Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik nyelvet tartod a...

Melyik nyelvet tartod a legszebbnek és melyiket csúnyának?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez ízlés kérdése, emiatt senkit nem kellene lepontozni.


Szerintem a legszebbek:

-svéd - dallamos, vidám

-spanyol - de csak az európai irodalmi nyelv, a pösze északi és hadaró déli nyelvjárások kifejezetten csúnyák tudnak lenni

-héber - sokak szerint nem szép nyelv a sok torokhang és fura 'r' miatt, de nekem kifejezetten tetszik


És a legcsúnyábbak:

-amerikai angol - a brit angol szerintem lehet kifejezetten szép, de amerikai sorozatot nem is nézek szívesen, annyira nem szeretem hallgatni

-dán - a svéddel ellentétben nagyon csúnya, tele van kiejthetetlen gégehanggal, és általában hadarnak is.

-jiddis - ebben megvan az, ami nem szép a héberben, és az egész valami torz németnek hangzik


2011. jún. 18. 12:30
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
Elnézést! mássalhangzó torlódásokat akartam írni :) köszi, hogy szóltál! (a szláv nyelves részhez)
2011. jún. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
80%

Az, hogy kinek milyennek hangzik egy nyelv szerintem nagyban függ a szubjektív beállítástól is. Sokan írták szép nyelvnek a németet, vagy az olaszt, szerintem nem azok. Sokak szerint nyilván azok a nyelvek a rondák, amiket én szépnek tartok.

"Ami pedig a dallamosságot illeti, gyakran előfordul a technon nevelkedőknél, hogy az azt hallgatók agyának a dallamosságért felelős részét teljesen blokkolják." - Erről pedig annyit, hogy főleg power metálon és oldschool goth rockon nevelkedtem, ha nagyon érdekel.

Elnézést, ha sértett a véleményem az olasz nyelvről, de ez nem változtat azon, hogy én olyannak hallom, amilyennek - visszataszítónak, dallamtalannak, köpködősnek - és az sem fog rajta változtatni, ha letechnósozol.

2011. jún. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
66%

Természetesen mindenkinek joga van véleményt nyilvánítani. Én is ezt teszem. Az sem baj, hogy nem értünk egyet. Ha mindenben azonos véleményen lennénk, ez egy borzalmasan unalmas "vita" lenne. Hogy mi a szép, teljesen igazad van, ez egy szubjektív tényező. Immanuel Kant híres mondása: Szép az, ami érdek nélkül tetszik. Ezért nem is próbállak Téged arról meggyőzni, hogy a német nyelv szép, mert úgysem hinnéd el. Egy nyelvet különböző fokon lehet tudni. Ahhoz Te még nyilván nagyon fiatal vagy, hogy olyan fokon ismerhesd, hogy annak minden szépségét megértsd. Hiszen köztudott, hogy egy élet nem elég ahhoz, hogy az ember egy nyelvet megismerjen, mint ahogy ahhoz sem, hogy a másik embert teljesen megismerje.

Arról végképpen szó nincs, hogy sértett az olasz nyelvről nyilvánított véleményed, hiszen nem én alkottam meg az olasz nyelvet. Nekem tetszik. Dallamos. Nem véletlen, hogy az operák nyelvének nevezik, hiszen a legtöbb opera eredetije olasz.

Hogy Te milyen zenén nevelkedtél, az engem "nagyon nem érdekel", de a feltételezésem eszerint bejött, nem a klasszikusokon nevelkedtél. Különben a rock az én kedvenc zeném is!!

2011. jún. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim válasza:
45%

legszebb: francia.*_*

legcsúnyább: német.-.-"

2011. jún. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
88%
Én spec a tipikus brit és ír angolt imádom. Az arab és távol keleti nyelveket pedig ki nem állhatom.
2011. júl. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
88%

Valaki küldjön már egy svéd meg dán videót, ahol tényleg szépen beszélnek!!! Finn is jöhetne!!!


Szerintem az amerikai angol pedik k*rvajó kiejtésre:) én jobban is értem, mint a britet.


Én az olaszt és a franciát is imádom még. A franciát sokan nem szeretik, a sokk orrhang meg a raccolás miatt. Én tök jól tudok raccsolni és imádok úgy beszélni:) Olaszt pedig ugyanúgy tudják csúnyán beszélni, pl. a déliek nagyon gyorsan, hevesen beszélnek. De valaki nagyon szépen tudja beszélni.

A brazil portugált is imádom még. Az európai az ilyen "psmsdsd" hangzású. Úgy értem, hogy elnyelik a magánhangzókat a mássalhangzók között és emiatt kicsit a román meg az orosz jut róla eszembe.

Ja és a japán se rossz:D

2011. júl. 15. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 Five Star ***** válasza:
100%

Tudom, hogy sokan nem szeretik, de én a szláv nyelveket szeretem :D Nem tudom, miért. Főleg a horvát meg a lengyel, mondjuk az orosz se rossz, de az azért lágyabb, mint a többi. Meg még nekem az arab is tetszik.

Ami nem tetszik, az az angol, az nekem olyan semmilyen, de valószínű azért, mert azt elég gyakran használjuk.

2011. júl. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
54%
orosz a legszebb, német a leges legocsmányabb!!
2011. júl. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
95%
valahogy én nem tudom egy nyelvre se azt mondani, hogy ocsmány lenne, mindegyiknek megvan a maga szépsége, ráadásul minden nyelvet lehet szépen és csúnyán is beszélni.
2011. júl. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
51%

legszebbek : olasz, finn

szépek még : német, angol

nem annyira szép: francia, spanyol

csúnya: román meg ilyenek

2011. júl. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!