Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért azt mondjuk, hogy Jézus...

Miért azt mondjuk, hogy Jézus Krisztus? A magyar névsorrend szerint nem Krisztus Jézus lenne a helyes?

Figyelt kérdés
2017. márc. 6. 10:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Csakhogy a "Jézus Krisztus" nem olyan név, mint a "Kovács János", hanem olyan, mint a "Ferenc pápa" vagy a "Vilmos császár".
2017. márc. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Attól még ugyanúgy fordítva kéne mondani. Lásd Pope Francis és Emperor William
2017. márc. 6. 10:37
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
De Pope Francis-t is Ferenc pápának mondják, meg King George- György király
2017. márc. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Nagyon jó kérdés!

Remélem, a nagy drámaírót azért nem Dárdarázó Vilmosnak nevezed!

2017. márc. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
2: Azért Jézus Krisztus, mert a Pope Francis sem Pápa Ferenc, hanem Ferenc pápa. Egyébként a pápa nem a vezetékneve, hanem a jelzője.
2017. márc. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen, 5-ös, én is erre próbáltam utalni. A Krisztus nem egy vezetéknév, hanem titulus.
2017. márc. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Mondjuk azt sem értem, hogy mi köze lenne a kérdező szerint az angol nyelvnek ahhoz, ahogy mi mondjuk...
2017. márc. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

De nem értitek, hogy azzal, amit ti írtok épp az én igazamat támasztjátok alá? Ha Pope Ftancis Ferenc pápa, ha President Obama (Trump) Trump elnök, akkor Jesus Christ is Krisztus Jézus kellene, hogy legyen!


A Shakespeare-esnek: nem, nem hivom Lándzsarázó Vilinek, mivel az ő nevét nem szokás lefordítani. De akiét igen, azt a magyar névrenddel használjuk, lásd: Verne Gyula, Luther Márton, Kálvin János, Oroszlánszívű Richárd, stb. Jézus nevét is így kellene, hisz az ő nevét is magyar kiejtéssel és átírással használjuk. Hogy nem jutott ez még senkinek eddig eszébe?

2017. márc. 6. 16:49
 9/21 A kérdező kommentje:
7-es: Nem az angol nyelvnek (én ilyet soha nem állítottam), hanem általában az indoeurópai nyelvekben használt fordított névszorendnek van köze hozzá. Minden IE nyelvben előbb a keresztnév/titulus jön, utána a vezetéknév. Én egyébként nem gondolom, hogy ezekben a nyelvekben a krisztus-t titulusként használnák, szerintem a vezetéknév funkcióját tölti be. Ha titulus, akkor viszont nem ertem, hogy a nyugati nyelvekben miért hátulra kerül.
2017. márc. 6. 17:04
 10/21 anonim ***** válasza:

8: Mert nem jó az analógiád. Nem ugyanaz, mint a Ferenc pápa, Pope Francis. Nem Krisztus a titulusa.

Jézus Krisztus a Megváltó. Az egész "Jézus Krisztus" a neve. Mint a pápának a Ferenc.

2017. márc. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!