Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan szólaljunk meg angolul?...

Hogyan szólaljunk meg angolul? (Ha az olvasás jól megy)

Figyelt kérdés

Angolul olvasok regényt, vagy néha cikkeket. Igaz, a regénnyel lassan haladok, egyszerre kb 2 oldalt olvasok el, de értem amit olvasok.

Ez szerintem kb felsőfök lehet. Megszólalni viszont nem megy. Hiába van egy lassan 10 évvel korábbi középfokú nyelvizsgám. A beszédem alapfok körül járhat.


Hogyan tornázzam fel a beszédemet hasonló szintre?? Hogyan szólaljak meg? Hogy kezdjem a gyakorlást? Miről beszéljek itthon??

Ehhez mindenkáppen tanár kell??


2018. márc. 18. 06:48
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
Én egyébként nem ajánlom a fordítgatást ha már egy bizonyos szinten van az ember. Jobb hogy ha a szöveg környezetből ki tudod szűrni vagy hogy ha angolul rákeresel a definíciójára és ott leirják más szavakkal. Nekem nyelvtanulásba sose segített a fordítás angolról magyarra vagy magyarról angolra. Szerintem jobb ha külön tudja szedni az ember hogy most akkor angolul beszélek, gondolkodok most pedig magyarul. A beszédbe meg tényleg segíthet a film nézés én régen utánoztam azt amit a színészek mondtak. Vagy hangosan olvastam. Könyvből pedig olyat olvass ami érdekel.
2018. márc. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!