Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit gondoltok a szlovákiai...

Mit gondoltok a szlovákiai MAGYAR emberekről?

Figyelt kérdés

Mivel mi utáljuk az itteni politikusokat,és ahogy a politika és e két nemzet/nyelv közti "háború" zajlik,kiváncsi volnék,hogy a magyarországi magyaroknak mi a véleménye a felvidéki magyarokról?

Van,hogy néha a politikai döntésekkor sem szlovákiához,sem magyarországhoz nem tartozunk,mert mindenki "megfeletkezik" rólunk,de NEM MINDEN ESETBE.Ez a magyar állampolgársági jog jó dolog,csak egy itteni politikus elvenné a szlovák jogainkat.Olyanok lennénk mint egy turisták..


2011. jan. 3. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnállak titeket. És úgy egyáltalán az összes megszállt területen élő magyart is. Sajnos rengeteg magyar van itt a csonka országban, akik állampolgárság alapján ítélnek, szóval ha a személyidben szlovák vagy, akkor ők is annak tekintenek. És ezzel ugye az a baj, hogy a megszállóknak "bozgori unguri" meg "mad'ar", ami a "gyökér" megfelelője a szlovák szlengben, az anyaországi magyaroknak meg szlovák, szerb, román, mert a személyije azt írja...

Ha egységes lenne a felvidéki magyarság (vagy legalábbis nehéz helyzetben egyesülni tudna), akkor meg lehetne fenyegetni a tótokat azzal, hogy oké, tagadjatok ki, ahogy Benes korában tették, de most nem egy ötszáz kilós csomagot viszünk magunkkal, hanem mindent, házat, földet, templomot, iskolát. Slota rinyálna egyet a magyarok annexiós szándékairól, Fico meg saját kezűleg nyújtaná be az állampolgársági törvény módosítását úgy, hogy visszaálljon az, ami május előtt volt. De sajnos megosztottak vagytok, és még a politikusaitok (a ti politikusaitok alatt természetesen Bugárékat és Berényiéket értem, nem Slotát meg Radicovát) is önként generálják ezt a megosztottságot, aztán ti meg jól megjártátok: parlamenti képviseletetek tulajdonképpen megszűnt (hiszen a Híd bevallottan nem a magyarokat, hanem a "békésen együtt élni kívánó szlovák állampolgárokat" képviseli, az MKP pedig nem jutott be), és még Észak-Komárom is tót polgármestert kapott, mert a Híd és az MKP nem volt hajlandó összefogni. A tótok (és Bugárék) pedig próbálják úgy beállítani, mintha azért lenne nektek egyre rosszabb, mert a magyar kormány a maga módján próbál értetek tenni valamit. Undorító dolog ez a democsokrácia.

2011. jan. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mivel az emberekre ráijesztettek,ezzel a nyelvtörvénnyel már csak békét akarnak (Bugárékat) egyobként az én vezetéknevem is Bugár :D na de azt szeretném hangsúlyozni,hogy már azt látom az embereken,hogy kezdik elfelejteni a hova tartozásukat,azért mert ránk ijesztenek (nyelvtörvény) és az emberek már csak a békét szeretnék.De mi MKP-re szavaztunk,mert az az igazi.Én nem szavaztam,mert még csak 15 vagyok,de ha így áll mindenki a szlovákiai magyarokhoz mint te,első válaszoló,jobb lesz a közérzet nekünk.Mert halottam olyat is,aki azt írta ránk,hogy mi csak BETANULT magyarok vagyunk,akik egy más országban van,de NEM magyar.Ez nagyon felháborított,mivel anyanyelvem magyar.És csak a határok vannak sz@arul meghúzva.Ha az etnikai határ megmaradt volna,akkor ma Magyarországi vagyok.
2011. jan. 3. 19:06
 3/7 anonim ***** válasza:
Kedvelem őket,testvérek.
2011. jan. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mivel magyarországi magyarokhoz intézted kérdésedet, lehet, hogy az én válaszom nem fog érdekelni és lepontozol. Én ugyanis -úgy mint Te- szlovákiai magyar vagyok. Életemben sok magyarországi magyarral találkoztam és a legtöbbje korrekt volt velem szemben.A viselkedésemről itéltek meg és az gyakran nem is került szóba, hogy milyen ország állampolgára vagyok. Azzal pedig, hogy felvidéki magyarságomat hangoztattam volna, nem akartam más elbánást vagy netán részvétet kieszközölni. Számíts arra, hogy Téged is emberséged, tudásod, figyelmességed szerint fognak megitélni. Az a néhány, aki meg más mérce szerint, azokra ne adj.

Írásodból ítélve nem vagy Te olyan nagy zseni, hogy már nem kellene az iskolai tantárgyakkal is foglalkoznod és ezáltal felszabadul neked sok idő politizálásra is. Nem fog megártani egy kis magyar nyelvtan és fogalmazás a politika rovására a téli szünidő alatt. Arra meg majd a későbbi élettapasztalataid tanítanak meg, hogy Te milyen mérce alapján fogod megítélni az embereket. A becsületes nem magyart vagy a korrupt magyart fogod -e választani?

Az első hozzádszóló pedig egy elfogult demagóg. Ilyenekre vigyázz!

2011. jan. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. Egy kicsit durva amit választási lehetőségeidről írtam mert a becsüles magyar illetve a korrupt nem magyar jelölt is benne van a pakliban. Megfontoltan, józan ésszel majd Te választod ki, kiben bízol.
2011. jan. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

(az előző válaszokat nem olvastam el)

Néha félek, hogy csak számomra egyértelmű... Mit gondolnék? Magyarokról van szó. Nem másról, Magyarokról. Amit meg a politikusok döntenek, arról nem sok 'földi halandó' tehet.

2011. jan. 9. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát igen! Mi MAGYAROK tartsunk össze!
2011. jan. 10. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!