Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért jó a nudizmus? Van itt...

Miért jó a nudizmus? Van itt aki rendszeresen nudista strandra jár? Írja le miért jó?

Figyelt kérdés

Németországban élek, és már sokszor kerültem szembe hogy a strandok, tavak mellett tele totál nudista emberekkel. Most a hétvégén meg véletlenül rossz irányba indultunk a strandon és át kellett vágni köztük. Rengetegen voltak, horgásztak is tök meztelenül. Meg családok, apa anya és gyerekek fekszenek a földön tök meztelenül, kisebb nagyobb gyerekek, a halom más meztelen ember között.

Lehet én érzem furinak, de én soha nem láttam a szüleim micsodáját, és valahogy nem is vagyok rá kiváncsi.

Mi a párommal sem rohangálunk egésznap meztelenül. Nekem a meztelenség = sexualítás. Akkor miért jó, hogy mások elött meztelenre vetközünk , miért nem bírják ki az emberek fürdöruhában a strandon.


2009. jún. 15. 11:59
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
59%

Részben nem is értem a dolgot:

A közízlést súlyosan sértő magatartást nem lehet tanúsítani! Márpedig ez erősen az. És még kérdezed, miért nem vinném oda a gyerekemet? Mert amig én mondjuk csak elküldelek messzire, és röhögök egyet magamban, addig egy kisgyerekre nem biztos, hogy jó hatással van ez, és hogy egyáltalán tudatosan tudja ezt kezelni. A frásznak se hiányzik, hogy akarván és nem akarván ott valaki gusztusos akármilyét bámuljam egész nap. Úgyhogy jó magas betonkerítéssel körbekerítve, elszigetelten felőlem azt tesznek amit akarnak, de azért .... én nem szeretnék úgymond nudistával találkozni azon a partszakaszon ahol mi napozunk, fürdünk ismerősökkel, családdal. Nem más, mint egyszerű exhibicionizmus, csak sikerült találni neki egy szalonképesebb elnevezést.

2009. jún. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jó,de nem is zavar.Vannak akik jól érzik magukat olyan környezetben,"természetes körülmények" közt.Egyszer horvát nyaralásunkon sikerült véletlenül bekocsikáznunk Európa legnagyobb nudistaüdülőjébe kocsival de azt inkább hagyjuk...Elég vicces volt de nem zavart :DDD
2009. jún. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
100%

De hadd jegyezzek meg valamit. Itt is éles különbséget kell tennünk a magyarországi nudistáskodásnak csúfolt exhibicionizmus és a ny-európai klassz ksi naturista partok között.

Mi haverokkal betévedtünk egyszer velencei nudistradra (mármint magyarországon), és persze egész nap ott kerülgettek minket az idősebb fazonok ... alig volt átlástzó, szinte kiesett a szemük.

Aztán meg voltunk eg ydél-spanyol baromi szép naturista parton, és mondhatni a különbséget tapintani.

Ott eleve az átlagéletkor is jóval fiatalabb, tele van tényleg fiatal párokkal, nem az idősebb ürgék kerülgetnek egész nap, és valahog ytényleg olyan természetes érzése van az embernek, merthogy ők maguk olyna természetesen kezelik ezt. Na de ehez itt nekünk még nagyon fel kell nőnünk. Ezut akkro érzi valaki, ha egy ismertebb nyugati naturpartot is felkeres, aztán akkor lehet összehasonlítási alapja, egész más feeling.

Na de ezen mondhatni nem lepődök meg, hiszen itt nálunk minden olyan speciálisan magyar :-)

2009. jún. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
100%

Ja meg ebből a fotózós és kukkolós dolgokból is csak nálunk van botrány. Ezek szerint tehát létezik a szégyenlős nudista kategória, amit elég ellentmondásosnak tartok, na de amikro mi ökörködtünk egész nap a spanyol nudiparton, hát bizony ezer képet csináltunk, és a kutyának nem jutott eszébe szólni nekünk ... pedig nyilván sokszor mások is bele estek a háttérbe.

