Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért viselkednek így az emberek?

Miért viselkednek így az emberek?

Figyelt kérdés

A mai nap édesanyámmal elmentünk öltönyt,kabátot és cipőt vásárolni az egyik helyi(K.mét)butikba,ami magánkézben van a nyitás óta.

Egy kis üzlet,tele saját készítésű ruhákkal,ahol hiába nagyon jók az árak,ha...

1.az eladók segítőkészsége egyenlő a nullával

2.nem tudnak az emberhez normálisan szólni és

3.ami a legfontosabb,hogy amíg próbáltam az öltönyöket,összesen ötöt,addig megjelent az üzletben 2 biztonsági őr,akik egyébként járőrök voltak.

Ők addig el nem mentek az üzletből(csak mi ketten voltunk bent és a 2 kb.65 éves eladó)amíg mi be nem fejeztük a vásárlás helyett csak a próbálást,és közben úgy néztek ránk,mint akik lopni akarnak.

Az biztos,hogy ezzel a hozzáállással és kiszolgálással(hiába voltak jó áron az áruk)elvesztettek egy biztos vásárlót.

Ja...és onnan elmentünk az Al..ld Áruházba,ahol igaz drágábban,de sikerült megvennünk azt,amit a másik helyen szerettünk volna.(össz: 110.e Ft-ot költöttünk)


És még el sem mondtam,hogy az egyik takarékszövetkezetben milyen kedvesek voltak...mi van ebben az országban,mi van az emberekkel,mi ez a bizalmatlanság???!!!(persze tisztelet a kivételnek)


T.


2010. jan. 19. 23:44
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

kigyúrt tahó volt, hanem egy kedves 50 körüli bácsi!


(bocs, az előbb véletlenül félkészen elküldtem a választ)

2010. jan. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Semmi gond,gondoltam mi lesz a folytatás:))
2010. jan. 20. 10:54
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy vettem észre, hogy ez "hungarikum", külföldön, ahol eddig jártam, nem járt a sarkamban se eladó se őr, amikor vásároltam, még ha figyelnek is, mert ez a dolguk, észre se lehet venni.


Engem amúgy nagyon zavar, ha akár csak belépek egy boltba, és "segíthetek?", amikor még csak szétnézni akarok, vagy amikor ruha vásárlásakor rám akarnak erőszakolni olyant, ami nem jó méret (szűk vagy bő), vagy nem tetszik, nem kényelmes. Előfordult, hogy ilyenkor megköszöntem szépen, visszaadtam az árut, meg se néztem másikat, és kimentem, kerestem másik üzletet (verseny van).

2010. jan. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg baromi idegesítő. Múltkor a soroksári tesco üzletsorán nézelődtem, van ott ilyen kirakodós táskás, néztem ott egy pénztárcát. Az eladó öregasszony, úgy bámult, meg olyan pofát vágott, hogy azt hittem ráborítom a bódéját, aztán még ilyen fennhangon beszól, hogy AAAAz egy 8990 forintos valóóódi bőőr pénztárca, és ilyen lenézően bámul, mintha ezzel közölte volna, hogy te kis szutykos, úgyse tudod megvenni. Hát egy pillanatra gondoltam rá, hogy közölöm vele, hogy csak a nyakláncom többet ér mint az összes dolog, amit árul állványostól, a csizmám meg kb. a havi fizetése az eladóskodásáért, de utána úgy voltam vele, hogy legyen egy jó napja, hogy fitogtathatja milyen nagyasszony. Különben tényleg nem értem az ilyen lekezelő eladókat, úgy néz sok ránk, mintha ilyen leprások lennénk és el akarnánk lopkodni, meg össze akarnánk piszkítani a portékáját, és úgy sem tudjuk megvenni. Érted, egy sima eladó így néz a vásárlókra. Mert ő mi akkor?
2010. jan. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
11.05 nem azt mondom, hogy alacsonyabbrendű egy eladó, de azért érdekes, hogy ott ül mit tudom én a havi 80ezréért, és akkor így lekezel, meg pofákat vág, hát minek néz csövesnek, vagy mi? Ha mondjuk valami vezérigazgató fitymálgat, hogy á csórikám, milyen részvényeket akarsz te venni és miből, azt értem, de hogy egy nyomorult pénztárcához/nadrághoz ami ráadásul nem is valami über drága kategória csak így kevésnek tartson egy szimpla eladó, hát azért...
2010. jan. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Az a gáz, amikor bemész egy cipő boltba, és 2-3 eladó épp ott áll, és beszélget, ahol azok a cipők vannak, amit meg szeretnél nézni... Köszönés? Megkérdezni hogy mit keresek? No komment...

A biztonsági őr nem zavar. Neki ez a munkája. Legalább megdolgozik a fizetéséért.

És ha nincs okom félni tőle, akkor csak nézzen. Nem?

2010. jan. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

Az őröknek ez a dolga,de lehetne úgy is megfigyelni a vásárlót,hogy nem közvetlenül ott lohol mellette vagy néz egyfolytában.

Az eladók,hát igen...mire verik magukat,azt én sem értem.

Na jó tegnap találkoztam egyel,aki nagyon segítőkész és aranyos is volt,hogy muszáj voltam vele flörtölgetni...és azok az egymás szemébe pillantások a véletlen érintésekről nem beszélve stb.!:))

2010. jan. 20. 11:32
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
A biztonsági őrnek ez a munkája, ezért fizetik. Ha ellopnak valamit, ő kap lecseszést, hogy nem vette észre. Egyébként a legtöbb tolvaj nem rosszulöltözött csöves, hanem még az is előfordul, hogy egy anyuka a babakocsiba rejtette el az árut. Szóval én nem tartom ezt hülyeségnek. Én is utálom, mikor követnek egy boltban, de ez a dolguk. Nem személyeskedni akarnak, de ált. a tolvajról nem is gondolná az ember, hogy tolvaj, mert nem úgy néz ki.
2010. jan. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Miért? Egyébként hogy néz ki egy tolvaj?
2010. jan. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként aki azt írta, hogy hungarikum, annak mondanám, hogy igen, lehet, hogy nyugaton ezt nem csinálják, de Mo-n még a WC-ből a legutolsó db wc papír tekercset is kilopják, máshol nem. Ezért van szükség ilyen fokú ellenőrzésre. Én külföldön élek és itt simán ott hagyhatja valaki a bevásárló kocsijában a táskáját, nem fogja senki kivenni, de Mo-n ezt nem lehet megtenni (aki meg ezt nem hiszi el, próbálja ki, menjen el egy magyar T.cóba és hagyja ott a kocsiban, nem valószínű, hogy viszont látja).
2010. jan. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!