Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ti hogy kezelitek a váratlan...

Ti hogy kezelitek a váratlan vendégeket?

Figyelt kérdés

Illik csak úgy bejelentés nélkül látogatást tenni valakinél?

Beállítani, úgy hogy: Szia, jöttem, meglepetésnek szántam...

?


2020. márc. 28. 06:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
86%
Most a vírushelyzet miatt, nem engedném be!
2020. márc. 28. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Most a vírustól függetlenül kérdezem...
2020. márc. 28. 06:16
 3/24 anonim válasza:
81%

Nálam eléggé egyénfüggő.

Sok olyan ismerősöm van, akik agyilag rendesen lehúznak.

Hozzájuk komolyabb gyógyszeres megelőző kezelés kell.

2020. márc. 28. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
82%
Hozzám senki sem állíthat be váratlanul, mert nem engedem be. Nem érdekel, hogy kiről van szó. Kivételt képeznek a szüleim, de ők sosem állítanának be váratlanul.
2020. márc. 28. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
98%

Van, ahol egyáltalán nem illik, de van, ahol szokás, sőt elvárás. Ezek kultúrális különbségek. A nagymamám például kiakad, ha megtudja, hogy valaki arra járt, és be se nézett. Ő imádja a váratlan vendégeket.

Én, van akinek örülnék, de van, akit be sem engednék!

Nagyon kellemetlen tud lenni, a váratlan vendég, főleg, ha nem a legjobbkor érkezik.

2020. márc. 28. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Mondjuk az igaz, hogy lehetnek szokásbeli különbségek falun és nagyvárosban...
2020. márc. 28. 06:36
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ kiről van szó. Ha kellemetlen számomra, akkor úgy hogy "jaj de kár, éppen menni készülök, dolgom van" Két-három ilyen után megtanulnak előre szólni hogy jönnének.
2020. márc. 28. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Az egyik barátom jött tegnap meglepetésből, de engem kellemetlenül érintett és ezt nem is rejtettem véka alá. Ő vette is a lapot és elment. Viszont most nekem van lelkiismeretfurdalásom.
2020. márc. 28. 07:14
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha barátod, elmondhatod neki, hogy aranyos vagy, hogy felkerestél, csak máskor szólj már ide előtte, köszi!
2020. márc. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlóan vagyok én is, nyilván nem akartad megbántani, beszéld meg vele, ne maradjon benne tüske. Egyébként én sem szeretem a váratlan látogatókat szüleink kivételek természetesen...
2020. márc. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!