Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért viselkednek így az emberek?

Miért viselkednek így az emberek?

Figyelt kérdés

A mai nap édesanyámmal elmentünk öltönyt,kabátot és cipőt vásárolni az egyik helyi(K.mét)butikba,ami magánkézben van a nyitás óta.

Egy kis üzlet,tele saját készítésű ruhákkal,ahol hiába nagyon jók az árak,ha...

1.az eladók segítőkészsége egyenlő a nullával

2.nem tudnak az emberhez normálisan szólni és

3.ami a legfontosabb,hogy amíg próbáltam az öltönyöket,összesen ötöt,addig megjelent az üzletben 2 biztonsági őr,akik egyébként járőrök voltak.

Ők addig el nem mentek az üzletből(csak mi ketten voltunk bent és a 2 kb.65 éves eladó)amíg mi be nem fejeztük a vásárlás helyett csak a próbálást,és közben úgy néztek ránk,mint akik lopni akarnak.

Az biztos,hogy ezzel a hozzáállással és kiszolgálással(hiába voltak jó áron az áruk)elvesztettek egy biztos vásárlót.

Ja...és onnan elmentünk az Al..ld Áruházba,ahol igaz drágábban,de sikerült megvennünk azt,amit a másik helyen szerettünk volna.(össz: 110.e Ft-ot költöttünk)


És még el sem mondtam,hogy az egyik takarékszövetkezetben milyen kedvesek voltak...mi van ebben az országban,mi van az emberekkel,mi ez a bizalmatlanság???!!!(persze tisztelet a kivételnek)


T.


2010. jan. 19. 23:44
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Ma az egyik kajaboltban jött oda egy biztonsági őr, mert pont mellettem egy kiskölyök lófrált a polcok közt (észre se vettem, mert kerestem egy szörpöt, nem azt figyeltem, hogy mellettem ki mit keres). A kiskölyköt kihajtotta a boltból, aztán ott maradt mellettem, mintha hozzám tartozott volna a kamasz. Gondoltam egyet, odamentem a betétekhez válogatni, akkor lehajtott fejjel elment :-))


Mindezt úgy, hogy kiskosztümben voltam, mert egy vizsgáról jöttem éppen. Nekem nagyon fáj ez a hozzáállás. 24/L

2010. jan. 20. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Ja, tényleg!

Engem is kiborít, hogy minden üzletben odacsapódik az ember mellé egy biztonsági őr és végig kísérget, mintha tolvaj lennék!


Én is pont azt szoktam csinálni, mint az előző beíró : ha már nagyon idegesít, akkor elsétálok a női intim részlegig, ott felkapok egy tampont és megkérdezem "-Nem segítene?... Mi a különbség a normál és az extra méret között?..." Na, erre még mindegyik elvörösödött, hebegett valamit, majd köddé vált!...


Bezzeg ugyanezekben a boltokban 1 eladót sem találni, aki segítene, ha valóban tanácstalan az ember, vagy ha nehezen mégis találok egyet, akkor annak fogalma sincs sem a boltban árult termékekről, sem arról hol találom...


Papírboltban volt már olyan, hogy a bejárattól rámtapadt egy benga biztonsági őr, pedig 2 kisgyerekkel és elegánsan öltözve voltam... 6x végigkajtattam a boltot, mert sehol nem találtam, amit kerestem (benga a nyomomban)... Na, erre jó hangosan hozzáfordultam : "- Kedves Uram! Ha már úgyis itt kísérget, akkor legalább vegyük valami hasznát : hol találom ezt+ezt a cuccot?..."

(Baromira égett a pofája, mert az egész bolt hallotta, ráadásul nem tudott segíteni.) Na, őt így ráztam le...


Ja, és az külön felháborító, hogy mindegyik boltban kamerák vannak felszerelve! Ez miért nem elegendő a tolvajok kiszűrésére?! (Ja, hogy azzal nem lehet elüldözni a Vevőket?)


És akkor sorolhatnám a bunkóságokat :

- én hiába köszönök a boltba belépve, csak bámulnak rám bambán...

