Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A jövőben tényleg hasznosabb...

A jövőben tényleg hasznosabb lesz a német?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy Márciusban fogok angolból felsőfokú nyelvvizsgát tenni.

Ám azonban a német tanárom azt mondta, hogy kitörölhetem vele a seggemet. Körülbelül egy német középpel nem ér fel. Ezt mondta.

Igaza van?


2018. jan. 18. 21:36
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem hülyeség.

Az informatika és a tudományok nyelve az angol!

Ilyen területen tanulok, rengeteg tárgy van, amiből a tanár angoul adja ki az anyagot.

Aki németes, angoul alap szinten tud, az megszívja ilyenkor.

De infó terén is ez van szerintem, sok program van, ami angoul van és kész. Vagy érted vagy nem, nem lehet nyelvet választani.

Szerintem az angol hasznosabb sokkal, de nyilván ausztriában vagy németországban vagy svájban pl a némettel jobban jársz.

De itthon a mindennapokban elég az angol szerintem.

De ha nyaralni mész vagy dolgozni valahova külföldre, akkor is az angol szerintem, ami a legjobb, a leguniverzálisabb, gyakorlatilag bárhol meg tudsz szólalni vele .

A német tanárod elég érdekes, nem kéne lenéznie az angol felsőfokút.

A legjobb szerintem, ha angolfelső és német közepe van valakinek.

Sok állásnál követemény az angol felső+ német/francia/olasz közép, alapszint.

2018. jan. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
51%
Aha, kérdezd már tőle, hogy ő mire ment a némettel?
2018. jan. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!