Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért ez a rohadt anglománia?

Miért ez a rohadt anglománia?

Figyelt kérdés
Lassan el fognak tűnni a nyelvek, és csak az angol marad? Miért van úgy oda mindenki az angol nyelvért? Miért kell pl. a magyar beszédert is telerakni angol kifejezésekkel, rövidítésekkel? Stb.

2014. jún. 12. 08:08
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
#20: Mi a rossz szokás? Helytelen nyelvtan? Angolul gyakorlatilag bármit ráértenek, mert egy csomó olyan akcentus van ahol ilyen vagy olyan nyelvtani dolgok helyesek.
2014. jún. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 Arneal ***** válasza:
Az "irodalmi nyelvtől" (persze angol esetén nehezebb meghatározni ezt, mivel nincs MTA) való eltérést, de akár olyan hibákat is, ami az akcentusok legtöbbjében helytelen.
2014. jún. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
#22: Na jó, de olyat ki tanul meg? Sőt, valaha elhangozhat-e bármi olyan?
2014. jún. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 Arneal ***** válasza:
Akkor te milyen hibákra gondoltál, amikor nem (olyan) fontosnak tituláltad a hibátlan nyelvhasználatot?
2014. jún. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
#24: Leginkább a double negative, az ain't használata stb.
2014. jún. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 Arneal ***** válasza:
És ezekről én úgy gondolom, hogy jobb kerülni, ha már lehetőséged van rá (nem kell meghalni se, ha rád ragad esetleg). Beszélt nyelvben nem okoznak gondot, de elég necces lenne, ha a jogi szövegekben pl. double negative lenne.
2014. jún. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

Köszönöm ezt az értelmes vitát, akár tudományos fórumnak is beillik.

#16-ra: a technika és a technológia nem ugyanazz jelenti.

Kiterjeszteném a kérdésem a német nyelvre: nagyon sok a hibásan beszélő és író nyelvhasználó /mert őket nem nevezhetjük nyelvtanulóknak/. Változtat-e majd ez a megrögzött szabályokon, vagy marad az anyanyelvi beszélők és az újonnan jöttek nyelvi eltérése?

Egyébként a hibás nyelvhasználatot nem a nyelvjárási eltérésekre értettem, amikor feltettem a kérdésem, hanem az idegen nyelvet második nyelvként beszélőkre gondoltam.

2014. jún. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
És még egy: a kérdésben leírt jelző ellenszenves hangzású, emiatt majdnem meg sem néztem ezt a jó kis vitatémát. Ügyeljünk a magyar nyelv szépségére is, használhatjuk pl. a fenti helyett a "túlzott; elterjedt" szavakat.
2014. jún. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:

Fontosabb-e a hibátlan nyelvhasználat, mint a kommunikáció létrejötte?


Választ várok...


Nekem nem szívügyem az angol nyelv állapota, ergó felőlem az történik vele, ami csak akar. Az angolszászok gyarmatosították a világot, ha ennek köszönhetően romlik a nyelvük, az az ő bajuk. A saját anyanyelvem használatában mutatkozó elképesztő igénytelenség viszont zavar. Megkülönböztetném persze az elemi kommunikációt azoktól a beszédhelyzetektől, amikor igényes nyelvhasználatra van szükség, ezzel válaszoltam is a kérdésedre: attól függ. A baj az, hogy kb. a mai negyvenesek generációjától lefelé eltűnőben van az igényes (magyar nyelvű) nyelvhasználatra, fogalmazásra való igény és az ehhez szükséges tudás. Valami elképesztő a helyzet, mégpedig az írott sajtóban is (tehát azok körében, akiknek az a foglalkozásuk, hogy használják az anyanyelvüket). Persze ez nem csak az angol nyelv túltengésének a következménye, nem kis szerepe van ebben annak, hogy a leíró nyelvészek kicikizték, ellehetetlenítették, a szociolingvisták hatására nácizmusnak minősítették az ún. nyelvművelést (ami persze a maga túlkapásaival némileg rá is szolgált erre, de pár száz éve az a tendencia, hogy ha valamely korábban uralkodó, fojtogató tendencia ellen föllépünk, akkor a fürdővízzel együtt a gyereket is kiöntjük, lásd reformáció, tömegmészárlásba fulladó polgári forradalmak, kisebbségek elnyomása helyett kötelező túlszeretésük stb.).

2014. jún. 22. 03:59
 30/35 A kérdező kommentje:
Na, az utolsó mondatomba két tendencia is beszorult, én is megérem a pénzemet. FUCK.
2014. jún. 22. 04:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!