Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan lehet megtanítani...

Hogyan lehet megtanítani külföldieknek a Zsófi név kiejtését?

Figyelt kérdés
Próbáltam már, hogy a franciából vezettem le a zs betűt, de mint tapasztaltam, úgy sem tudták rendesen kimondani.
2012. jan. 16. 12:21
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Nézz utána a 'zs' fonéma releváns jegyeinek és magyarázd el nekik, milyen nyelvállással mondják. Amúgy szinte lehetetlen vállalkozás, csak az értelmesebbek szokták megérteni és elsajátítani.
2012. jan. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%

Ez nem értelmességtől függ!

Attól függ, hogy a külföldinek mi az anyanyelve, hogy ki tudja-e mondani a zs hangot.

Szép is lenne, ha ez alapján ítélnék meg egymást az emberek... Akkor az amerikaiak kb. mindenkit hülyének tarthatnának, mert ember legyen a talpán, akkor az összes általuk használt hangot anyanyelvi szinten ki tudja mondani...

2012. jan. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Igenis meg lehet értetni egy hang kiejtését, ha világosan elmagyarázod a fonémaállást (nem egyszer tettem már külföldieknek). Bár tény és való, hogy nem mindenki végez nyelvszakot...
2012. jan. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Svédek. Semmi hasonló hangjuk nincs, szóval a képzést lenne fontos megtanítani. Egy szakszöveg alapján elmondtam, hogy használják a nyelvüket a hangképzés közben, de nem sikerült nekik...
2012. jan. 16. 12:39
 5/10 anonim ***** válasza:
44%

Kedves másik válaszoló: igaz, hogy nem mindenki végez nyelvszakot.

És az is igaz, hogy nem mindenki ilyen beképzelt, mint te...

De ezt a vitát parttalannak érzem, kedves Kérdező, tanítgasd őket, az biztos, hogy valami hasonló hangot végül tudnak majd produkálni, ha hajlandóak eleget foglalkozni vele. Mi a németekkel úgy oldottuk meg, hogy a gy az lett dj, meg hasonlók... Kicsit máshogy hangzik, akármit is csinálnak, de a megértéshez elég.

Mint, ahogy nyilván az én spanyol hangjaim sem lesznek sosem tökéletesek, ezt nevezik akcentusnak ugyebár (angollal, némettel szintén így vagyok), de amíg megértenek, addig semmi probléma.

2012. jan. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én lehet most hülyeséget mondok, de magyar nyelvkönyvekben szokott leírva lenni, hogyan képezzük a hangokat, meg azt hiszem a magyar helyesírás szabályaiban is (?!)

Szóval ilyen helyen kéne megnézned, és utána átfordítani adott nyelvre.

2012. jan. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha hallás után, gyakorlással nem megy, akkor sehogyan.


Ez olyan, mint egy olasznak a "h" hangot elmagyarázni. Szerintük elikopter és ospital a helikopter és a hospital.


Vagy nekünk, magyaroknak az arab vagy héber nyelvben elég elterjedt "krákogós torokhangot". Velem egy hétig gyakoroltatták, torokfájásom lett, de még így se tudom rendesen kimondani.

2012. jan. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A svédek esetleg nem tudnak angolul, vagy ami még jobb, spanyolul? Angoloknak nem nehéz a zs hang, a spanyolok meg - egyes vidékeken - minden 2. hangot zs-nek mondanak. Amúgy igen, ez nehéz vállalkozás, a germán tipusú nyelvekben nem nagyon van hasonló hang. De próbálkozhatsz azzal, hogy s-et mondatsz velük zs helyett.. Az már majdnem ugyanaz :D
2012. jan. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Svédek. Semmi hasonló hangjuk nincs"


Van a "s"-höz hasonló hangjuk, ezt kellene zöngésen ejteni, és akkor a zs közelében lennének.

2012. jan. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
SIKERÜLT:) Köszönöm szépen a válaszokat. Először sssssófinak ejtették, ami már kezdett közelíteni, majd mondtam, hogy a nyelvüket a fogukhoz tegyék, és úgy mondják ki az s-t. Így egész jó zs betű lett belőle:)
2012. jan. 19. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!