Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Első nyelvnek orosz és koreai?

Első nyelvnek orosz és koreai?

Figyelt kérdés
Általánosban 6 évig tanultam kötelezően a németet, végül nem tanultam meg túl sokat, de vmiért nem is szerettem soha. Viszont most szeretném elkezdeni az oroszt, mert nagyon szép nyelv, a koreai meg nagyon érdekel, a keleti miatt. Baj lenne, ha ezekkel kezdeném és csak utána kezdeném az angolt(tudom, hogy fontos az angol, mert az világnyelv)?

2018. szept. 8. 10:17
 1/7 anonim ***** válasza:
30%
Vágj bele, ha nincs szükséged egyelőre az angolra!
2018. szept. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem vágj bele, hiszen olyan nyelvet tanulni amit nem szeretsz eléggé haszontalan. Én angolul, oroszul és franciául tanulok. A franciát a héten kezdtem el iskolai szinten, szóval arról még nincs tapasztalatom. Angolt 8. éve tanulom és a 3 hónapos orosztudásom lassan lekörözi, pedig alapvetően az angol könnyebb... Koreairól nem tudok semmit mondani, de ha van motivációd akkor menni fog, ez csak kitartás kérdése. Sok szerencsét! (Ja és ne lepődj meg, ha piszkálnak az orosz nyelvtanulásod miatt, mert az idióták azok engem is hazaárulónak, meg kommunistának neveztek, csak ezért, de hozzá lehet szokni.)
2018. szept. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
annyiban lehet ez akadályozott, hogy a keleti nyelveknél a segítségek, az értelmező szótárak, a szakirodalom többsége angolul van...
2018. szept. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 HeroLCS válasza:

Voltam párszor Egyiptomban nyaralni és ott inkább az oroszt preferálták.Nyugodtan kezdd el tanúlni érdekes nyelv a koreai

Ukrán\Orosz felmenőkkel rendelkezem

2018. szept. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én csak akkor tanulnám, ha az angol már megy. Vagy úgy, hogy angol plusz orosz. Én három nyelven beszélek, de 80% angolt használom.
2018. szept. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, később még szeretnék másikakat is, szerintetek miket érdemes az angolon kívül manapság?
2018. szept. 8. 13:19
 7/7 anonim ***** válasza:
Koreait csak akkor tanulj, ha van egy erős középfokú angolod. Mert-e nélkül nem fogsz boldogulni, ugyanis alig találgató olyan anyag amibe egyáltalán magyar fordítás van.
2018. szept. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!