Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért nem lehet helyesen írni?

Miért nem lehet helyesen írni?

Figyelt kérdés

Mert nem írtok helyesen. A muszáj az pontos j, aki "ly"-vel írja azt büntetni kellene. A hülye rövidítésekről, divatszavakról nem is beszélve.

A mondatokat általában nagy betűvel kezdjük, a végére pedig csak egy írásjelet teszünk.

Ha a kérdésed is tele van helyesírási hibákkal, akkor hogyan várhatod el, hogy komoly válaszokat adjanak?

Ez csak az én szememet szúrja?


2008. jún. 10. 22:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%

A muszáj az pontos j, aki "ly"-vel írja azt büntetni kellene."


Az is, aki nem tett vesszőt az "azt" szó elé.


"A mondatokat általában nagy betűvel kezdjük, a végére pedig csak egy írásjelet teszünk."


A "nagybetű" szót egybe kell írni.


"Ha a kérdésed is tele van helyesírási hibákkal, akkor hogyan várhatod el, hogy komoly válaszokat adjanak?"


Pontosan így, ahogyan te is elvárod másoktól.


"Ez csak az én szememet szúrja?"


Ami szúr, az a gerenda a szemedben, miközben a szálkát keresed másokéban.

2008. jún. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
80%
Teljes mértékben igazad van! Engem is nagyon zavar, ha ilyet látok. De senki sem tökéletes, vannak olyan emberek, akik nem tudnak helyesen írni, nem tanulták meg az iskolában, esetleg nincs hozzá hallásuk. Persze van, aki "direkt" rövidít, és ez a sajnálatos! Kevesen ismerik fel a magyar nyelv szépségeit. Örüljünk neki, hogy mi nem ebbe a csoportba tartozunk!
2008. jún. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

"Az is, aki nem tett vesszőt az "azt" szó elé. "

Még mindig kisebb hiba, mint az általam felsoroltak.


"A "nagybetű" szót egybe kell írni. "

Valóban.


"Pontosan így, ahogyan te is elvárod másoktól."

Amire számítottam az az volt, hogy helyesírással lesz tele az első válasz, amit valami kis hülyegyerek írt. Ehelyett kapok egy tanárt. :)


"Ami szúr, az a gerenda a szemedben, miközben a szálkát keresed másokéban."

Köszönöm. Ha mindenki ennyi helyesírási hibát vétene, mint én, akkor most nem lenne hova írnotok.

2008. jún. 10. 23:01
 4/21 anonim ***** válasza:
96%
Én is érzékeny vagyok a helyesírásra. Általános iskolában megtanultam, versenyekre jártam, aztán valahogy az évek alatt sokat felejtettem. Persze gyorsan utánanézek, ha elbizonytalanodok egy-egy szónál, de már vétek hibákat. De amondó vagyok, hogy ez legyen a legnagyobb baj az életben! Na meg a másik közhely: Szerencse, hogy nem vagyunk egyformák! Aki tud, írjon helyesen, aki meg nem tanulta meg..., hát istenem, ettől még lehet nagyon kedves, aranyos, értékes ember.
2008. jún. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
97%
Az én szemem is szúrja, mint ahogyan a kultúrálatlan viselkedés, és nemcsak ezen az oldalon! Lehet helyesen írni, csak akarni kell. De mit tehetnénk ellene? Aki nem tanult meg helyesen írni az iskolában, és nem is akar, aki divatból rövidít, meg használ szavakat, azt tiltsuk el a netezéstől? Nemtudom mennyien maradnánk. Van egy olyan érzésem, hogy nagyon kevesen. Ez pedig azt eredményezné, hogy egyre kevesebb előfizető lenne a szolgáltatóknál, akiknek óriási mértékben kellene áremelést végrehajtani. Aztán mikor már csak páran tudnák megfizetni, le is húzhatnák a rolót. Nem tehetünk mást, mint hogy megbékélünk a helyzettel. Sajnos nem ideális világban élünk.
2008. jún. 11. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
74%

Nekem a rövidítések használata a halálom, meg a selypítés.


