Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A jövőben tényleg hasznosabb...

A jövőben tényleg hasznosabb lesz a német?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy Márciusban fogok angolból felsőfokú nyelvvizsgát tenni.

Ám azonban a német tanárom azt mondta, hogy kitörölhetem vele a seggemet. Körülbelül egy német középpel nem ér fel. Ezt mondta.

Igaza van?


2018. jan. 18. 21:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj mindkettőből nyelvvizsgát, problem solved...
2018. jan. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem fogok. Nem igazán kedvelem a nyelvet.
2018. jan. 18. 21:44
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Nincs igaza. Nézz szét a világban! A német óriásmárkáknál is angolul folyik a kommunikáció már
2018. jan. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
Nincs igaza. Szinte mindenhol az angol a kommunikáció nyelve, még az orvosoknál is a régi latin helyett.
2018. jan. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

Nincs igaza. Még itt Bécsben is simán tudsz érvényesülni az angollal. Párom csak angolul beszél, németül csak ha muszáj. A munkahelyén nemzetközi a csapat, angol a nyelv. A házi orvos, gyógyszertáros, pincér, de még a bolti eladó is beszél angolul, a kórházban adnak angol ürlapot ha kér, nincs gond sehol az angollal.

Próbáld ki ugyanezt a némettel Londonban, vagy hollandiában, vagy akár bárhol ahol nem angol a nyelv.

2018. jan. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
Csak a rosszindulat beszél belőle, hogy az ő nyelve nem népszerű. Ő valószínűleg nem is tud angolul.
2018. jan. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
61%

"Igaza van?"


Úgy tűnik, az élet nem őt igazolja, és akkor finoman fogalmaztam. xD

2018. jan. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
80%
Nézőpont kérdése. Szerintem a tanárod nem arra gondolt, hogy nem lehet vele érvényesülni. Ahogy az előttem szólók leírták, ma már mindenki tud angolul. Bemész egy interjúra, észre sem veszik, hogy van angol nyelvvizsgád, lassan már olyan, mint egy érettségi. Teljesen természetes. (persze kivétel ha az kikötés.) Viszont ha esetleg tisztában vagy más nyelvekkel, jelen esetben a némettel, mindenképpen plusz pont. Személyes tapasztalat!
2018. jan. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%

Amit az utolsó mondott, az magyarázná azt a mondatot, hogy "kitörölhetem vele a seggemet." Ezt lehet úgy értelmezni, hogy önmagában az angol felsőfok már nem sokat ér, mert lassan mindenkinek van (ami nem igaz egyébként. Azt lenne helyes mondani, hogy angolul valamennyire mindenki tud, és nagyon sokaknak van legalább középfokú nyelvvizsgája. De gördülékenyen, választékosan, helyes kiejtéssel és jó hangsúlyozással beszélni már nagyon kevesen tudnak. Hidd el nekem, az a nyelvtudás, ami tényleg sokat ér, a felsőfokú nyelvvizsga FELETT kezdődik. A felsőfokú nyelvvizsga azt jelenti, hogy kimész célnyelvi területre, és utána önszorgalomból még rátanulsz arra, amit tanultál, kint töltesz fél-egy évet, és akkor lesz igazi, biztos, akár anyanyelvi szintet közelítő nyelvtudásod. A felsőfokú nyelvvizsga után még nagyon sok minden van, pl. a hangtannal, a kiejtés és hangsúlyozás elméletével én egyetem előtt nemigen találkoztam sehol).



Csakhogy ami itt elhangzott, hogy "Körülbelül egy német középpel nem ér fel.", na ez tömény marhaság, mert azt sejteti, hogy a németből még egy középfok is többet ér, mint angolból egy felső. Az a némettanár, aki ezt mondja, valami régi, begyöpösödött, nyugdíjból visszarángatott trotli lehet, aki be se tudja kapcsolni a számítógépet, és fingja nincs arról, milyen a mai világ.


