Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Temetési etikett: A megjelente...

Temetési etikett: A megjelentekkel illik pár szót váltani a temetés előtt és után a közeli rokonoknak? Miről illik beszélni?

Figyelt kérdés

Temetés végén a résztvevők elhunyt barátai automatikusan odajönnek részvétet nyilvánítani a közeli rokonokhoz, vagy ez nem megszokott dolog?


Rég látott rokonokat illik elhívni beülni utána valahová egy beszélgetésre? Vagy ez nem elvárás? Ha van olyan rokon akit viszont nem hívnál el szívesen akkor azt hogyan intéznéd?


Tudom sok kérdés.. de szerencsére nem vagyok járatos ezekben.



2022. máj. 4. 18:57
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
86%
Nincs erre semmi " előírás ".
2022. máj. 5. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk így ment több esetben(sajnos friss az egyik élmény): Legközelebbi rokonok érkezése, közelebbi rokonok/ismerősök a temetés előtt odajöttek részvétet nyílvánítani (nem mindenki és nem mindenkinek minden esetben).A szertartás után a temetkezési cég munkatársa jelezte, hogy utána ne jöjjenek oda hozzánk ("jelenlétüket a gyászoló család egyúttal személyes részvétnyílvánításnak tekinti"). Torra ott szóltunk, bár szerintem előtte kellett volna, mert sokan nem jöttek el (mondjuk a tornak semmi értelmét nem láttam,nem szeretem ezt a szokást)
2022. máj. 5. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
94%
Akit meg akarsz hívni, annak szólsz, a többiek mehetnek haza. Szendvics vagy rendelt kaja pont elég.
2022. máj. 5. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
97%
A tor "lenyege" az lenne, hogy az ember megvendegelje a messziről jött, régen látott rokonokat, barátokat. Az étel/ital az udavariassag resze, az elhunytak való beszélgetés pedig a gyaszmunka resze
2022. máj. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
32%
Az nem udvariasság, hogy aki két mondatot nem tud összerakni a megrendültségtől, attól nem várjuk el, hogy partitálakat rendeljen?
2022. máj. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
85%

15!


Nézd, nyilván nem kötelező. NEKED nem kell partitálakat rendelni. MÁS megteszi. NEKED nem kell beszélgetni, ha nem tudsz, MÁS megteszi. NEKED lehet a némaság és a magány segít feldolgozni a szeretted elvesztését, MASNAK meg az, ha olyanok veszik körül, akik ismerték és szerették azt, aki elhunyt és megemlékeznek róla veled együtt.

2022. máj. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
12%
Lenézni másokat azért, ahogy gyászolnak. 👍🏻
2022. máj. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
87%

17!


Ki nézett le kit? Ha menne az értő olvasas, akkor sikerült volna felfogni, nincs olyan, hogy kötelező feladat a gyászban. De segitek, leforditom a mondandomat a te szintedre:


"Nézd, nyilván nem kötelező. A Katinak/Petinek/Zsuzsinak/Janinak nem kell partitálakat rendelni. A Mari/Pali/Klári/Misi megteszi. Katinak/Petinek/Zsuzsinak/Janinak nem kell beszélgetni, ha nem tud, Mari/Pali/Klári/Misi megteszi. Katinak/Petinek/Zsuzsinak/Janinak lehet a némaság és a magány segít feldolgozni a szerette elvesztését, Marinak/Palinak/Klárinak/Misinek meg az, ha olyanok veszik körül, akik ismerték és szerették azt, aki elhunyt és megemlekeznek róla velük együtt."

2022. máj. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
23%
Lenéző a válaszod. Nem a magyarázattal van baj. A rohadt lelkeddel.
2022. máj. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
87%

Az én lelkemnek semmi baj, és a válsz se volt lenéző. Ha te mást látsz bele, az a te bajod, a te lelkivilagodat tükrözi, nem az enyémet.

Minden ember máshogy gyászol. Sőt, ugyanaz az ember is gyaszolhatja minden szerettét máshogy. Nincs olyan, hogy jó vagy rossz.

2022. máj. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!