Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek igazam volt, hogy...

Szerintetek igazam volt, hogy nem adtam pénzt egy kéregető gyereknek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Pár napja egy haverommal sétáltam egy kisebb városban (kb 60000 fős), és találkoztunk két lányismerősünkkel. Kb fél perce beszélgettünk aztán odajött hozzánk egy max 8 éves fiú és egy kb 6 éves lány. (Nem vagyok rasszista de román/és, vagy roma származásúak voltak.) A fiú azt mondta "elnézést kisegítenének egy kis pénzel?" (valahogy így hangzott, a lány nem szólt semmit). Két lányismerősöm azt mondta, hogy nincs aprójuk, haverom azt mondta csak papírpénze van az meg kell neki, én azt mondtam, hogy csak bankkártya van nálam de az pin kód nélkül nem jó (igazából volt nálam apró és papírpénz is). Erre a lányismerősöm azt mondta nekem, hogy maradj csöndben. A gyerek elment kb 10 méterre mi még kb 2-3 percig beszélgettünk, a lányok "elérzékenyültek". A kéregetőkön nem látszott a szegénység mármint koszosak voltak de nem volt egyik se sovány. Szerintetek bunkóság, hogy nem adtam/adtunk pénzt? Szerencsére nem vagyunk szegények de nem szórjuk a pénzt. Előre is köszi! 14/f

2013. szept. 15. 23:25
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Utolsó: szerintem nem igaz, hogy nem létezik koldusmaffia. Gondolj bele egy hajléktan naponta 600 forint elég ha "csak" 10 hajléktalantól vesz el ennyit és az napi 6000. Havonta 180000 forint, illegálisan, könnyen, adómentesen. Ez olyan nagyon rossz "üzlet" lenne? Egyébként anyámtól is kért nemrég egy nő a parkolójegy autómatánál, hogy nagyon éhezik de alig állt a lábán és bűzlött a piától.
2013. szept. 16. 23:29
 12/22 anonim ***** válasza:
91%
a koldusmaffia a gyerekekkel mukodik, nem az oregekkel
2013. szept. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Sajnos, nagyon is van koldusmaffia

- döbbenetes dolgok vannak-

biztos láttatok már 6-8 év körüli mélyen alvó nagy gyerekkel ülni napközben koldust- miért is alszik egész nap? miért nincs iskolában?

[link]

2013. szept. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Van koldusmaffia, de főleg csak Pesten meg 1-2 nagyobb vidéki városban, egy 60 ezres városban nem valószínű, egyrészt mert túl kicsi hozzá a piac, másrészt sokkal inkább szem előtt lenne, harmadrészt meg ismertem pár csövest két 60 ezres nagyságrendű városban, és konkrétan tőlük nem szedett senki sem vámot (a piálás viszont ment rendesen).
2013. szept. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Kolduló gyerekek az utcán? Szerencséjük, hogy nem velem találkoztak, bevittem volna őket a gyáműgyre.

Az állam gondoskodik arról, akiről az anyja nem tud, vagy nem akar.

2013. szept. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
86%

5- os valaszolo: hat ez durva! Nem semmi. Egy ujabb bizonyitek, hogy ezek mind csalok.


Pont par napja lattam egy reggel, hogy kiteszi oket a "fonok" egy jo kocsibol egy mellekutcaban, kezdodik a melo!


Nem kell hanyattvagodni toluk, a legtobb igazi bunozo, csalo. Maffia, ahogyan a tobbiek is irtak. A kajat hozzadvagjak, penz kell nekik. Hat menjenek el dolgozni, ahogy mi is tesszuk, fizessenek adot.


Majd en gurcolok es ok meg csak elveszik a penzt amiert en kemenyen megdolgozom. Meg mit nem :-))

2013. szept. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
80%
Én nem szoktam adni a kéregetőknek, soha, senkinek. Azért mert én napi 8-10 órákat dolgozom a pénzemért, a családom, megélhetésem érdekében, nem pedig azért hogy odaadjam valakinek aki ott ül egész nap a földön és tartja a kezét.
2013. szept. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
63%
Egy percig ne sajnáld. Én ruhákat adtam egy cigány asszonynak (nem koldus), fél évig nem bírtam levakarni, hetente jött, hogy mikor adok már ruhát. Egy lányismerősömet meg egy félcigány gyerek lopta meg, pedig még enni is adott neki. Engem konkrétan kirabolt egyszer egy cigány, és nem hatotta meg, hogy én sem vagyok gazdag...Én sokat vesztettem a szociális érzékenységemből...
2013. szept. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Van maffia... es ha a kolyok nem is a maffiahoz tartozik, biztos nem o kolti el a penzt, es biztos nem elelmiszerre.


Romaniaban egy koldus napi 2-3 orat "dolgozva" havonta 6000 lejt is megkeres. Ez egy atlagfizetes haromszorosa. Magyarorszagon nem tudom hogy van, de gondolom ott is jol eleldegelnek. Sajnos amig az emberek bedolnek nekik, addig mindig is viragzani fog a koldusipar.


Persze vannak "valodi" koldusok is, akik tenyleg raszorulnak, de 100-bol csak 1 ilyen, es honnan tudd, hogy melyik?

2013. szept. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Komolyan, miért foglalkozna ezzel szervezetten bűnözői csoport, hogy pár tucat csövesnek vegye el a napi 500 forintját? Pláne, hogy a fenébe csinálnák meg ezt, ha a pénzüket azonnal elköltik (általában piára)? Ennél ezerszer jövedelmezőbb illegális elfoglaltságok is vannak. Uzsora, bolti lopás, zsebezés, zsarolás, védelmi pénzek, szimpla rablás, vetemény/színesfém lopás. Egyáltalán nem nagy buli a legszegényebbet kirabolni. Ráadásul a csövesek, mindig a legforgalmasabb helyeken vannak, szerintetek van olyan idióta aki 100 ember szeme láttára, biztonsági kamerák kereszttüzében akar valakitől 200 forintot kiverni? Ne vicceljünk már. Akkor ennyi erővel az átlag polgárból passzíroznák ki inkább a pénzt.
2013. szept. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!