Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Pincér vagyok. Hogyan csalogas...

Pincér vagyok. Hogyan csalogassam elő a vendég pénztárcájából a szokásos 10% körüli borravalót? Kollégák! Milyen jó praktikák vannak erre?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék, én nem átverni akarom a vendéget. Az a tapasztalatom, hogy sokan az udvarias kiszolgálás ellenére ragaszkodnak a "Nem adok borravalót!" elvhez. Nos én ezt a réteget céloznám meg, hogy mégis adjon! De hogyan?
2009. jún. 5. 17:08
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
91%

Ha férfi vagy flörtölj a nőkkel,dicsérd meg a haját,stb.ha nő vagy,akkor nem is kell mondanom semmit ezekről a trükkökről.:P

Legyél kedves,de ne lihegd túl.engem is zavar,ha mellettem áll a pincér,mikor eszek.mindig mosolyogj,és tényleg ne vegyél fel ékszert.:D

2009. jún. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
54%

Ez undorító!

Magam is pincérkedtem évekig és soha nem hajtottam a borravalóra, egyszerűen tettem a dolgom, mert szerettem csinálni! És kapaszkodj meg; SOHA nem adtam borravalót én sem, mikor vendég voltam valahol!!!!!!

2009. jún. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
18%

Kek Villam


Válasz


Üzenet követése

Kérdezte valaki, hogy te adsz-e borravalót? Baromállat. Kérdezte ezt

valaki? Ember! Én olyat ütnék rajtad, hogy összeszarnád magad! Idióta!


Ezt az üzenetet a gyakorikerdesek.hu oldalon keresztül küldte neked az

e-mail feladója.


Fogalmad sincs, kivel beszélsz így koma!!! De nem haragszom........Miért kell mindjárt durvulni?! Mindenestre köszönöm ezt a szívhez szóló levelet.....:)

Kb így is gondoltam egyébként; annyira tipikus,ide a bökőt, hogy a vendéggel is így viselkednél,ha úgy véled, felhúzott valamivel. Menj inkább bányásznak............

2009. jún. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
0%
19:01-es! Az e-mailt én írtam. Minek írtad ide ki? Másodszor írtad ki ugyanazt az idétlen választ.
2009. jún. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
53%
Legyél közvetlen és ne csak a szokásos monoton "mit hozhatok?" munkát végezz. Ha például 2790 egy főétel akkor biztos nem fognak 80ft-ot keresni, inkább adnak 3ezret, bár ezt gondolom te is tudtad már. Egyébként ha pincér vagy akkor ne belföldön dolgozz!!!
2009. jún. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
32%
*90ft-ot
2009. jún. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim válasza:
100%

Mi a párommal mindenhol adunk borravalót, ahol normális a kiszolgálás az előzőeknek megfelelően ... nem liheg a nyakunkba, nyugodt csendes helyre ültet, segítőkész, mosolyog, vagy vicces.

2eset:

Tenyérbemászóan viselkedett az egyik, elfelejtette, hogy mit rendeltünk, egyszerűen zavart a viselkedése, nem is kapott borravalót. (Egerben)

A másik eset:

Külföldön voltunk tanulmányi osztálykiránduláson, a (kedvenc) országomba, már másodszor. Elsőre visszataláltam abba a vendéglőbe ahol először ettünk, nem voltam hajlandó beülni máshová. Azért voltam 1 év mulva is visszatérő vendég, mert:

felismertem a pincéreket, és azt aki kiszolgált, emlékeztem rá hogy normális, segítőkész az étlapnál, elmagyarázza, hogy mi micsoda, és még azt is megmutatta hogyan készül, az elköszönése meg hihetetlenül aranyos volt :) "Visszavárunk" olaszul .

Amikor másodszorra visszatértünk oda (1évvel később) szintén ő szolgált ki, ő már nem emlékezett ránk, de én igen. Megint lenyűgöztem a pár szavas olasz tudásommal, de most fáradt volt, lehetett rajta látni, (karikás szem, ásítozás, persze nem előttünk) de nekünk az asztalnál nem mutatta, csak azt hogy jókedvű, figyelmes. Más asztalokat terítettek, viccelődtek, pezsgőt bontottak és lelőtte a másik pincért, közbe a háttérben sütötték a pizzánkat, és előttünk sütötték, készítették, a tenger 50méterre...

Tenger gyümölcsei pizzát kértem, amikor kihozta, csak néztem, ő mosolygott... látta hogy most eszem először ilyeneket. Amikor befejeztem, nem ettem meg mindent ... akkor nézett és mosolygott, olyan leírhatatlan. És most elköszönt a szakács is ... Csoda ha vissza akarok menni?

Nem számoltam a 10%ot mert bőven meghaladta (kb 20-22% ) Egy percig sem gondolkodtam rajta, hogy kiszámolom. Pedig üvegházban dolgozok, 36 fokban napi 10órát, 300Ft órabérért, mert nincs más. De még most is azt mondom, hogy megérdemelte, és nem csak ő hanem az egész csapat.

Tehát, viselkedj természetesen, ne játszd meg magad, add a jobbik formádat, ha a vendég jól érzi magát adni fog.

Én most akarok szakmát váltani, pincérre vagy szakácsra gondoltam :) És nem a borravaló miatt. :) Hanem az érzés miatt.

2009. júl. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ez valóban szép válasz volt. Igyekszem így felszolgálni!
2009. júl. 14. 14:28
 39/42 anonim válasza:
43%
Én általában adok borravalót,hisz ha én dolgoznék ilyen helyen valszeg én is elvárnám,hogy adjanak .Egyébként meg a kérdező nem kioktatást kért hanem választ a kérdésére.Kérdező bocsi,hogy nem naon tudtam segiteni de ha valaki elmegy étterembe és ha tegyükfel ő is étteremben vagy valami hasonló helyen dolgozna elvárná hogy adjanak neki borravalót.(legalább is a legtöbb ember)
2009. dec. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim válasza:
100%
Egy éve már, hogy a kérdést felraktad, de ennek ellenére válaszolok. Én akkor adok a péncérnek borravalót, ha megérdemli (szerintem). Nem gyakran járok étterembe, de ha mégis elmegyek és elégedett vagyok, akkor nem fukarkodok. Szerintem a jó munkát meg kell fizetni. Szerintem kérdezd meg, hogy izlik az étel, vigyázz arra, hogy a hamutartó mindig tiszta legyen és figyelj oda, ne kelljen a vendégeknek több 10percet várniuk arra, hogy végre odasétálj az asztalhoz.
2010. aug. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!