Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Titeket nem idegesít ez?

Titeket nem idegesít ez?

Figyelt kérdés
Amikor a magyarok tisztán és érthetően úgy ejtik a "youtube" szót, hogy "jutyúb". Engem kiakaszt, egyszerűen semmilyen angol anyanyelvűt nem hallottam még ty-vel ejteni ki a szót (és nem kevés külföldi tartalmat láttam már), mi még is ragaszkodunk ehhez a fabrikált kiejtéshez amit nekik tulajdonítunk
jan. 15. 15:08
A kérdező szavazást indított:
Ki nem állhatom!
Helytelen, de nem zavar
Pedig ez így helyes!
22 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Simon is kiakadt ezen :D

(Dumaragu)

jan. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
26%
Pedig úgy kell mondani, nem pedig “jutub”.
jan. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

3: Lehetséges angol kiejtések (magyaros közelítéssel):

amerikai: jútúb

mai modern brit: júcsúb

régebbi brit: jútjúb


A magyar ty hangot az angol anyanyelvűek nem tudják kiejteni, mivel nem létezik a nyelvükben, hiába hallja a magyarok egy része az ő tj-jüket ty-nek. Nem az.

jan. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
37%

#3 Olvasd el.


[link]

jan. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
én videós bobnak hívom a jutbobot
jan. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem a többség csak poénból mondja így, az én ismerőseim nagyrészt tudják, hogy nem így kell ejteni.
jan. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
82%
Én magyarosítottam úgy, hogy tecső.
jan. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

Hallgasd meg ricky gervais hogyan mondja. Innen látható lesz számodra, miért van néhány bűn-nyelvű, aki így mondja.

Mint régen a blútúsz. Akkoriban utáltam, manapság már csak szánom az egósokat, akik tyvel mondják, mert azt se tudják, miért és mit momdanak.

jan. 16. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
41%

"jútyúb", Angliában

(aki akar logopédushoz járni, az nyissa ki a 4-es által linkeltet, ott megtudja, hogy egy leheletnyit inkább "tj"

de ha nagyon stréberre forszírozzuk, akkor az "ú"-k sem teljesen magyar "ú"-k, és teljesen angolosan magyar szövegben úgyse lehet kiejteni, vagy ha igen, nagyon hülyén hangzik

úgyhogy magyarok között lehet jútyúb)

jan. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

3

"A magyar ty hangot az angol anyanyelvűek nem tudják kiejteni, mivel nem létezik a nyelvükben, hiába hallja a magyarok egy része az ő tj-jüket ty-nek. Nem az."

de a "cs" sem "cs"

jan. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!