Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szlovák az anyósom, hogyan...

Szlovák az anyósom, hogyan beszéljek Vele?

Figyelt kérdés

nov. 10. 14:13
A kérdező szavazást indított:
Magyarul
Egyéb nyelven
10 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
90%
Addig jó, míg nem beszéltek egy nyelven, hidd el.
nov. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Régóta fenáll a probléma. Minden hétvégén átmegyek Hozzá, mutagatva beszélek. A rádiót szokta hallgatni valamilyen számomra ismeretlen nyelven. Nem tanult angolt.
nov. 10. 14:15
 3/21 A kérdező kommentje:
Én csak az angollal foglalkoztam, többit nem ismerem.
nov. 10. 14:15
 4/21 anonim ***** válasza:
97%

Google translate...

Nem is értem...Ő nem fog nyelvet tanulni miattad, az tuti, és ha te nem vagy hajlandó szlovákul tanulni, akkor használd a telefonodat, hogy kommunikáljatok.

nov. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
96%
Én azt nem értem, hogy ha régóta ez a helyzet, akkor miért most ütött szöget a fejedbe a kérdés? Eddig hogy beszélgettetek? OK, mutogatva. Ha egyikőtök sem tanulja meg a másik nyelvét, akkor marad ez a továbbiakban is, vagy tényleg: használjatok valami online fordító-programot. Vagy ne beszélgessetek.
nov. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%

Én megtanulnék szlovákul :-)

Szerbül tanultam ugyanilyen ok miatt. Azóta már különváltunk a férjemmel, de ezt a nyelvtanulást nem bántam meg, azóta is sokszor hasznát vettem a tudásnak. Azt nem azt mondom, hogy perfekt beszélek, de azt a néhány kifejezést, mit a mindennapi életben használtunk, azt meg lehetett tanulni.

nov. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem ez pont egy jo lehetoseg arra, hogy kapcsolodjatok. Tanuld vele a nyelvet.

Nem kell nagy dolgokra gondolni, pl mutogass targyakra, o elmondja a nevuket, ismetled. Mittudomen, de en siman elszorakoznek igy vele.

nov. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Ezek jó ötletek!

De várjatok csak, csak nem a szlovàk az a bizonyos 7 esetes, ragozós nyelv?

nov. 10. 16:07
 9/21 anonim ***** válasza:
96%

Te most kifogásokat keresel, hogy ne kelljen szlovákul tanulnod, vagy miért írod ezt, hogy 7 eset van és ragoznak?

Ha nem akarsz megtanulni szlovákul, akkor ne tanulj meg. Akkor marad a mutogatás meg a google fordító.

Egyébként nem gondolom, hogy anyósod azt várja el tőled, hogy irodalmi szinten beszéld a szlovákot. Néhány alap kifejezést azért csak meg tudnál tanulni, nem?

nov. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

vehettek egy ilyen filctollas táblát is, azon is rajzolgathattok tevékenységeket,

vagy kiszótárazol magadnak szavakat otthon,párod megmondja melyik hangot egyesével hogy kell kiejteni,

de lehet szintén otthon még,gondolom;akár kimondatsz egész szavakat googlefordítóval,és fonetikusan leírod magadnak hallás alapján,és úgy szótárazod ki egy füzetbe/lapra

-szal otthon is rákészülhetsz még amellett, hogy élesben telóval googlefordítóval beszéltek.

van még biztos amúgy ilyen utazási zsebszótár is, alapszavak vannak benne, nekünk amik ilyenek vannak, azok kb 10 cm magas,és 3ésfél cm vastag, 7 cm széles lehet. nekünk angol van,meg francia, mindkettő oda-vissza nyelvű, hogy pl az angol angol-magyar,meg magyar-angol is Ja és az angol mellé fonetikusan is oda vannak írva a szavak. Rá lehet mutogatni 1-1 szóra

nov. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!