Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek igazam volt, hogy...

Szerintetek igazam volt, hogy nem adtam pénzt egy kéregető gyereknek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Pár napja egy haverommal sétáltam egy kisebb városban (kb 60000 fős), és találkoztunk két lányismerősünkkel. Kb fél perce beszélgettünk aztán odajött hozzánk egy max 8 éves fiú és egy kb 6 éves lány. (Nem vagyok rasszista de román/és, vagy roma származásúak voltak.) A fiú azt mondta "elnézést kisegítenének egy kis pénzel?" (valahogy így hangzott, a lány nem szólt semmit). Két lányismerősöm azt mondta, hogy nincs aprójuk, haverom azt mondta csak papírpénze van az meg kell neki, én azt mondtam, hogy csak bankkártya van nálam de az pin kód nélkül nem jó (igazából volt nálam apró és papírpénz is). Erre a lányismerősöm azt mondta nekem, hogy maradj csöndben. A gyerek elment kb 10 méterre mi még kb 2-3 percig beszélgettünk, a lányok "elérzékenyültek". A kéregetőkön nem látszott a szegénység mármint koszosak voltak de nem volt egyik se sovány. Szerintetek bunkóság, hogy nem adtam/adtunk pénzt? Szerencsére nem vagyunk szegények de nem szórjuk a pénzt. Előre is köszi! 14/f

2013. szept. 15. 23:25
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
ha nem szed össze elég pénzt jól megveri az aki futtatja. ez lehet az anyja is. szal szegényeknek ez a munkajuk. az is lehet hogy egy felnőtt figyeli őket, vagy alkalmi koldusok, mert azért megnézem azt a csóró gyereket akit étlen-sszomjan kihajtanak koldulni, nem fogad el kaját
2013. szept. 20. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
37%
Jó, olyan biztos van, hogy a szülő dobja ki koldulni a gyerekét, de én ezt nem nevezném maffiának, közel sem...
2013. szept. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!