Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Titeket nem zavar az, hogy...

Titeket nem zavar az, hogy valaki nem tud helyesen írni?

Figyelt kérdés
Például nem teszi ki a szóközt, vesszőt. Vagy nem használ ékezetet, nem tagolja a mondatait, össze-vissza ír. Vagy csak én vagyok ilyen "rendmániás"?

2021. márc. 21. 18:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
73%
Lehet, ahogy az épen-t is 1 p-vel, de a mai ember szemének ez zavaró (legalábbis az enyémnek). A költészet egyébként is más, hiszen művészet, használhatnak benne nem létező szavakat, egyebeket, ettől különleges és ettől szép :).
2021. márc. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
70%
Dehogynem, nagyon is, főleg akkor, ha az illető nem is akarja megtanulni a saját anyanyelvét. A stílus maga az ember, ugyebár. Ránézésre le lehet szűrni, hogy valaki csak a kapkodás miatt írt el ezt-azt; esetleg diszlexiás, de legalább próbálkozik; vagy csak magasról leszarja, hogy a címzett egyetlen szót sem tud dekódolni az üzenetéből. A központozás hiánya már csak azért is zavaró, mert kifolyik az agyam a tagolatlan szövegtől.
2021. márc. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
64%
Nagyon zavaró, de rosszabb, ha a helytelen íráshoz igénytelen írás is társul, vagy, ha nem tudja használni a vesszőket
2021. márc. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
20%
Én egy vesszőt nagyon is jól használok : a hímvesszőt!
2021. márc. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%
nem. a net nem iskola, és én nem vagyok tanár
2021. márc. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
83%

Hogy jön ide az iskola? Az iskola nem a helyesírás célja, hanem a hely, ahol megtanítják.

Mert szerinted, ha megszereztem a jogosítványt, onnantól már nem kell egyetlen KRESZ-szabályt se betartani, mert már nem ül mellettem a vizsgabiztos? Elmondom neked, hogy onnantól kell csak igazán betartani a szabályokat, mert nincs ott senki, aki belefékezzen helyettem, ha egy kamion elé akarok menni.

Ugyanígy, az iskolában csak rossz jegyet kapsz a rossz helyesírás miatt, de a való életben jól elásod magad egy munkahelyen az igénytelenségeddel, és ezért nem fognak felvenni, vagy ezért te leszel az első, akit elküldenek.

2021. márc. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

az iskola az a hely, ahol számon kérik a helyesírást. a helyesírás egyébként nem szabály, csak ajánlás, megsérteni sem lehet. a helyesirási "szabályzat" csak egy adott időpillanat lenyomata, és általában csak kullog a változások után. a magyar nem holt nyelv, folymataosan változik, a beszélői formálják, alakítják.


A KRESZ szabályok megsértése teljesen más kategória, kár ezt ide keverni.

Hány éves vagy? Életemben nem hallottam olyanról, hogy valakit a helyesírása miatt küldtek el. Egyébként a net meg nem munkahely, sem egy fórum sem a gyk nem az. A netes kommunikáció közelebb áll a beszélt nyelvhez, mint az írotthoz.

2021. márc. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
38%
Engem nem. Zavar csak észre lehet venni hogyha nagyon sok helyesírási hibája van annál. Már van baj
2021. ápr. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!