szerintem aki már tud németül, az nagy eséllyel bármilyen más nyelvet meg tud tanulni, mert ebben van a legtöbb hülyeség, ami csak lehet.

Az olasszal annyi lenne az előny, hogy kicsit érteni fogod a spanyol illetve francia nyelvet, mivel nagyon hasonló.

2023. júl. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

a német nagyjából uralja az európai gazdaságot, tehát ha több munkalehetőséget szeretnél, tanulj németet, azzal lehet emigrálni is, meg magyarországon is sok németes cég van.

az olasz, ha tetszik neked a hangzása, akkor tanuld boldogan, nekem agresszív. ha vannak terveid ausztria/franciaország irányában turizmusban dolgozni, akkor kifejezetten hasznos dolog, ott sok az olasz, bunkók, és egy szót sem tudnak bármilyen idegen nyelven. (azt nem tudom olasz után mennyire lehet érteni a többi latin nyelvet, én franciául tudok, a spanyolokkal elboldogulok, de az olasz felőlem akár egy délázsiai nyelvcsalád tagja is lehetne)

a szerb meg akkor hasznos, ha szerbiában élsz. amúgy nem az.

2023. júl. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező egy szót nem írt arról, milyen szempont alapján tekint egy nyelvet hasznosnak, vagy hogy mire akarná használni. Dolgozni/Élni akar az adott nyelvterületen? Nyaralni/Utazgatni akar az adott nyelvterületen? Meg akarja ismerni az adott nyelvű emberek kultúráját? Érteni akarja a dalaikat? Stb.
2023. júl. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Mi a cél? Hobbi? Munkához kell? Ha munka, akkor az a nyelv, ahol el akarsz helyezkedni. Nyilván a német a munka világában a leghasznosabb, de ha mondjuk Olaszországban akarsz egy divatcégnél elhelyezkedni, akkor evidens, hogy az olasz a legfontosabb. Látatlanban mindenki azt fogja mondani, hogy a német. Több esély a munkaerő piacon, de azt azért hozzá kell tenni, hogy Németország oktatási színvonala igen magas, a legtöbb német elboldogul angolul, a fiatal németek pedig gyakorlatilag simán B2 szinten vannak már középiskola alatt.


Szóval, ha csak hobbi, én a szívem után mennék. És az angolt tartanám fent elég erősen, bővíteném a szókincsemet egy-egy szakterületen.


Én most spanyolul tanulok, mert mindenképp akartam egy újlatin nyelvet is megismerni és olvastam, hogy angol+spanyol nyelvtudással az emberiség. kb.80% elérhető.

2023. júl. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

"melyikkel járnék a legjobban?"

Azzal, amelyikkel a legmagasabb szintre jutsz. (Ne húzd be a féketeleve B2-nél, bármelyiket választod is.) Az pedig az lesz, amelyiket a legszívesebben tanulod.

2023. júl. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Senior Séf ***** válasza:
24%
A kínait. Néhány év, és kis hazánkban nagy szükség lesz rá.
2023. júl. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!