Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Pincér vagyok. Hogyan csalogas...

Pincér vagyok. Hogyan csalogassam elő a vendég pénztárcájából a szokásos 10% körüli borravalót? Kollégák! Milyen jó praktikák vannak erre?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék, én nem átverni akarom a vendéget. Az a tapasztalatom, hogy sokan az udvarias kiszolgálás ellenére ragaszkodnak a "Nem adok borravalót!" elvhez. Nos én ezt a réteget céloznám meg, hogy mégis adjon! De hogyan?
2009. jún. 5. 17:08
1 2 3 4 5
 41/42 Nikodemosz válasza:
50%

Szép napot!

Úgy látom kicsit rendet kell tenni ebben a kérdésben. Hogy megértsetek, magamról is írok kicsit. 25 éves vagyok és 13 éves korom óta dolgozok felszolgálóként. Ebben nőttem fel, ez lett a végzetem. Eddig kilenc munkahely és sok százezer vendég kiszolgálása áll mögöttem itthon és külföldön egyaránt. A tanárként dolgozó hozzászólónak szeretném leírni, hogy az elmúlt pár évben, milyen fizetéseim voltak... 2002-2005 havi: 30.000.- ( hüpp ) 2006-2007 havi: 88.000.- 2007-2010 havi: 70.400.- ezek a bérek átlag 300-320 munkaóra mellett. Megkérem, hogy tájékozatlanságának a továbbiakban ne adjon hangot. És a meglepetés.. Miért ilyen alacsonyak ezek a bérek? Miért nincs szabadság? Miért nincs túlórapénz? Mert a borravaló, vagy jatt, vagy tip, vagy ahogy tetszik... És elmondanám, amikor 30.000 forintot kaptam az aljas munkaadómtól, az imádott vendégeim, akiknek nagyon sokat köszönhetek, azért mégiscsak összeraktak nekem havi 300.000 forintot. Most egy sokkal rosszabb forgalmú munkahelyen a 70.400 Forintommal együtt kb. 160.000 forintot keresek.

Kedves Vendégeim!

Szeretem önöket, ahogyan a szakmámat is. Ezt nyilván önök is érzik, mikor az én asztalomnál foglalnak helyet. Továbbra is természetes kedvességgel, alázattal szolgálok ki mindenkit a borravalótól függetlenül. Kérem engedjék meg, hogy köszönetet mondjak mindazokért, amit önöktől kaptam a rengeteg erőfeszítésem elismeréseképpen. Lakás, nagy tv, szép háztartás, divatos ruhák, és a többi.


Mi kellett ehhez? Végtelen türelem, kedvesség, ápoltság, jó megjelenés, természetesség, szakmai tudás, alázat, három idegennyelv ismerete, kifogástalan kommunikációs készség, aktualitás, és még van egy nagyon fontos dolog, az emberismeret, tolerancia.

Remélem érthető voltam és nem túl arrogáns. :-)

A legkedvesebb egészségükre, jöjjenek máskor is! :-)

2010. dec. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 A kérdező kommentje:

Kedves 13:48! Köszönöm!

Úgy gondolom, hogy ennél tökéletesebben és frappánsabban nem is lehet ezt a kérdést megválaszolni. Le a kalappal!

2010. dec. 21. 19:57
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!