Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Temetési etikett: A megjelente...

Temetési etikett: A megjelentekkel illik pár szót váltani a temetés előtt és után a közeli rokonoknak? Miről illik beszélni?

Figyelt kérdés

Temetés végén a résztvevők elhunyt barátai automatikusan odajönnek részvétet nyilvánítani a közeli rokonokhoz, vagy ez nem megszokott dolog?


Rég látott rokonokat illik elhívni beülni utána valahová egy beszélgetésre? Vagy ez nem elvárás? Ha van olyan rokon akit viszont nem hívnál el szívesen akkor azt hogyan intéznéd?


Tudom sok kérdés.. de szerencsére nem vagyok járatos ezekben.



2022. máj. 4. 18:57
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Nem a gyászra, hanem a temetési szokásra kérdeztem.

De ahogy látom ez is változó. Szóval akkor nem lehet azon megsértődni ha nem megy valaki részvétet nyilvánítani szertartás után, és azon sem ha nincs halotti tor utána.

Én is szívesen beszélgetnék utána de inkább csak pozitív dolgokról arra nincs szükségem hogy egy ismerős vagy rokon siránkozzon hogy mennyire hiányzik és hogy miért nem ő halt meg helyette vagy az hogy az ő férjével hogy volt amikor meghalt... ez nem vinne előbbre. Szóval a beszélgetésnek építő és romboló hatása is lehet.

2022. máj. 5. 09:37
 22/26 anonim ***** válasza:
85%

Szóval akkor nem lehet azon megsértődni ha nem megy valaki részvétet nyilvánítani szertartás után


Megsértődni nem, de szerintem udvariatlan, ha a család nem kéri a mellőzését, és valaki szó nélkül lelép a temetés végén.

2022. máj. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ezt nyugodtan megírhatod nekik. Jo erzesu ember tiszteletben tartja az ilyesmit.
2022. máj. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Kérj meg egy közeli barátot, hogy a részvétnyilvánításnál legyen melletted, és ha valaki olyanról kezd beszélni, amit nem akarsz, lépjen közbe valami előre megbeszélt szöveggel.
2022. máj. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
Mi a toron történeteket meséltünk apámról. Főleg vicceseket, szerencsétlen rokon tinédzser meg nem mert nevetni, mert úgy érezte, hogy az nem illő viselkedés. Szóltam is neki, hogy nyugodtan nevessen, sokkal jobb jókedvvel búcsúzni egy halottól, a mi családunk nem várja el senkitől a néma gyászt, még a temetés után öt perccel sem.
2022. máj. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
90%

Ha valaki ilyen ajvékolós drámakirálynő, azért arról lehet tudni. Nem kell meghívni és kész.

Az elmúlt évben sajnos 3 temetésen is voltam, mindegyik után volt tor és mind jó hangulatban telt. Egyik rokonomnak az apukája halt meg, őt ketten támogatták végig a temetés alatt, mert annyira ki volt, hogy többször összeesett, alig bírt megállni a lábán. Utána a toron már ő is tudott mosolyogni, mikor beszélgettek az apukájáról.

Persze nem vagyunk egyformák, biztos van akinek könnyebb nyugalomban, nem hiányzik a felhajtás. Az egyik rokonom temetése előtt pl az újságban is úgy jelent meg a gyászhír, hogy beleíratták, hogy a család szűk körben kíván elbúcsúzni az elhunyttól és kérik ezt tiszteletben tartani (vagy valami ilyesmi) és csak a szűk család volt a temetésen és utána otthon tartottak egy kis ebédet kb 20an voltunk.

2022. máj. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!