Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tegeződés-magázódás? Kissé...

Tegeződés-magázódás? Kissé kínos volt

Figyelt kérdés

Fősulin vagyok első éves. Egyik gyaktanárom (max 5-10 évvel idősebb tőlem), mielőtt még nem tanított, azelőtt magázódtunk, megláttuk egymást a suliba, és 'Jónapot kívánok'-ot köszöntünk egymásnak. A gyakorlatokon viszont tegezte a csoportot, és elköszönésnél is már "szervusztok, helo, sziasztok" volt.(mindenféle felajánlás nélkül).

Jó, gondoltam én is tegezhetek, ő is tegez, a csoportba többen tegeződnek vele a 'civil' életbe is.

Utcán, suliba viszont ha velem összefut, ő 'jónapot kívánok'ot köszön továbbra is, én meg hellót, vagy épp sziát. És teljesen egyszerre, kicsit kínos. Azthittem hogyha letegez, akkor adott már a tegeződés. Ezekután vicces lenne, hogyha újra látnám, és áttérnék pár sziázás után újra a jónapotra, vagy épp köszönnék neki egy jónapotot, ő meg egy sziát :))

Szóval, ezentúl hogy köszönjek neki?


21/L


2011. okt. 19. 23:38
1 2
 11/14 bánomisén ***** válasza:
100%

Kérdező, ha a tanárod felnőtt ember létére nem tudja eldönteni, hogy tegez vagy magáz és a találkozás helyétől teszi függővé, mikor melyiket használja, akkor csak sajnálni tudom szegényt.


Ha letegez, tegezd vissza, ha "jónapotozik", ne foglalkozz vele. Neki kellene eldöntenie, hogy kivel tegeződik, kivel magázódik és következetesen ahhoz tartania magát.


Viszont ha nagyon kellemetlen neked ez a szitu, akkor kérdezd meg, hogy most akkor tegeződtök, vagy magázódtok, mert téged zavar, hogy hol így köszön, hol úgy. Nyugodtan tisztázd le vele, hiába a tanárod, te is felnőtt ember vagy.

2011. okt. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, erre gondolsz-e, mert gimis vagyok, de a tesóm doktorál egyetemen, és ugye akkor tanítania is kell... Szóval úgy tudom, ő tegezi a többieket, és őt is azok a diákok. Szerintem ez így normális. de attól még ha ő jónapottal köszön, akkor lehet, h neked is úgy kéne, mert te is azt mondod, ciki másképp. Az tényleg fura, h te tegezed a tanárod, ő meg magáz, bár egyetértek az előttem szólókkal.
2011. okt. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Igen, de ő közösségben tegez, civilként meg magáz. És fura, mert ha zavarja is, akkor is tegezzen vissza, vagy nem tudom, szóljon rám, végülis ha sziát köszönt volna ő is mindháromszor, szerintem nem dőlt volna össze a világ. Tegeződöm én is más tanársegéddel, adjunktussal, ő meg olyan mintha tudatná, hogy bocs de ő nem tegez, tartsuk meg azért a három lépést. És nekem kínos így. Most meg az lesz kínos, hogy "veszem a lapot" és visszatérek a magázódáshoz.....
2011. okt. 22. 21:45
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Valszleg beképzelt agyerek. Amúgy rákérdezhetsz, max ő jöhet zavarba.
2011. okt. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!