Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik nyelvet tartod a...

Melyik nyelvet tartod a legszebbnek és melyiket csúnyának?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez ízlés kérdése, emiatt senkit nem kellene lepontozni.


Szerintem a legszebbek:

-svéd - dallamos, vidám

-spanyol - de csak az európai irodalmi nyelv, a pösze északi és hadaró déli nyelvjárások kifejezetten csúnyák tudnak lenni

-héber - sokak szerint nem szép nyelv a sok torokhang és fura 'r' miatt, de nekem kifejezetten tetszik


És a legcsúnyábbak:

-amerikai angol - a brit angol szerintem lehet kifejezetten szép, de amerikai sorozatot nem is nézek szívesen, annyira nem szeretem hallgatni

-dán - a svéddel ellentétben nagyon csúnya, tele van kiejthetetlen gégehanggal, és általában hadarnak is.

-jiddis - ebben megvan az, ami nem szép a héberben, és az egész valami torz németnek hangzik


2011. jún. 18. 12:30
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
77%

Germán nyelveket általában szeretem, főleg az izlandi, dán, svéd, norvég tetszik, de az angolt és a németet is. A keményebb hangzásúakat azért mert kemények, a lágyabbakat meg azért mert lágyak.


Uráli nyelvek közül a finnt és az udmurtot szeretem, a finn írásban nagyon letisztultnak tűnik.


Újlatin nyelvek közül leginkább a franciát tartom érdekesnek.


Szláv nyelvek közül az orosz a kedvencem, meg az ukrán.



Igazából olyan nyelv nem nagyon van, amit csúnyának tartanék, bár a kreol nyelveket nem annyira kedvelem.

2011. júl. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
57%

Legszebb:Spanyol-1 szót se tudok,de hallgatok spanyol dalokat és gyönyörű nyelv :)

Legrondább:Török-pár részt néztem Ezel c filmből feliratozva,de még ennél csúnyábbat sose hallottam,rondán,hadarva beszélnek.Viszont sok szép török női név van :)

Tetszik még a héber is.Külön tetszik benne hörgős torokhang,és kivülről tudok pár héber dalt,viszont az irásuk elég durva.

Az orosz is szép,igaz csak pár szót tudok,de sokkal szebb mint más szláv nyelvek,pl mint az ukrán.

Az angol-csak egyszerűen tetszik,kicsit fura nyelv,de szinte minden angolositva van

A finn-nagyon szép nyelv ez is,picit olyan mintha a spanyolt és a magyart összekeverték volna :)

2011. júl. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:

LEGSZEBBEK (szerintem):

* magyar

* német

* olasz

* francia

* brit angol

* svéd

* spanyol

* lengyel


LEGCSÚNYÁBBAK (szerintem):

* bosnyák

* cseh

* szlovák

* bolgár

* mandarin

* japán

* eszperantó

2012. júl. 31. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
török ;D
2012. aug. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!