Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik nyelvet tartod a...

Melyik nyelvet tartod a legszebbnek és melyiket csúnyának?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez ízlés kérdése, emiatt senkit nem kellene lepontozni.


Szerintem a legszebbek:

-svéd - dallamos, vidám

-spanyol - de csak az európai irodalmi nyelv, a pösze északi és hadaró déli nyelvjárások kifejezetten csúnyák tudnak lenni

-héber - sokak szerint nem szép nyelv a sok torokhang és fura 'r' miatt, de nekem kifejezetten tetszik


És a legcsúnyábbak:

-amerikai angol - a brit angol szerintem lehet kifejezetten szép, de amerikai sorozatot nem is nézek szívesen, annyira nem szeretem hallgatni

-dán - a svéddel ellentétben nagyon csúnya, tele van kiejthetetlen gégehanggal, és általában hadarnak is.

-jiddis - ebben megvan az, ami nem szép a héberben, és az egész valami torz németnek hangzik


2011. jún. 18. 12:30
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
38%

Igen,a svéd nagyon jó/szép nyelv,a spanyol is.A magyar viszont a folyékony káromkodás miatt nekem csúnya,meg vannak benne szavak,amiket olykor eléggé nehéz például ragozni.Itt van példának a híres csuklani ige-.-

Szeretem még a németet.

2011. jún. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
86%
szerintem a dán a legszebb, csodálom akik beszélik, kihívás halandóknak megtanulni. tetszik a német, az igazi paraszt amerikai, meg a szláv nyelvek. a déliek nem, bár az olasz nem rossz. A brit angol az ami nagyon idegesít, a legrosszabb mind közül.
2011. jún. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
37%

szép- spanyol, olasz

csúnya- francia, német

2011. jún. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
54%

Legszebb - a brit angol. De a németet is szeretem hallgatni, meg az oroszt.


Legcsúnyább - spanyol, francia. Ezek konkrétan idegesítenek, ha sokáig kell hallgatnom. Élőbeszédre gondolok, mert pl. zenében szívesen hallgatok francia számokat (mondjuk nem sokat, de ott legalább nem zavar)


A többi nyelvvel semleges vagyok.

2011. jún. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
35%

Szép nyelvek:brit,amerikai angol(mind a kettőt imádom)

spanyol

olasz(gyönyörű dallamos)


Csúnyák:orosz

német

2011. jún. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim válasza:
48%
legszebb: cseh *_*
2011. jún. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
44%
Legszebb az olasz, legcsúnyább, idegesitőbb a német, azon belül is a switzerdeutsch.
2011. jún. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:

szerintem a legszebb a magyar :D de persze nem ez a parasztfődi magyar.

a legrandább pedig a német és a flamand.


de a két angol (brit és amerikai) én az amerikat sokkal jobban szeretm, a brittől hányingerem van :S olyan beképzeltnek tűnik nekem.

2011. jún. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 dellfil ***** válasza:
51%

Szépnek tartom: spanyol, német.

Nem szépnek: cseh, szlovák és kimondottan bántja fülemet orosz. Persze lehet, hogy ennek "politikai" okai voltak. :)

Valószínű a "proletár orosz" az ami nem tetszik nekem... meg az, hogy mindezt kötelező lett volna megtanulni.


dellfil

2011. jún. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
41%

Nekem ami kifejezetten tetszik, az a spanyol nyelv :) Ha lesz rá módom meg is tanulom :) Ami még tetszik az a német, olasz, francia :)

Ami kevésbé tetszik nekem az az orosz, és dán.

2011. jún. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!