Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit tanácsoltok nekem? Bajban...

Lohohol kérdése:

Mit tanácsoltok nekem? Bajban vagyok!

Figyelt kérdés

Romániában élek, viszont a román nyelvet nem tudom túl jól beszélni. A fõ ok szerintem a pszihés porblémáim miatt van, szorongás, önbizalomhiány.

Úgy is fogalmazhatok, hogy szégyellek más nyelven beszélni. A jövõmre tekintve túl kell lépnem ezen,de hogyan? Állatorvosira szeretnék felvételizni, viszont semmit sem értek romànul a felvételi könyvbõl. Válaszotokat elõre is köszönöm.



2016. nov. 24. 18:40
 1/5 anonim válasza:
Nem tudom, de velem is ez van. Tudok, de kellemetlenül érzem magam ha nem magyarul kell bszélnem, főleg mások elött.
2016. nov. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezzel rontjak el a szulok a gyetek jovojet.

Magyarok, de Romaniaban elnek, azert csak kellene az orszag nyelvet tanitani/tanittatni, ahol elnek.

2016. nov. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tanítják, de mostanra annyira elszigeteltem magam a románoktól, hogy szinte alig hallok román szavakat. Ez már nem a szülõk hibája.
2016. nov. 24. 22:19
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha képes voltál elszigetelni, akkor képes leszel visszacsinálni. Mert a nyelv tanulásának egyetlen hatékony módja a társalgás. Persze tanulni is kell, de a korosztályoddal való csevegést semmi se pótolja. Szégyellsz megszólalni. Persze, eleinte mindenki így van. Keress motivációt. Szerintem egy csinos lánynál jobb nincs. Beszélj. Nem fog kiröhögni, legfeljebb szórakoztatja. Az nem baj! Javíttasd ki magad. Megteszi. Beszélj sokat. Egyre könnyebb lesz,mert a szorongásod is oldódik. Szorongást csak saját tapasztalat tud eltüntetni. Én hiába mondanám, hogy fölösleges.

Még ma este kezdd, annyival is előbbre leszel.

2016. nov. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nem akarsz inkább magyar egyetemre jelentkezni? :) Mindenképpen megfontolnám a helyedben. Szerintem amúgyis jobb a saját anyanyelveden tanulni. Nekem is sok szaktársam van aki Szerbiai magyar (Szeged).
2016. dec. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!