Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik nyelvet tartod a...

Melyik nyelvet tartod a legszebbnek és melyiket csúnyának?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez ízlés kérdése, emiatt senkit nem kellene lepontozni.


Szerintem a legszebbek:

-svéd - dallamos, vidám

-spanyol - de csak az európai irodalmi nyelv, a pösze északi és hadaró déli nyelvjárások kifejezetten csúnyák tudnak lenni

-héber - sokak szerint nem szép nyelv a sok torokhang és fura 'r' miatt, de nekem kifejezetten tetszik


És a legcsúnyábbak:

-amerikai angol - a brit angol szerintem lehet kifejezetten szép, de amerikai sorozatot nem is nézek szívesen, annyira nem szeretem hallgatni

-dán - a svéddel ellentétben nagyon csúnya, tele van kiejthetetlen gégehanggal, és általában hadarnak is.

-jiddis - ebben megvan az, ami nem szép a héberben, és az egész valami torz németnek hangzik


2011. jún. 18. 12:30
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
51%

A brit angol nagyon kedves a fülemnek, csakúgy, mint a héber. Az olasznak is van egy szépsége.


Nem szeretem a franciát és a németet.

2011. jún. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
51%

a magyar a legszebb nyelv, az, hogy egyesek a csuklani igét nem tudják ragozni, az nem a magyar nyelv hibája (értsd: ha a kacsa nem tudsz úszni, nem a víz a hülye)


külföldön vagyok, a világ majdnem minden országából vannak körülöttem emberek, és volt már, hogy pl. megkértek, hogy kezdjek el beszélni magyarul, mert olyat nem hallanak soha és mind tudják, hogy a legnehezebb nyelv a világon és baromi kíváncsiak voltak, hogy hogy hangzik, mivel nem hasonlít semmi másra és tetszett nekik


de a legjobb: külföldön kb. mindenhol tudják, hogy a fingária-meséből egy büdös szó sem igaz, a csúcs viszont: a finnek :) náluk már nem is tanítják, ott az érettségin ha kihúzzák a nyelvtörténeti tételt, akkor bevezetésként azzal kezdik, hogy "néhány évvel ezelőttig az a hamis nézet állt fenn, hogy a magyarokkal közös nyelvcsaládban vagyunk"

2011. jún. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
53%

Szeretem nagyon az angolt, az izlandit, a spanyolt és a magyart. Annyira gyönyörűek. ^^

Viszont a japántól, az orosztól, a franciától, meg a legtöbb szláv nyelvtől rosszul vagyok.

A német határeset, mert néha gyönyörű, viszont Győrben a vonatállomáson, mikor 4× mondtak be németül valami hosszú szöveget iszonyat rondán és idegesítően, azt hittem, felrúgom a bemondó leányzót. Borzalmas kiejtése volt, hihetetlen gusztustalanul sikerült előadnia a dolgot. Pedig alapjáraton szépességes a német nyelv. :)

2011. jún. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
80%

szép: finn,spanyol,olasz,angol,orosz és persze a magyar:)

kevésbé szép: német (más nyelvet nem ismerek eléggé h leszólhassam)

2011. jún. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
58%

Legcsunyabb szamomra: nemet, holland, arab


Legszebb: amerikai angol (a brit angolt nem szeretem, de nem tartom a legcsunyabb nyelvnek), orosz, francia, spanyol


Engem meglep, hogy ennyi emberbol nemtetszest valt ki az am-i angol. Ez miert van? Szamomra nincs nyelv, ami szebben hangzik ennel, olyan szep dallamos. Kulonosen szeretem a deli akcentust egy ferfin. Lehet, hogy elfogult vagyok, mert itt elek, de akkor sem ertem. Mi olyan csunya benne, ami a brit angolban nincs?

2011. jún. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
64%
a britek sokkal szebben játszanak a hangsúllyal, sokkal kerekebben mondják a szavakat és ezért sokkal sikkesebb a végeredmény, én ezért szeretem
2011. jún. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
47%
Sikkesebb, de nekunk valahogy olyan fontoskodonak tunik. Szamomra az amerikai angol a legszexibb nyelv. Nem tudnek elkepzelni mas anyanyelvu ferfit magam mellett. Erdekes, hogy mindenki milyen mas. Azt hiszem, hogy jo ez a sokszinuseg ettol fuggetlenul.
2011. jún. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 skarma ***** válasza:
42%

legszebb: magyar, tibeti

legcsúnyább: angol, német

2011. jún. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
71%
17:20-as akkor még nem volt olasz szeretőd :DD
2011. jún. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:

Szerintem:

szép: orosz, svéd, finn, portugál

csúnya: olasz, román, khmer

annyira csúnya, hogy az már szép: cseh, szlovák

elmegy: japán, kínai, görög stb.


A német egészen undorítótól a kellemesig terjedhet, a spanyollal és franciával ugyanez van.


"amerikai angol - a brit angol szerintem lehet kifejezetten szép"


A brit általában szerintem is szebb, de nagyon sokféle brit és amerikai angol van, tehát nincs sok értelme így csoportosítani.


"dán - a svéddel ellentétben nagyon csúnya"


Igen, és erre a dánok roppant büszkék. A kedvenc legendájuk, amit el szoktak mesélni a külföldieknek, hogy egyszer valamikor egy nyelvészeti világkongresszuson megválasztották a dánt a legcsúnyább nyelvnek. A hollandok magukról mesélik ugyanezt.


"jiddis - ebben megvan az, ami nem szép a héberben, és az egész valami torz németnek hangzik"


A jiddis gyakorlatilag német dialektus pár héber szóval. A svájci németre emlékeztet kicsit. Zóg nit kéjnmol, hogy csúnya!

2011. jún. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!