Úgyhogy ez olyan magyar paranoia, de majd talán 50 év és itt is rendeződik ez a hozzáállás. Most amolyan kettős mérce van itt, hangoztatják, h hű de természetes és hajrá, ugyanakkor meg itt vannak ezek az ész nélküli korlátozások, hogy no foto és stb. De akkor valóban feltenném a kérdést, ha egy család tegyük fel elmegy nyaralni egy nudi campingbe, akkor márpedig tilo snekik fotózni, csak mert mégis szégyenlősek a nudisták? Na neee őrítsenek már meg! Egyébként pedig tilos vagy nem tilos, a szegedi nudistrandon is jártunk haverokkal egyszer, és baromság, ugyanis ott volt egy vagon ember, aki nem hogy fotózott, de még kamerázott is emlékképpen ...Mellesleg megjegyzem, sztem nincs ebben semmi.

Úgyhogy izgi, és senki se szólt. vagy csak azért nem, mert német + holland volt?

Aztán a magyarral meg cirkuszoltak volna? Jó kérdés.

2009. jún. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
91%
ezen is csak ti tudtok igy marakodni...más országokban ez teljesen elfogadott dolog,csak a mai "modern" korban nem.A történelem folyamán más civilizációkban is csinálták,és ? :)
2009. jún. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
100%

11:22

Mimimimimi??

Kifejtenéd?

Modern korról meg magyarországról beszélsz, de nem értem teljesen amit írtál.


Egyébként lényeget kliemelve:

Nekem a nagy ellentmondás tűnik furcsának itt magyarországon, és ahogy mondtam, külföldön én magam is jóval (vagyis teljesen) természetesnek érzem. Na de nyilván nem véletlenül, hiszen eleve úgy állnak ők is hozzá. Tényleg itt nálunk lehet valami a levegőben ...


(és figyi, nem olyan alaptalan marakodás, mert azt képzeld el, hogy mi a spanyol naturpart mentalitásából kiindulva itthon is nyugodtan fotózgattunk pl a gárdonyi nudistrandon, aztán tudod mi lett belőle? Egy ürge oda jött, hogy elvegye a gépünket, nem tudom mit képzeld egyébként, na lényeg, hogy aztán meg verekedéssé fajult, sztem megjegyezte örökre, hogy más gépét ne akarja elvenni csak mert ő úgy gondolja, mert 4-en voltunk haverok, egyikünk se kis nyunyeszka, sportolunk, na a két ürgét aki nekünk jött, kicsit elvertük, nem mi kezdtük (!!!), aztán eljöttünk. de pont erről beszélek, miért van ez a cirkusz magyarországon???? komolyan hülyén halok meg ...)

2009. jún. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
6%

1, Perverzkedésről éppen eleget hallunk, sztem nem kell ezt poropagálni.

2, Igenis súlyosan szeméremsértő magatartásról van szó

3, Ismert jelenség, egy szexuális aberráció a magamutogatás vágya, ezzel foglalkozik a pszichiátria, de büntetőjogi vonzata is van.

4, Természtesen nemhogy köze van a szexualitáshoz, hanem arról szól, nem tudom mire jó ez az álszent mellébeszélés. Vagyis tudom: ÖNIGAZOLÁS.

5, Be kellene tiltani szerintem, van itt éppen elég beteges dolog, akkor amit lehet, legalább azt akadályozzuk meg. Kisgyerekek is oda tévedhetnek, ez nem hiányzik senkinek.

6, Egy dolog, hogy valakiben vannak exhibicionista vágyak, de most ezt felruházni mindenféle elnevezésekkel, szokás szerint átesünk a ló túlsó oldalára, és lassan az lesz a kötelező. Mindig ez van, ha túl toleránsak vagyunk.

7, Végül: a kedves nudistáskodó emberkék honnan a jó istenből szedik azt az abszurd gondolatot, hogy mindenki más az ő himbilimbijére kíváncsi???? Ha én nyraalok, pihenek egytónál, igen kiakadnék, ha ott gusztustalankodna valaki, és biztosan nem bírnám ki pár keresetlen szó nélkül.


De adjunk szót az érinbtetteknek is:

Árulják el a magamutogatók, honnan jön ez a késztetés? Vagy ösztön és sehonnan? Csak úgy van?

Akárhogy is van, hogy a szépérzékről nem hallottak, az egészen biztos, de még egymás tiszteléséről sem.

