Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Vannak itt az oldalon (félig...

Vannak itt az oldalon (félig vagy teljesen) indiaiak?

Figyelt kérdés
Mert én félig az vagyok és büszke vagyok rá, annak ellenére, hogy sosem jártam kint, valamint a hindit, gudzsarátit és a dravida nyelveket sem beszélem, de mégis valahogy felsőbbrendűnek érzem magam.

2014. ápr. 20. 11:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%
Buszke lehetsz, de ne erezd magad felsobbrendunek, kicsike. Nem vagytok annyira kedvelt vilagszerte.
2014. ápr. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Büszke nyugodtan lehetsz, de ilyenek miatt ne érezd magadat felsőbbrendűnek.


[link]

2014. ápr. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Jó, tudom, hogy milyen dolgok húzták le az országot, de Indiát nem jellemzi, hogy bármit is elrejtene a nyilvánosság elől. Teli van a média indiai hírekkel, például megerőszakolták xy-t, a gyerek 40 kg rizst elfogyaszt, stb., valamint olyan alapvető tényekkel is, hogy az országban 506 189 300 ember él jelenleg a szegénységi küszöb alatt, bár az állam igazán törekszik tenni ez ellen. India jelenleg a 10. helyen áll gazdasági szempontból a nagy népességnek is köszönhetően, amelyet valahogyan el kell tartani. Bár közérdekű dolog, hogy -leginkább a nagyvárosok (Chennai, Mumbai, Kalkutta, Delhi, Andra, Bhopal, ...)- belsejében különíthetőek el az újdonsült milliomosok és a koldulók vagyoni különbségei, de ha az indiai kormány annyi pénzt zsebre rakna, mint a magyar politikusok, akkor India gazdaságilag és társadalmilag is az afrikai országok mögé csúszna vissza.


Mivel egy olyan országban, ahol több, mint 1609 elismert nemzetiség él, elég nehéz nemzeti öntudatot teremteni; ez a felsőbbrendűségi kérdés leginkább az itt eltöltött tapasztalataim során merült fel.


Amúgy 15/F

2014. ápr. 20. 12:13
 4/21 A kérdező kommentje:
Második, ez Banglades. Nem igazán szerencsés helyre kerültek a bengáliak...
2014. ápr. 20. 12:14
 5/21 anonim ***** válasza:
66%
Nem a politikai vagy gazdasagi helyzetre gondolok, hanem a viselkedesetekre, a felsebbrendusegu gondolkodasotokra celoztam. Epp ezert van a hocipojuk tele az embereknek beloletek. A nyavogasotokat kibirni. Mindenre panaszkodtok, de hogy honnan jottetek azt elfelejtettetek. Munkahelyen mindenki ceruzaval akar dolgozni, CV-tek egy meteres hosszu, semmi nem igaz rajta, semmihez sem ertetek, csak a duma megy. Munkaban problematokkal nem a legkozelebbi feletteshez mentek, hanem mar egybol a top-ra, ezert vagytok kinezve. A kest imadjatok az emberek hataba szurni, ezert nem biz meg bennetek senki. Tudom 15 eves gyerek vagy, de tartsd szem eottl amit irtam, igy talan egy kedvelt szemely lehet beloled. Felsobbrendusegedet rogton dobd el, eloszor bizonyits.
2014. ápr. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

India nem egyenlő a cigányokkal. Rajtuk ez a viselkedés jobban érvényesül, ezért is dobtuk ki őket a hazából.


Ezt a felsőbbrendűség dumát visszaveszem akkor. Vannak itt az oldalon indiaiak?

2014. ápr. 20. 12:40
 7/21 A kérdező kommentje:

Különben annyian vagyunk, hogy lehet, hogy egyeseknek csak a szája jár, mások pedig aktívan tevékenykednek nálunk, nem tartjuk számon ezt, hiszen így-úgy is törünk előre.

Kínai szomszédainkkal sok ország gazdaságát felpörgettük már, Amin Dada diktátor Ugandája a mi kiűzésünk miatt omlott össze.


Én nem is ezt a kérdést tettem fel, de egyes válaszokban már kezdünk a fajgyűlöletre térni.

2014. ápr. 20. 12:45
 8/21 A kérdező kommentje:

Amúgy van életcélom már.

Jelenleg hobbiból japán vagyok és rappelek.


http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__zene__5580843-jo-r..

2014. ápr. 20. 12:48
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

"valahogy felsőbbrendűnek érzem magam"


Ez azt jelenti, lenézel másokat. Fogalmazz árnyaltabban, a büszkeséget és a felsőbbrendűséget könnyű összekeverni, de nagy a különbség.

2014. ápr. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
75%
Az is fajgyűlölet, ha magad felsőbbrendűnek tartod. Nekem az indiai kultúrából a népviseletek és a táncok tetszenek . Szerintem azért ragaszkodsz ennyire az "indiai feledhez", mert errefelé egzotikum vagy.
2014. ápr. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!