Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Jól fordítottam le? (angol)

Jól fordítottam le? (angol)

Figyelt kérdés

Vásárlók mennek be egy üzletbe, és az egyik mondja a vevőnek, és a vevő válaszol:


- Hello there. How are things?

- Welcome. Good.


- Üdv. Hogy vagyunk?

- Köszönöm jól.


Ketten mennek az utcán:


- I've put you out. Sorry about that.

- No. I had a job to do.

- I got it done thanks to you


- Bocsánat, hogy elvontalak a dolgodtól/munkádtól.

- Nem. Nekem is volt egy elintéznivalóm.

- Voltaképpen meg kell köszönnöm neked. (?)


Az utolsóban bizonytalan vagyok, mert nem tudom, hogy ki mondja az aki elvonta a munkájától vagy a másik. Szerintetek?


2011. aug. 3. 16:55
 1/4 anonim ***** válasza:
szó szerint: Megcsináltattam (to get sth done: műveltető), hála neked. Itt lehet h itt inkább úgy kéne: Meg lett csinálva, neked köszönhetően.
2011. aug. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Neked köszönhetően kész vagyok (el lett végezve a munka)
2011. aug. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az első rossz. Az nem az lenne, hogy bemegy a boltba és megkérdezi, hogy Milyenek a cuccok? A másik meg Üdvözlöm! Jók. Mármint a cuccok ... Szerintem ez lenne...
2011. aug. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

persze, jók a cuccok, ezt örömmel nyugtázza mindkét fél, majd továbbsétálnak, a cuccok pedig örülnek, hogy érdeklődtek a hogylétük felől... :-D


nane, ez most komoly???

How are things, How ya doin, vatzup doc,...


How are things going with you? így már ismerős lenne, remélem!!! Bár ezt az életben nem mondják így végig...

2011. aug. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!