2009. jún. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
82%

Milyen fura vélemények hangzanak itt el. Vannak emberek,

akik szeretnek meztelenül napozni, fürödni és ilyenkor

elkülönulnek a textilekbe burkolt társaiktól.Ők ilyenkor

nem keresik a textilesek társaságát, egymás között fényképeket készitenek és természetesen zavarja őket ha valaki kiváncsiságból kukkolja vagy fényképezi őket.Ha valakit érdekel, nézzen utana a ruházkodés történetéről szóló könyvekben, valamikor teljesen elfogadott volt, hogy a nők fedetlen mellű ruhát hordjanak, a férfi nemi

szervet külön kupakban hordták a nadrágon kivül, sőt a

nemesek rangjuktól függően mutatták, amit akartak.

Ha fiatal vagy, egy képtől is izgalomba jössz, de a nudistákra nem jellemző a nyilt szini sex, legkevésbé két fiú orális sexjátéka. Egyébként sokkal izgatóbb, ha csak sejtjük, mi van a fürdőruha alatt, mint amikor mindent látunk. A nudisták nem keresik a ruhás fürdőzők társaságát, aki feltünést keltően magát mutogatja, az nem

nudista, hanem exhibicionista.

2009. jún. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
100%
Azért jó, mert teljesen szabadnak érzi magát az ember.
2009. aug. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim válasza:
4%
Kizárólag a testiséggel-nemiséggel kapcsolatos tudati-tudattalan-mélytudattalan mélységű-kiterjedésű szenzo-higiénés, pszicho-higiénés, mentál-higiénés tisztasága-egészsége-erkölcsössége; ésszerűség-jogszerűség-törvényesség, igazságosság-méltányosság-emberiesség fölfogó-belátó-tisztelő képessége mértékében lehet képes bárki az ártatlanul fölszabadult nyilvános meztelenségre ("nuditas angelicus innocentissimus"), és kizárólag ugyanezen tisztasága-egészsége-erkölcsössége mértékében lehet képes valaki mások nyilvános meztelenségét is ártatlannak, fölszabadítónak, természetesnek látni ! ! ! A szemérem-erkölccsel kapcsolatos naturista-nudista "jellemerény" a csecsemő és kisgyermek számára a "természet ajándéka". Ugyanez a jellemerény a serdülő és a felnőtt ember számára már "belső munkát", "belső bátorságot" követelő megméretés (Nietzsche: "veszélyesen élni"). Az önmagunkért való jellemerény fejlesztés (a mind emberibb emberként kiteljesedés individuációs-szocializációs, perszonalizációs-humanizációs, antropizációs-hominizációs, habilitációs-szapientációs törvényeit mind önörömkeltőbb, öntevékenyebb önállósággal kutatás-fejlesztés "funkcionális autonómiája" G.W. Allport) a patrimoniális-patriarchális-paternalista retardáltságú (előemberi) társadalmakban természetellenesnek ható, gyanúsan divergens-deviáns-mutáns emberi jelenség. A testi-lelki-szellemi vonatkozású mindegyre kulturáltabb meztelenséggel szembeni társadalmi elutasítás voltaképpen a kultúr-antropológiai evolúció folyamatával szembeni kulturális-civilizációs "tehetetlenségi erő" (kulturális-civilizációs "röghöz kötöttség") kifejeződése. Hadd döntse el szabadon mindenki, hogy melyik oldalra áll ! ! ! (Lényegében a civilizációs kultúra előrehaladottsági szintje határozza meg egy társadalomban /akár globális-planetáris léptékben is/ az addiktivitás, a kriminalitás, a terrorizmus "bekövetkezhetőségi valószínűsége" ("incidentális probabilitása"), "valószínűségi sűrűsége" ("probalilitási denzitása") mértékét. Ezért a lehető legáltalánosabb integratív közérdek a civilizációs kultúra, a kultúr-antropológiai evolúció mind több vonatkozásban mindegyre progresszívebb formáinak kiművelése. A naturista-nudizmus ezen törekvés legeszköztelenebb formája. Ellenében nem lehetséges anyagi természetű "forráshiányra" hivatkozni. Kizárólag szenzoriális-szenzitív, pszichés-emocionális, mentális-intellektuális jellegű "belső korlátok", "mély-belső kulturális forráshiány" állják útját.)
2010. márc. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!