Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A Brit vagy az Amerikai...

A Brit vagy az Amerikai angolt tanuljátok?

Figyelt kérdés
Vagy szótárazásnál vegyesen tanuljátok a szavak kiejtését?
2017. aug. 26. 08:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%

USA


A Brit angoltól rosszul vagyok.

2017. aug. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%
Brit
2017. aug. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%

Brit

Az amerikai angol gusztustalan

2017. aug. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
Egyikkel sincs baj, igazából mi mindkettőt tanuljuk a suliban, de a tanárunk inkább a britet erősíti. Nekem ezzel nincs bajom, sőt jobban örülök neki.
2017. aug. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőt.

A magyar nyelvről pedig azt érdemes tudnod, hogy a mellékneveket szabály szerint kisbetűvel kell írni. (brit, amerikai)

2017. aug. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Amerikának és az amerikai kultúrának nagyobb a befolyása a világra, így arra tenném a voksomat. A nyelviskolák és nyelvtanárok viszont 99%-ban brit angolt tanítanak.
2017. aug. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%

De egyébként ha kezdő vagy, akkor kár ezen törni a fejedet. Angolul tanulsz, és kész.


Egy-két szót máshogy írnak vagy máshogy használnak. A kiejtésed meg úgyis magyaros lesz az első években...

2017. aug. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Suliban brit angolt tanítottak, de mivel jóformán a csapból is az amerikai angol folyik, az megy jobban. A brit angolt sokkal nehezebben értem meg, és a kiejtésem is távolabb van a tőle, mint az amerikaitól (persze az amerikaihoz sincs közel :D ).
2017. aug. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én is vegyesen. Igazából annyit nem problémázok a kiejtésemmel. Mondták,hogy így is elég érthető,pedig a tanárom brit, akivel meg beszéltem ,ő meg amerikai. Szerintem elég multikulti mindkét régió,így hozzá vannak szokva a vegyeshez,főleg városiak.
2017. aug. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Nem csak a kiejtésben és a helyesírásban térnek el. Csak nézz végig egy teljesen amerikai és teljesen brit sorozatot és meglátod, hogy a köznyelvben nem használják ugyanazokat a szavakat. Nekem sokszor a szókinccsel van problémám, ha brit angolt hallgatok, nem a kiejtéssel.
2017. aug. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!