Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ti hogy kezelitek a váratlan...

Ti hogy kezelitek a váratlan vendégeket?

Figyelt kérdés

Illik csak úgy bejelentés nélkül látogatást tenni valakinél?

Beállítani, úgy hogy: Szia, jöttem, meglepetésnek szántam...

?


2020. márc. 28. 06:09
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Hozzánk nem kell bejelentkezni, én bármikor örülök a vendégeknek. Nyilván most a vírus idején ez nem játszik, de amúgy barmikor be lehet esni hozzank. Bejelentkezni csak azért érdemes, mert akkor eleve sütök valami sütit és esetleg vacsorával is úgy készülök.
2020. márc. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim válasza:
100%

Nagyszüleimhez megszokott, hogy mindenki váratlanul állít be a családból, de ennek legfőképpen az az oka, hogy nagymamám hetekkel előre már megszállottan készül a vendégek fogadására (+ az utazás napján óránként hívogatja az adott vendéget hogy merre jár) és nem lehet leállítani. Szeretik az ilyen jellegű váratlan meglepetéseket (300km-re lakik tőlük minden unoka és a lányaik is), szóval nem szokott gond lenni ebből.

Rajtuk kívül családon belül meg szoktuk beszélni ki mikor van otthon és úgy megyünk át egymáshoz. Rajtuk kívül nem nagyon hívunk vendégeket, egy barátnőm jön pár havonta, vele is előre lezsírozzuk. Szeretek előtte kicsit kitakarítani, pakolni, mert sokszor elég trehányan élünk, nem kell ezt senkinek sem látnia :D

2020. márc. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
86%

Egyrészt baromira irritál, ha a jól megszervezett napi programomat bármi felbolygatja, másrészt ingerlékeny ember lévén rühellem a meglepetéseket, meg úgy általában bármit, ami kiszámíthatatlan, és ezt, néha talán kicsit bunkó módon, de őszintén a környezetem tudtára is adom.


Igyekszem tehát minden ismerősömet megkérni arra, hogy legalább 1-2 nappal előre jelezzék a vendégeskedéseiket, de ha ezt mégsem teszik meg, akkor minden további nélkül közlöm velük, hogy momentán nem tudom őket fogadni.


Volt is már ebből konfliktusom: múltkor egy vasárnap este az uncsim állított be, hogy "ugorjak már le sörözni vele", erre megmondtam neki, hogy "boccs, holnap hatkor kelek, épp zuhanyozni készülök, és ez amúgy sem így működik!", ezután pedig bevágta a durcit és hetekig nem szólt hozzám.


Tehát a spontán és túlérzékeny ismerőseimnek nem igazán én vagyok kedvence. Persze tudom, én meg kicsit karót nyelt és pedáns vagyok, de akkor sem vagyok hajlandó jó pofát vágva hazudni és azt mondani egy este tízkor beállító ismimnek, hogy "jaj, de örülök, érezd magad otthon!", mert a hamis jópofizásnál sokkal többre tartom az őszinteséget.

2020. márc. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálam szerencsére ilyen nem fordult mármint az én családom, ismerőseim előre szólnak. Anyós járt már úgy, hogy még a kisbabám kisebb volt és kiszámíthatatlan az alvásideje - szóval délelőtt még aludt, ilyenkor én is pihentem vele. Természetesen itthoni ruhában, vagy szoptatós trikó plusz női boxer, erre csengetnek az ajtón. Futok ki, lesek a kukucskálón, anyós ott áll. Aztán újra csenget! Hát mondom nem hiszem el, felkelti a babát! Gyorsan visszamentem a szobába, becsuktam az ajtót és pihentem tovább. Nem tudom mit képzelt, szó nélkül jön, de megtanulta, hogy telefonon ide kell szólnia. Rájött, hogy ő diktál.
2020. márc. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Akit várnék, az nem jön, akit nem várok, az viszont nem is jöhet. Még a csengőm is ki van kapcsolva általában.
2020. márc. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Akit egyáltalán beengedek az tudja a számomat és ideszól. Aki nem az meg nem jöhet be, keresek valami kifogást.
2020. márc. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Rokonok jönnek be csak nálunk és mi is csak rokonokhoz járunk. Nyílván nen felkavaró a dolog, ha rákérdeznek, hogy otthon vagyunk-e és átjönnek. Esetleg erre járnak és beköszönnek. Vagy hoznak valamit pl sütit.

A rokonságot mindíg szívesen látjuk és ők is minket. Amúgy is nagyon szűk körrel tartjuk a kapcsolatot.

2020. márc. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Hozzánk, Bp. agglomerációban nem jön hívatlanul senki.

De ha lemegyek vidékre, ahonnan a nagyszüleim származnak, ott inkább csak a korombeliekkel szoktam egyeztetni, akik eljárnak dolgozni. Az idősekkel csak akkor, ha szembejönnek az utcán / boltban, akkor rákérdezek, hogy mikor nézhetnék be, de szinte mindig azt mondják, hogy "bármikor". Igaz, ismerem már őket annyira, hogy tudjam kb. a napirendjüket, azt is beleértve, a rokonaik mikor szokták meglátogatni őket. Ha véletlenül mégis rosszkor mennék, elmegyek máskor, nincs ebből gond.

2020. márc. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
18-hoz: ja, itt a városban természetesen mi sem megyünk váratlanul soha senkihez. (Max. anyámhoz ugrom fel, mert hazafelé épp elmegyek a háza előtt; ha van időm, felmegyek - de tudja is, kb melyik nap mikor szoktam végezni)
2020. márc. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
A gyerekeim (két) lány és a férjeik, unokáim mindig előre szólnak, tehát nem jönnek váratlanul soha. Viszont van egy két házzal mellettem lakó ismerős, aki egy időben elkezdte, hogy valami mondvacsinált indokkal beállított váratanul. Egy-két alkalommal még elment, toleráltam, de amikor kezdett rendszeressé válni, pofátlanság, vagy nem pofátlanság, nyíltan undokká váltam, kinyitottam ugyan az ajtót, de mondtam neki, ne haragudj, most nem érek rá, nem érzem jól magam, vágtam hozzá egy nem túl kedves arcot. Megértette, már nem jön. Utcán továbbra is beszélgetek vele szívesen, de a váratlanul beállítást nem szeretem, így tettem is róla. Nekem is volt egy kis lelkifurdalásom, de legalább megtanulta, hogy ha jön, előtte legalább átszól telefonon.
2020. márc. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!