- kioktat az eladó, hogy CSAK kosárral vásárolhatok...

- kioktat az eladó, hogy fizetés után nem nyúlhatok a rühes kosarukhoz...


Nem tudom, hol és hogyan tanítják manapság a kereskedelemre az eladókat, de valahogy úgy tűnik, hogy fogalmuk sincs arról, hogy a Vevő hozza a pénzt a boltba, megéri udvariasnak lenni vele, mert az holnap is idejön...


Tényleg eszméletlen, ami ebben az országban folyik... 8-P

2010. jan. 20. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
97%
Az való igaz, hogy az eladók tanulhatnának egy kis jó modort. Viszont a biztonsági őröknek ez a munkájuk, nekik ezt kell csinálni. Ha ti is biztonsági őrök lennétek, akkor nektek is ezt kellene csinálni, függetlenül attól, hogy tetszik-e vagy sem.
2010. jan. 20. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
62%

Mi vagyunk az "ORSZÁG"! Te, Ő, én!

Ha ilyen, miattunk ilyen!

2010. jan. 20. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Persze,ez az őrök munkája,de lehet ezt úgy is csinálni,hogy nem kell a vásárlók közvetlen közelébe állni.

Egyébként akik lopni mennek,ők úgy csinálják,hogy többen 3-4-5 en bemennek a boltba,ahol általában csak egy őr van és ez miatt nem tud mindenkire egyszerre figyelni.Gyorsan megszedik magukat,esetleg az egyik vesz is valamit,utána lépnek tovább...eladják harmad vagy fél áron,ők ebből élnek.


És a köszönés!

Bementem az egyik telefonszolgáltató céghez...bemegyek,hangosan köszönök...az eladók,ügyintézők felkapták a fejüket,rám néztek és dolgoztak tovább,de szerintetek ők köszöntek?Igen jól gondoljátok,egy hang sem jött ki a szájukon.

2010. jan. 20. 08:02
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
én ezt már fel sem veszem. többnyire az eladók bunkók. múltkor anyumnak kellett kisestélyi, bementünk egy nagy üzletbe. sok ruhát felpróbált, de még csak nem is az eladót ugráltattuk, hanem én vittem a ruhákat. erre odaáll a nő és látványosan számolta, hogy megvan-e a minden ruha, meg ott vágta az unott képeket, hogy ugyan már mi mit tanakodunk ennyit. pedig az ő érdeke is, hogy legyen forgalom. én már jöttel el úgy boltból, hogy köszönöm a normális kiszolgálást, mindenképpen szólok pár "jó szót" az érdekében. persze nem szoktam, de erre mindig betojnak. nem is az zavar, hogy nem ugrálnak körül, csak legyen normális.
2010. jan. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Az még jó,hha oda is mennek hozzád(külön kérés nélkül)...jártam úgy is,hogy az eladó direkt került engem,és esze ágában sem volt odajönni.

Mindig ott tartózkodott,ahol nem voltam,ha elkezdtem az első sorban,akkor ő a negyedikben volt,amikor én mentem a negyedikbe,akkor ő volt az elsőben.


Már én sem veszem fel annyira,de az ilyen helyekre egyáltalán nem megyek vissza,még nézelődni sem,nemhogy vásárolni!

2010. jan. 20. 08:35
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
A biztonsági őrök nem lennének ilyenek, ha nem lennének rossz tapasztalataik. Amúgy velem is csinálták párszor, de szarok rá, ez a dolga.
2010. jan. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Engem csak az zavart,hogy mivel az üzletben alapesetben nincs bizt.őr,kihívtak egy biztonsági járőrt(2 főt)akik figyeltek bennünket.
2010. jan. 20. 09:30
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a biztonsági őrészetben is vannak minőségi különbségek. A minap egy boltban, ahol csak én voltam vásárló, a biztonsági őr úgy végezte a munkáját- tehát a megfigyelésemet-, hogy közben kedélyesen elcsevegtünk. Nagyon kedves volt, segített a dolgokat megkeresni, és közben nem tévesztett szem elől. De így nem volt zavaró! Mondjuk nem az a kiygúrt
2010. jan. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!