Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért nem lehet helyesen írni?

Miért nem lehet helyesen írni?

Figyelt kérdés

Mert nem írtok helyesen. A muszáj az pontos j, aki "ly"-vel írja azt büntetni kellene. A hülye rövidítésekről, divatszavakról nem is beszélve.

A mondatokat általában nagy betűvel kezdjük, a végére pedig csak egy írásjelet teszünk.

Ha a kérdésed is tele van helyesírási hibákkal, akkor hogyan várhatod el, hogy komoly válaszokat adjanak?

Ez csak az én szememet szúrja?


2008. jún. 10. 22:16
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
96%
Igen, sajnos a mai fiatalság az interneten már minden egyes írásába, tesz egy szlenget. Ha megnézzük, hogy mindig más a divat akkor meglátjuk, hogy ezt álatlában már kinövik. Nemis tudom, hogy 60-as, 70-es, 80-as években mik voltak az akkori "tinik" hóbortjai, divatjai. Egy felnőttkorú 40-es családapa, pedig ne írjon semmi ilyeneket: xd, szvsz, lol, gg, vok, pussy (megemlíteném azoknak, akik használják ezt a szót, hogy ez a szó női nemiszervet jelent). Köszönöm a megtisztelő figyelmeteket! (Szerintem ezen az oldalon lesz a legjobb helyesírás-arány)
2008. jún. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
97%
Ha valaki rövidít, de nem viszi túlzásba és első olvasásra meg lehet érteni nincs abba semmi kivetnivaló. Aki sokat gépel van úgy rászokik, mert egyszerűbb. Nem jelenti azt, hogy a tahója még írni sem tud. Főleg, ha siet és nem ér rá azon gondolkodni, hogy ezt most, hogy írjuk, mivel sokszor a tartalom a lényeg, meg a hétköznapi gondok, nem az, hogy a muszáj az pontos j. Néha pedig a vesszőhibát sem kell lebecsülni, mert volt már, hogy 1 kimaradt vessző miatt kellett 2szer elolvasnom valamit, mert értelmetlen volt, nem pedig a vok meg vmit miatt. Sztem.
2008. jún. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
97%

Oszt azal mija baj ha nem irok hejessen?


Viccet félretéve,engem is idegesít! Mindenki meg tudja tanulni,ha akarja,hogyan írjon legalább elfogadhatóan. A puxi,lol meg ezek...hát hogy is mondjam,néha meg se értem:P

2008. jún. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
26%
Vannak tipikus hibák, amiket az emberek egymástól tanulnak el. Amúgy a helyesírás egyrészt nem törvény, másrészt egyik napról a másikra képes változni. A helyesírás amúgy sem az, ami a helyesírási szótárban van, meg amit a nyelvészek kitalálnak, hanem ahogy a tömegek írnak. A valóság a fontos, nem az elmélet.
2008. jún. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
12%
Nos... Nekem nagyon jó a helyesírásom, de netfüggő is vagyok egyben. Annyit msn-eztem és neteztem, hogy szinte teljesen átvettem az internet nyelvét. Vannak dolgok, amiket 1-2 évvel ezelőtt gondolkodás nélkül leírtam, de manapság elgondolkozom, hogy pontosan hogy is kell, mert a netes dumához vagyok szokva. Sosem írok úgy, ahogy most a neten. így szoktam írni am, de leszarom, h mit gondol az a könyvmoly állat aki feltette a kérdést... nagy fasz.... bazdmeg, ha ilyet kérdezel, legalább hibáid ne legyenek benne... tod bagoly mondja annak a kibaszott verébnek...hülyegyerek vagy bazdmeg... és sziggyatok csak, lehányom...
2008. jún. 21. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
95%
amúgy az elmélet a fontos...mert ilyen alapon ha én, mint profi helyesíró(XD) bemek egy cigénytanyára, ahol csupa idióta van szar helyesírással, akkor én is úgy írjak, mint ők? hát thx de nem...
2008. jún. 21. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
12%
az ient csak az zavarja aki egy eszmenyi barom kreten.igy sokkal konnyebben lehet irni es sokkal kenyelmesebb.75%az emberisegnek ugy ir.tehat a szemedet nem az szurja hanem a sajat orrod vagy esetleg hajad
2008. júl. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%
Pooooontosaaaan:P (Y)
2008. júl. 8. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
17%

szerintem aki ilyen kérdéseket tesz fel az nagyon ráér. más probléméd nincs? seggfej.

oh bocs nem nagy betűkkel irom a mondatokat. és?

mond mégis mit számit ez? egy irodai munkánál biztos, de ott meg a gép automatikusan javit. azért mert valaki kitalálta hogy hogy kell helyesen írni a szavakat, attol még nem muszáLY ugy írni. és ha nekem igy tetszik?

2008. aug. 13. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
87%
Milyen moslék emberek vagytok ti... Másra is ilyen igényesek vagytok, kedves utolsó válaszolók? Szarosgatyában jártok el otthonró? Fogat szoktatok mostni? Hiszen anélkül kényelmesebb, és kit érdekel, ha retkes a fogatok és büdös a pofátok, ha nektek úgy tetszik, nem? Meg biztos odafingotok mások orra alá, hiszen nektek úgy tetszik, akit meg zavar, az egy sznob geci, nemde? Hát kb. ennyit számít a helyesírás is. Ezzel adjuk meg a másik félnek a tiszteletet. De nektek ezt nem sikerült elsajátítani, mert igénytelen aljanép vagytok.
2008. aug. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!