Az angol után a német a második legfontosabb nyelv a világon (fognak majd velem vitatkozni, de akkor is így van. Az nem érv, hogy a mandarint beszéli 6-700 millió paraszt, a spanyol meg a gyengén teljesítő, a világ tudományos fejlődéséhez semmit hozzá nem tevő Latin-Amerika fő nyelve). Csakhogy ezt a fontossági sorrendet nem úgy kell elképzelni, hogy arányosak az egymást követő nyelvek közötti lépcsőfokok, hanem van mondjuk az orosz, afölött jön egy lépéssel a francia, aztán két-három lépéssel a német, és a német fölött kb. 30 lépéssel az angol. De lehet, hogy hatvan lépéssel. Az angol úgy a legfontosabb nyelv, hogy fontosabb, mint az összes azt követő nyelv együttvéve. Ezalatt most azt értem, hogy mennyi cikk jelenik meg angol nyelven, mennyire dominálja az angol nyelv a világmédiát, és mennyi angolt beszélő anyanyelvi és idegennyelvi beszélő van a világon. Nézd meg csak a világ legjobb egyetemeinek rangsorát, így látatlanban azt mondom, hogy az első 200-ból több mint 150 angol nyelvterületen van. De a maradékban is folyik angol nyelvű oktatás. Én pl. most egy olyan egyetemen tanulok, ami nem angol nyelvterületen van, de teljesen angol nyelvű a mesterképzés.


Bárhova mész tanulni, minden fontos anyag elsősorban angolul lesz. Bármilyen országba mész, mindig lesz olyan hivatal, ahol beszélnek angolul. Ez egyik másik nyelvre se mondható el. Bármivel foglalkozol, a legjobb szakértők valószínűleg angolul fognak a szakmában értekezni és publikálni. Már egyetemi alapszakokon is felhívják a figyelmet, hogy sok anyag, sőt, egyes órák is angolul vannak. Az angol A világnyelv, az egyetlen.


A német ezzel szemben Közép-Európa regionális nyelve. De ettől még nagyon fontos, mert a német nyelvterületek gazdasági, tudományos összteljesítménye nagyon jelentős. Ezért mondom, hogy a második legfontosabb nyelv.


Szóval a legéletszerűbb tanács az az, hogy az angolt told, told, told ameddig tudod. Tanuld szorgalmasan, bővítsd a szókincsedet, minden módon fejlődj benne, és amikor azt gondolod, hogy már nagyon jól tudsz, akkor kezdd el még jobban tanulni :) Aztán, ha már semmilyen cikk elolvasása nem okoz gondot és úgy végig tudsz néni egy filmet, hogy nincs benne ismeretlen szó, meg akadozás nélkül olvasol szépirodalmat, na, akkor már eléggé birtokában leszel a szókincsnek. Nézegess idiómákat, szinonimákat, szakszavakat minden területről (pl. biológia, egészségügy, természettudományok, jog). Tudj gördülékenyen érvelni, tárgyalni két órán keresztül anyanyelviekkel, megtartani egy prezentációt, meghallgatni egyetemi előadásokat, elintézni hivatalos papírmunkát célnyelvi területen. Na, ezt jelenti a felsőfokú nyelvtudás. Még emellé tanuld meg megközelítőleg a helyes kiejtést és hangsúlyozást, és akkor már kb. ott leszel, mint egy anyanyelvi. És aztán használd, gyakran. Tudom, hogy ez nagyon soknak hangzik, de kb. ezt jelenti a felsőfokú nyelvtudás, nem a 76%-os C1 euroexam nyelvvizsgát. Tudom, mert én is ott kezdtem, olyan eredménnyel. Azóta van másik felsőfokúm, meg kéttannyelvű érettségim, meg angol nyelven megszerzett diplomám, meg folyamatban van a második is. ÉS még így is úgy érzem, hogy nem tudom elég szabatosan használni a nyelvet, néha nem jutnak eszembe szavak, nem eléggé csiszolt az írásstílusom. Úgyhogy gyakorolni kell.



Közben, ha tudod, csináld a németet is. Kell hozzá kitartás, macerás nyelv. Ha akarod, tudok tippeket adni a hatékonyabb tanulásához.

2018. jan. 19. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%
Alátámasztom, hogy még a nagy német cégeknél is az angol válik egyre fontosabbá: a győri Audinál is épp mostanság állnak át németről angolra.
2018. jan. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!