Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A szomszéd miért ad rendszeres...

A szomszéd miért ad rendszeresen romlott dolgokat?

Figyelt kérdés

Màr egy éve,hogy mindig megajàndékoz lejàrt szavatossàgu joghurtokkal,hussal,szalàmival,konzervekkel.

Eddig ég türtem,és kidobàltam a kukàba,de kezdem azt érezni,hogy direkt csinàlja,mert mindig felhivom a figyelmét finoman,hogy nekem nagyon fontos hogy amit eszek,az friss legyen,föleg hogy terhes vagyok.

Lusta a kukàjàba lökni,vagy megakar mérgezni,vagy csak idegesiteni akar\'

Mit tegyek?


2008. dec. 9. 17:04
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Mondtam a pàromnak,hogy szolok a szalàmi miatt,mert betelt a pohàr,de a pàrom mondja hogy ne.

Dobjam egyszerüen ki a kukàba.

Ön mégsem birom magamban tartani a nagy dühömet.

Szerintem még ma szolok neki,mig a pàrom nincs itt.

2008. dec. 10. 10:20
 12/26 anonim ***** válasza:
69%
Hát a végtelenségig nem mehet, hogy odaadja te meg szó nélkül dobod ki. Állj a sarkadra és mondd meg neki hogy nem kell ne adja neked oda többet. El lehet ezt mondani úgy is, hogy nem vagy bunkó és nem bántod meg a szomszédot. Habár szerintem nem kedvességből teszi ezt veled.
2008. dec. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
19%
Annyira elkezdtem röhögni,főleg mikor azt irtad h a kislánya is átjön a "meglepetéscosmaggal" este:D
2008. dec. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én az ilyen meglepetéscsomagot biztos visszavinném neki, de semmi esetre nem a lányával küldeném vissza.

És biztos, hogy azt is mondanám neki, hogy lejárt szavatosságú cuccot adott. Lehet, hogy tényleg ennyire süttürü.

2008. dec. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
69%

Nem értem,miért kell felfújni a dolgot,és rögtön a rossz oldalát nézni,rosszindulatot feltételezni - bocsáss meg,hogy ezt írom (tudom,hogy nem szeretnek ezen az oldalon,mert furcsa talán,hogy mindent próbálok emberi és ami a fontos:pozitív! oldalról megközelíteni,de leírom,mit gondolok,mert én is kaptam egy ismerősömtől,de ő jószívvel adta,nem vettem zokon),de mindenki magából indul ki.Nem biztos,hogy direkt áraszt el vele!Csak talán túl egyszerű ahhoz,hogy felfogja,te sértésnek veszed.

Vidéken nőttem fel,és gyakran tapasztaltam,hogy a nagyon zsugori parasztok (a szó szerinti mezőgazdászt értem alattuk,nem pejoratív érteleben használom a kifejezést)inkább hagyják megrohadni a gyümölcsüket,terményüket stb.,minthogy odaadják valakinek!Még pénzért sem!!Merthogy nem tudnak busás árat elkérni érte,akkor senkié ne legyen.Na,ezt a mentalitást tényleg nem tartom egy humánus dolognak,sőt:kifejezetten primitív és fösvény!

A tejtermékeket én sem fogadtam el az ismerősömtől,akitől kaptam a "szeretet-csomagokat" régebben,de nem is erőltette.Viszont a tartós élelmiszereket (pl:keksz,ropi,mazsola stb.)igenis elfogadtam.Ez nem megalázó egyáltalán.

Te babát vársz,más a helyzeted,ha az elutasításod ellenére is tömköd a cuccal,add oda olyannak,akinek van valami háziállata - kutya,macska,sertés stb.

Nem értem,miért kiméli a sok kutyatartó az ebét pl.ha romlott húsfélét kap a kutyus.És?!A sok sintértelepen raboskodó pajtásuk örülne minden bizonnyal!Tényleg!Kutyamenhely!Emberek!Ne csak magunkra gondoljunk folyton!

2008. dec. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Utolso!

Nem pontozlak se fel,se le,màr csak azért se,mert irted,hogy ezen az oldalon nem nagyon kedvelnek.

De véleményt irok vàlaszodra!

Igenis,felkell fujni az ilyesféle dolgokat.Ha egy ember a sajàt csalàdjànak mindent precizen megnéz,hogy jo-e még,nem -e jàrt le,mit tartalmaz,csak bio lehet stb. stb. stb.

akkor az ne halmozza el a màsikat szarrral.

Elnézést a kifejezésért ,de felidegesitem hamar magam.

Nem tudom,mit szolnà hozzà,ha làtnàd,hogy tejberizset föz,és 2 hét mulva azt az adagot neked àtadja,a fedöt felemeled,és olyan büz àrad belöle,hogy szinte kénytelen vagy hànyni.

