Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hány szót használ egy átlagos...

Gabesz74 kérdése:

Hány szót használ egy átlagos német ember a hétköznapokban?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, egy átlag Amerikai 800 szót használ, és egy német?
2015. máj. 10. 21:28
 1/6 anonim ***** válasza:
8000 és 12000 között
2015. máj. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam, hogy ennyivel bonyolultabb nyelv a német, köszi, érdekes!
2015. máj. 11. 07:02
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Kapitális baromság, hogy egy átlag amerikai 800 szót használna.
2015. máj. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Miért gondolod hogy baromság? Szerintem a 8000 és 12000 tűnik orbitálisan soknak
2015. máj. 22. 20:16
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Úgy nézem, nem sok mindent tudsz erről a kérdésről. Ha érdekel a téma, nézz meg egyszer egy konkrét gyakorisági szólistát, minden nyelvhez vannak ilyenek. A közvélekedéstől eltérően az átlagember nagyjából ugyanannyi szót használ minden nyelven, ami nem meglepő azt tekintve, hogy minden nyelven kb. ugyanazokat a dolgokat mondják az emberek, tehát alapvetően kb. ugyanazokra a szavakra van szükségük.


800 szónál egy ötéves gyerek is sokkal többet használ. Pl. az a szó, hogy "god" (Isten) az angol nyelv 2011. leggyakoribb szava, a "lion" (oroszlán) pedig a 3539. Az a szó meg, hogy "fegyelmezett" (angolul obedient, németül gehorsam) sem a magyar, sem az angol, sem a német tízezer leggyakoribb szavában nincsen benne, holott nyilvánvalóan minden átlagos angol, német, illetve magyar anyanyelvi beszélő is ismeri, és ha szüksége van rá a mondanivalójához, simán használja.

2015. máj. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát igen, pont ezért tettem fel a kérdést mert nem vagyok otthon benne! Látom te elég jártas vagy a témában, köszi a segítséget, további szép napot!
2015. máj. 24. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!