Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik zavar jobban, ha...

Melyik zavar jobban, ha valaki más tájszólással beszél, mint te, vagy az, ha valaki nem tud és nem is akar helyesen írni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 20. 16:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is tájszólással beszélek. Magyar nyelv és irodalom szakra járok, a tanáraim mindig megemlítik, hogy jó hallani. És hogy ne térjek át arra a sok e betűs irodalmira. Persze, igényesen beszélek.

Ami a helyesírást illeti, szerintem elég gáz, ha valaki nem tud normálisan írni. Pláne a számítógép korában, amikor mindenkinek rendelkezésére áll a helyesírás-ellenőrző...

2011. szept. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
76%
Utóbbi. Barátnőm is ezt csinálja én meg mindig azzal fenyegetem, hogy ha így folytatja, a végén még köztársasági elnök lesz belőle!
2011. szept. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
74%
A tájszólás nagyon szép dolog, de a helyesírást azt tudni kell.
2011. szept. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
74%
Egyértelműen a második. A tájszólással semmi bajom, a slendriánsággal annál inkább.
2011. szept. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!