Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért ez a rohadt anglománia?

Miért ez a rohadt anglománia?

Figyelt kérdés
Lassan el fognak tűnni a nyelvek, és csak az angol marad? Miért van úgy oda mindenki az angol nyelvért? Miért kell pl. a magyar beszédert is telerakni angol kifejezésekkel, rövidítésekkel? Stb.

2014. jún. 12. 08:08
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:
Előző: hát, indulati kifejezés volt. Nyilván sokadjára bosszantott föl valami (ha jól emlékszem, épp egy ilyen mondatba botlottam: "Anélkül, hogy ezzel összefüggésben valamilyen dolgot is említett volna..." Erre durrant el az agyam, mert ide a bármilyen szó kívánkozik, teljesen nyilvánvaló, hogy az illető az any analógiájára írt magyarul, tehát angolul gondolkozik, angolos szerkezeteket tesz át időnként az anyanyelvére. És ez számomra borzasztó. Becsülendő, ha valaki jól tud angolul vagy bármely más nyelven, de miért kell a két nyelvet összekeverni??)
2014. jún. 22. 04:12
 32/35 A kérdező kommentje:
Höhöhö, a double negative, ami valamikor természetes volt az angolban, csak kinyelvművelték, így mára suk/sük stútusú lett :)) Ma meg a nyelvművelés halálos bűn. (De azért ha nyelvtanuló mond valamit "helytelenül", azt vadul kijavítjuk, nem igaz? ;) NB olyan tanulmányt is olvastam, amely azt fejtegette, hogy mi is az az anyaanyelvi beszélő? Több joga van a nyelvet alakítani, mint a tanulónak? Nyilván ez lesz a következő csapásirány, lerombolandó célpont a teljes barbárság felé kitűzött úton.
2014. jún. 22. 04:19
 33/35 A kérdező kommentje:

#16-ra: a technika és a technológia nem ugyanazz jelenti.


Persze hogy nem, de angol hatásra elkezdett a magyarban összemosódni (pontosabban a technika visszaszorulni a techológia rovására), mert az angol nem pont úgy különbözteti meg a kettőt, mint a magyar.

2014. jún. 22. 04:25
 34/35 A kérdező kommentje:
nem rovására, na, hanem hatására. fáradt vagyok, bocs.
2014. jún. 22. 04:26
 35/35 anonim válasza:
remélem nem fog eltűnni a többi nyelv, mert akkor nekem nem lenne munkám :D (angoltanár)
2016. szept. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!