Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen szintre elég 6000 vagy...

Milyen szintre elég 6000 vagy 9000 szó?

Figyelt kérdés

0-ról indulva.


A2?


Van egy könyvem, az 6ezer szót tanít, és van ebből 9ezres változat is. Nem tudom, milyne szintre visz fel. A szavak témákra vannak bontva.



2015. máj. 17. 13:02
 1/7 anonim ***** válasza:
A legfontosabb, hogy a kötőszavakat ismered és a nyelvtant. Utána egy alap szókincsre könnyű rágyúrni.
2015. máj. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Bakker, nekem pont a kötőszavak maradtak ki! :)


Besides, however, nevertheless, therefore, moreover, furthermore, consequently ...

2015. máj. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Bebxszna, ha 6-9 ezer szóval csak A2 szintre lehetne eljutni.


B2 és C1 között, attól függően, mennyire kened-vágod azokat a szavakat. Meg persze ha jól vannak összeválogatva, mert ha imádkozó sáska-szerű szavakkal meg kifejezésekkel van tele, akkor neked reszeltek.

2015. máj. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Attol fugg, tudod e oket hasznalni. Bemagolni nem eleg.
2015. máj. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Az nagyon szép szómennyiség,csak nem írtad,hogy melyik nyelvből.Ha angolból,akkor tanuld az elöljárós és határozós igéket is,mert az nagyon fontos.Közép- és felsőfokra is elég elvileg.Persze a nyelvtant tudnod kell,mert a szó ismerete önmagában sajnos nem elég.
2015. máj. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

(felteszem angolrol van szo)

Semmilyenre, ha passziv.

Felsofokura is, ha aktiv. Nekem kb 2500-as aktiv szokincsem volt, mikor kozepfokuztam anno, most kb 8000-es van, ez elegendonek bizonyult az IELTS 9.5 eleresehez.

2015. máj. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nem angol, egy kevésbé elterjedt nyelv
2015. máj. 19. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!