Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Pincér vagyok. Hogyan csalogas...

Pincér vagyok. Hogyan csalogassam elő a vendég pénztárcájából a szokásos 10% körüli borravalót? Kollégák! Milyen jó praktikák vannak erre?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék, én nem átverni akarom a vendéget. Az a tapasztalatom, hogy sokan az udvarias kiszolgálás ellenére ragaszkodnak a "Nem adok borravalót!" elvhez. Nos én ezt a réteget céloznám meg, hogy mégis adjon! De hogyan?
2009. jún. 5. 17:08
1 2 3 4 5
 11/42 A kérdező kommentje:
Jegygyűrű?
2009. jún. 5. 18:04
 12/42 anonim ***** válasza:
94%
Az lehet mert azon látják hogy van aki viszi a pénzt :D
2009. jún. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim válasza:
100%
Légy udvarias, kedves, ne felejtsd el kivinni a rendelést, ne bámuld a vendégeket evés közben & MOSOLYOGJ, mint aki szereti a munkáját. Ha ezek megvannak, vagyis a pincér megérdemli, én szoktam borravalót adni.
2009. jún. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 A kérdező kommentje:
Végülis az összes válasz tökjó az elsőt és a másodikat kivéve! Köszönöm!
2009. jún. 5. 18:26
 15/42 anonim ***** válasza:
92%

Hát én is csak azért adok mert azt hiszem nem engednek ki az ajtón ha nem. Utálom egyébként ezt a borravalósdit, legyen egy fix ár én meg eldöntöm van-e rá pénzem.


Utálom azt a pincért aki nem mosolyog, akire sokat kell várni, de azt is aki mellettünk áll, ja és azt nagyon utálom amikor alig kapom be az utolsó falatot és már viszik i a tányérom.

Én azt szeretem ha hagynak élni, és érzem h szívesen látnak, nem sürgetnek. Akkor adok szívesen borravalót -erre nagyon kevés példa volt- aki nem tolakodó mégis kedélyes estleg humoros vagy finomat ajánl, nem azt ami tegnapról maradt.

2009. jún. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg lehet jeggyűrű, de más ne.

Ha több van egy pincéren látom rajta hogy tehetős, és akkor mért adjak neki??

jeggyűrű jó,mert akkor látják hogy tényleg kell a pénz :D

2009. jún. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
92%
Én pl akkor szoktam borravalót adni, ha jó a kaja, pontos s kiszolgálás, nem 3 pincér jön oda 3 külön étellel, és persze nem egy mufurc a pincér :) Tehát kedves, mosolyog, mintha az életben semmi baja nem lenne. Nem mondom hogy mindig 10%, de minimum a következő ezresig szoktam adni, ha elégedett és jóllakott vagyok - tehát nem csak rajtad, hanem a szakácson is múlik.
2009. jún. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
92%
igen, én is akkor szoktam adni, ha ízlett a kaja és jó volt a kiszolgálás. Ha kedves a picér, nem áll a nyakamban, esetleg ha lehet vele humorizálni is, mert nem egy savanyú pofa. Bár mondjuk nem értem ezt a borrvalósdit, mert én sam kapok azért plusz pénzt az ügyfelemtől mert átírom mondjuk a telszámát.
2009. jún. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
100%

En meg mindig adtam es adok is, pedig en sem vgyok gazdag, de ha valaki valaha egy napot is dolgozott vendeglatasban akkor az tudja, hogy ott egy napi munka az harom napi masiknak felel meg, mert kidolgoztatjak a pinverek belet is, persze a zsetont meg a tulajok kapjak nem a dolgozo :(

Szerintem eddig mind jo tanacsokat adtak elottem.

En meg annyit hozzatennek az elhangzottakhoz:

-mindig tiszta legyen a kezed (azon a legkonnyebben eszreveheto a kosz, pl korom alatt, ami undorito) :(

-ha egy vendeg kulfoldi es beszeled a nyelvet akkor nagyon jol tud esni nekik/nekunk ha az anyanyelvunkon szolnak egy ket szot, meg akkor is ha nem teljesen helyes :)

-ha egy romantikus vacsira jon be egy szerelmes par akkor ne a 20fos szulinapozo reszeg banda vagy a 3gyerekes kajadobalos csalad melle/koze ultesd oket hanem egy csendes eldugott sarokba,hidd el ertekelni fogjak :)

-ne surgesd a vendeget a kajaval,de ne is alljon elotte a koszos tanyer egy felorat

-nem kell nyalizni csak normalis hangnemben es udvariasan kommuniklani (a nyalizast a borravaloert en mar az elso masodpercben megerzem )

-lesegitheted a holgyek kabatjat, ill. kihuzhatod nekik a szeket ha a kisero uriember ezt nem tenne meg (ma mar nem teszik sokan... :S )

-ha valaki visszajaro vendeg az szerintem elvarja a kicsit tobb figyelmet, meg esetleg megjegyezheted hogy mit szeretnek enni-inni es egybol a "szokasosat?"tal inditani mert ugy erzik hogy haza jottek, itt tudjak hogy mit szeretnek, erted

-mindenkihez kedvesnek kell lenni, mert lehet hogy csak egy 3szazforintos kavet ivott, de jovo honapban elhozza a 15fos csaladjat vacsorazni mert tetszett neki a hely!ezt sokan elfelejtik es bunkoznak a "kisfogyasztasu" vendegekkel, ami szerintem egyaltalan nem szep!


Hat igy ennyi jutott eszembe, hogy milyen extrakat lehetne...

Udv :)

2009. jún. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy lepontoztok miatta, de csak egy kérdésem lenne: a főnököd nem veszi le a sápot az esetleges borravalóból? Amikor fagyit árultam (nyári munka alkalmával három éve), akkor a főnököm elvette az összeset (pedig néha a nagyon forró napokon több volt, mint a napi fizetésem, azaz 5000 Ft-tól is több).
2009. jún. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!