Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Anyum miért nem akarja, hogy...

Anyum miért nem akarja, hogy japánul tanuljak?

Figyelt kérdés
Anyumnak felvetettem, hogy japánul szeretnék tanulni. Azt mondta minek, teljesen felesleges. Mondtam, hogy (lehet hüyleségnek tartjátok, de nekem ez a célom) érteni szeretném a japán animéket, szeretnék tudni japánul írni, meg szimpatikusabb, mint a német, amit most tanulok. És japánt nem lehet (minden) középiskolában tanulni, ezért kéne nyelvsuliba menni, angolt középiskolába úgyis el kell kezdenem tanulni... Mért lenne felesleges, ha nekem tetszik?? :S
2012. febr. 1. 18:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nem tom hány éves vagy, felteszem nem egyetemre jársz, akkor még bőven elég az angol/német, csak h tudd milyen is a nyelvtanulás, nyelviskoláért ne adj ki pénzt. Egyetemen viszont a japán szabadon felvehető ingyenes tárgy, csak a nyelvvizsgáért kell fizetni mint minden más tárgy esetén.
2012. febr. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy más nyelvekhez képest nehezíti h nemcsak nyelvet hanem írást is kell tanulnod, minden szónak más kanjija van, egy rémálom tud lenni.
2012. febr. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Elég érdekes nyelv, egészen más, mint amit eddig tanultál. Mondhatod azt is, hogy téged a nyelv érdekel, vagy hogy egy fiú/egy lány kedvéért akarod felvenni, akkor talán engedi. És találd ki elég rendesen a japán barátodat, vagy tényleg szerezz be egyet!
2012. febr. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
a második hozzászólónak igazat adok, h többet érsz a japánnal mint a némettel ;) viszont amúgy kajak nem nehéz nyelv : DD kezd el magadtól tanulni;)) én is azon vagyok, engem nem engednek japánt tanulni tanárnál míg le nem nyelv vizsgáztam angolból : DDD vannak jó oldalak ahol tudsz tanulni, nem egy haladó cucc de azért erős alap;D
2013. márc. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!