Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért kapja a gyerek az apa...

Miért kapja a gyerek az apa vezetéknevét, mikor csak az anya fontos utána?

Figyelt kérdés
Miért alakult ki az a szokás, hogy a gyerek az apa vezeték nevét kapja? Ezen túl, szinte senkit nem érdekel az apa, mert bárhová mész: anyja neve, szül. ideje, helye... apát senki nem kérdezi.
2011. aug. 16. 21:53
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
62%
A lányom "természetesen" az apja vezetéknevét kapta. Azóta se láttuk. Akkor miért is? Írta valaki, hogy egész életében a gyerekre keres. Szeretném látni...
2011. aug. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
58%

"ja, és mi az, hogy az apa dolgozik? Az anya nem dolgozik? Én speciel igen, és ráadásul 3x többet keresek, mint a férjem, csak megsúgom. És emelett persze én szültem, szoptattam, stb a gyerekeket. "


Pont ugyanez volt nálunk is! Én tartottam el a családot, azt ették amit én raktam a hűtőbe, azt a ruhát vették föl amit én vettem, mostam és vasaltam! Én keltem hányást takarítani, lázat mérni, én voltam terhes, én szültem, stb.

2011. aug. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
45%

"Az én férjem normális apa mert mindig dolgozott,és rengeteget hogy a gyerekünk mindent megkapjon amire szüksége van."


Sajnos ő a ritka kivétel. Becsüld akkor meg.

Amit magam körül látok és tapasztalok, az siralmas.

2011. aug. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
45%
Én pont ezért tartom ezt igazságosnak, mert mindenhol az anya lánykori nevét kérdezik. Akkor legalább a vezetéknevét viselje. Én büszke vagyok apukám vezetéknevére. Ha kötőjeles nevem lenne első dolgom lett volna megváltoztatni.
2011. aug. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
67%

Én is örülök hogy apám nevét viselhetem mert tényleg csak az anyu nevét kérdezik.

14/L

2011. aug. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
54%

Azért, mert ha apa (férfi) nem lenne akkor bizony a nők sem lehetnének anyák. Egy anya mindig nagyon fontos a gyereknek, mert ugyebár ő "szenved" többet a gyerek miatt, de azért az anyasághoz férfi is kell.


22/L

2011. aug. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
59%

Az utolsót is tökéletesen megértem.


Nevetséges is az, aki kompletten a férfi nemet gyűlöli. Mindig megfordul a fejemben, hogy egy ilyen nő mit csinál, ha fia születik?



Apa nélkül anya sem lenne..

2011. aug. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
72%
Senki se gyűlöli a férfiakat, csak nem is kell szobrot emelni nekik és szentté avatni őket. Úgy kezdődött, hogy az egyik válaszoló dicsőitette az apukákat, hogy eltartják a családot és a gyerekeikért dolgoznak. Páran megközöltük, hogy ez így nem teljesen korrekt. Ennyi az egész.
2011. aug. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
69%

Bocs, de igaza volt.

Ilyen alapon most ő is téphetné a száját, hogy vannak nők, akik elhagyják a gyereküket, vannak akik csak a gyerektartásra utaznak, vannak, akik verik a gyereküket stb. Na most ezen az elven akkor miért kell az anya leánykori neve?


Az ember feltételezné, hogy rendes családokról beszélünk, egy rendes családban pedig így van, ahogyan a válaszoló mondta.

Ha pedig nem rendes családról beszélünk, akkor rossz anyára is lehet példákat hozni és rossz apára is.


Magyarán tök értelmetlen volt beszólni a válaszolónak.

2011. aug. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
35%

ma 22:32 én voltam az aki merészelte megírni,hogy egy NORMÁLIS APA aki dolgozik a gyermekéért aki ott van mellette legalább a nevét adhassa a gyerekének hiszen érzelmileg az anya sokkal jobban kötődik a gyermekéhez..

De nem kell belőlünk nőkből sem mártírt csinálni.

Mi akartunk szülni,és mi választottuk azt a férfit akiről feltételezzük hogy jó apja lesz a gyermekeinknek.

Elismerem hogy vannak apák akik nem a NORMÁLISAK közé tartozik.De akkor is ő a gyerek apja.Sajnos vannak nők is akik nem jó anyák,mégis ő a gyerek édesanyja..

2011. aug. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!