És igen,terhes vagyok,ezért is illene egy 3 gyermekes anyànak tudnia,hogy a terhes àllapot nem betegség,fogyaszthat bàrmit,de nem romlott ételt.

Kutyusnak,és cicusnak nem adom oda,mivel panellakàsban öälek,itt nem fogsz talàlni kis àllatot,azért én meg nem gyüjtöm be az ételeket,hogy majd màsnap a vàrosban a tàblàval a nyakamban hirdessem:ingyen romlott étel elvihetö.

Mert erre senki nem vevö.

Föleg aki àllatot tart.

Igenis,aki àllatot tart hobbibol,az nem fogja a romlott kajàt odaadni,mert félti a hàziàllatjàt.

Nagyobb vàrosokban meg disznot nem igen talàlsz,de azt nem is hallottam hogy diszno hust fogyasztana......

Nagyon jo szivü az ilyen ember,igazad van.

Föleg hogy a napokban mehivott magàhoz kàvézni,romlott tejszint adott,tiszta darabos volt a kàvé,megmutattam neki,és errre ö_:

Meg kell inni,ne öntsd ki,mert nem lesz ugyse bajod töle.

Szoval,igen akarattal szeretné,hogy romlott dolgokat egyek.meg igyak.

Nos én köszönöm mindenkinek a vàlaszàt,és igenis a romlott ételt nem fogom fogyasztani,sem _én,sem hàziàllat.

2008. dec. 15. 07:32
 17/26 anonim ***** válasza:
80%
Már ne haragudj te bunkó, ki az isten eszik meg romlott kaját?! Ha gondolod, edd meg azt, amit még a kutyámnak se adnék oda! Hogy lehet ilyet írni?! Teljesen meg tudom érteni a kérdezőt..
2008. dec. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
25%

A "romlott kaja" ajánló vagyok:

Mielőtt bunkózol,kedves utsó,olvasd már el, mit írtam!

Egyébiránt a tehetetlenség népbetegség, ezt már csak a pazarlás meg a finnyázás múlja felül!

Ja,meg a paranoia, hogy direkt csinálja a szomszéd!

Csak bio dolgok!

Nekem ne gyere a várossal,mert ott is van menhely,ja és egyébiránt a romlott szalámikat miért nem a kuka mellé dobod ki?

Ennyi szánalom, tartás sincs benned?

Képzeld, az emberi szervezet, ha éhes, bármit felemészt,lehet, hogy egy nélkülöző család örülne neki!

A kutyák kímélése meg szánalmas!Igaz, ezek a kis kényes házikedvencek - szisztéma számomra idegen, én mindig igazi, hús-vér ebeket tartottam (roti,dobbermann,bernáthegyi stb.),mikor azt mondom:"kutya",ilyenekre gondolok, és ezek bizony mindent felfalnak, amit érnek, a romlottat is, nem úgy viselkedik a gyomrukban a kaja, mint az emberében, csak a sok szánalmas ember hajlamos a házi kedvenc természetét-biológiáját a sajátjához hasonlítani!

Ebben az országban nélkülöznek, nyomorognak az emberek!

Nem a munkaügyi központokat, hajléktalanszállókat kell megnézni, hanem a kukákat!Hogy mi kerül a szemétbe.

Végezetül: azért sóz rád mindent a szomszéd, mert vannak született áldozatok, akikre rá van írva: böszme vagyok, neurotikus idegbeteg vagyok, még Te is nyomj el!

Lepontozhattok!

2008. dec. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
80%
Mi már csak azért sem adunk romlott kaját a kutyának, macskának, mert nem szeretnénk utána a fél fizetésünket az állatkórháznak adni...
2008. dec. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
22%

Az a baj, hogy a kutya - macska nagyobb becsben van tartva, mint az EMBER!

Egyébként van egy olyan szitu, hogy minnél inkább kíméli az ember az állatait, gyerekeit, saját magát, annál kevésbé lesz ellenálló a szervezete, ezért van annyi allergiás ember az országban (Európa-szinten is), mert a széltől is óvják a gyerekeket,kutyát,macskát.

Nem véletlenül mondják, hogy amíg kicsi az ember egyen meg mindennap 1 kg koszt, annál egészségesebb lesz.

(orvos mondta, nem az ujjamból szopom)

Nem baj, jól jár a sok kehes emberrel a gyógyszeripar, nem kell állatokon kikísérletezniük, melyik bogyó, mire jó, nekik mindegy ki a FOGYASZTÓ!

A kutya, a macska, vagy az ember..

Tunya,kényelmes,testileg elernyedt punnyadt nép vagyunk!

2008. dec. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!