Pl. tudok helyett tok, vagyok helyett vok, ien, oan, naon, stb., a cejelmem szót meg értelmezni se tudom, pedig mennyi kis tini használja. Szerintem azt hiszik, hogy ettől lesznek egyéniségek. Kár, hogy az összes nagy egyéniség ugyanazokat (uanazokat :-D) az idétlen rövidítéseket használja.


Meg amikor a ksz-et x-szel írja valaki. Pl. lax.


A hideg kiráz ettől. Köszönhetjük ezt a közoktatás folyamatosan javuló minőségének. Legalább azt elmagyarázhatnák a gyerekeknek, hogy mit jelent magyarnak lenni, és a gyönyörű magyar nyelvet használni. Bár lassan már a tanárok se tudnak helyesen (hejesen :-D) írni, szóval mit várjunk a gyerekektől.

2008. jún. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
98%

Èn nem tudok helyesen írni, suliban hiába írtam szuper dolgozatokat a helyesírás max 3-as. Egyszerüen (nincs hosszú ü-m) nem hallom ki hogy hova mit kell írnom.

2 idegen nyelven beszélek most már felsöfokon, de itt is a helyesírás nagyon nehéz. Az angolban még simán leírni egy szót is elég nehéz. Èn beszéd alapján tanulok. Pl a volt férjemnek egy szakumkása volt csak és még is kiválóan írt helyesen, azt mondta ha más nem a helyesírása mindig 5 volt. szóval ne ítélkezz mások felett, mert lehet te meg másra nem vagy képes.

ok vannak alap dolgok amit beléd vernek a suliban helyesírásból is, de azért nem egyszerü ez ám.

2008. jún. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
96%
Mint már egyszer leírtam egy hasonló kérdéshez, aki borzasztó helytelenül ír, az igénytelen arra, amit leír, tehát egy igénytelen ember. És most nem arra gondolok, hogy valaki vesszőhibát vét, hanem amikor olyanokat írnak le, hogy "akkó" akkor helyett, "me" mert helyett, "készíccs" készíts helyett, és hasonlók. A másik, amitől rosszul vagyok, az a nyegle, idétlen írás, az ilyen puxi meg pussy (amiről szerintem nem is tudják, mit jelent), meg sulee, vok, mek, tok, ilyenek. Nagyon idegesítő és egyszerűen nyegle.
2008. jún. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
96%
Múltkor találtam egy cikket a neten, ugyanezzel a kérdéssel foglalkozott. Engem is idegesít, főleg amikor társul hozzá, hogy nem használnak ékezetet. Abban a cikkben volt egyébként, hogy most ez van divatban. Meg az is "menő" ha ly helyett j-t írnak. Az idióta szleng szavakról, amiknek gyakran a leírói sem látják értelmét már ne is beszéljünk. Ez a "pussy" meg... ha tudnák, mit jelent, biztosan nem írnák le. De aki meg leírja az vessen magára, mert elég nagy pussy lehet. :D
2008. jún. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
97%

Ha valaki nem tud helyesen írni, mert nincs hozzá érzéke/nem tanulta meg, az nem ugyanaz, mint a ma oly divatos tok, mek, cejetlek, stb. rövidítések. Az előbbi szerintem nem elítélendő, attól még bárki lehet okos ember. Sőt, saját észrevételem szerint sokszor a nagyon okos emberek a nehéz személyiségek. A saját baráti körömben az érettségi a legnagyobb végzettség, mégis mind jó emberek.

Az utóbbi eset viszont kiváló bizonyíték arra, hogyan terjednek az idióta hülyeségek a mai fiatalság körében. Az ilyen nyelvezethez társul aztán a "szar a telefonod, de buzi vagy" hozzáállás. Remélhetőleg ez is csak egy rövid, időszakos hóbort a gyerekeknél, majd kinövik. Láttam viszont ilyet felnőtt embertől, na az volt a szánalmas. Szóval nem kell precíznek lenni, de a tőlünk telhetőt azért tegyük meg. Elnézést a hosszú írásért.

2008. jún. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!